3’ü fırından yeni çıkmış 4 seri!

Merhabalar, uzun bir süredir seri alımları hakkında düşünüyorduk. Serilerimizin çoğunluğu erkekler hitap ediyor, serilerde çeşitliliğin sağlanması adına kızlar için seriler çevirmeye karar verdik. Scarce Clover serisinin üstüne 2 seri daha ekliyoruz kız okuyucularımız için.  Ee tabi erkekleri de unutmadık, birinci serimizi karma okuyabilirsiniz. 🙂

Serilerimizden bahsetmek gerekirse birincisi Hibiki. Hibiki bir yazar olmak isteyen kızın hikayesini anlatıyor. Kızımızın ani çıkışları seriyi hoş hale getiriyor. Öyle çok aksiyonlu seri olmasa da sakin okuyucuysanız, okuduğunuz seriler çok inmeli çıkmalı değilse rahatlıkla okuyabilirsiniz. Aşağıda seri hakkında bilgilendirmeler bulunmakta.

Serinin adı: Hibiki Shousetsuka ni Naru Houhou
Türü: Seinen, Okul, Hayattan Kesitler
Yazarı: Yanagimoto Mitsuharu
Çevirmeni/Düzenleyicisi: keuneull/LordSo
Dizgicisi/Baloncusu: emrekasg01/Hideaki
Açıklaması: Edebiyat endüstrisi yayıncılığın durgunluğundan müzdariptir. Edebiyat dergisi ‘Mokuren’ mevcut durumunun üzüntüsünü yaşıyorken “Yeni Gelenler Ödülü”ne yönelik bir kompozisyon düzenleme bölümüne gönderildi. Ancak uygulamanın kurallarını tamamen göz ardı etmiş bir şekildeydi. Kompozisyon parçalara ayrılmalıydı fakat çalışma editörün gözünü boyamıştı. Sonrasında dünya değişmeye başladı. Seri 2017 Manga Taisho Ödülü’nü kazanmıştır.

 

İkinci serimiz ise Refund High School. Seri kızlara hitap ediyor. Çok okuma fırsatım olmadı fakat okuduğum kısmı biraz spoiler oluyor. Ufacık özet geçmek gerekirse, küçük şirin bir kızımız var hayatı kendisine göre hiç de hoş olmuyor. Kaza geçiriyor sonrasında başına gelen hikayeleri anlatıyor. Açıklaması aşağıda bulunmakta.

Serinin adı: Refund High School
Türü: Komedi, Fantazi, Romantizm, Doğaüstü Güçler
Yazarı: Croissant
Çevirmeni/Düzenleyicisi: captain_KILLER/Maree
Dizgicisi/Baloncusu: LordSo/Maree
Açıklaması:Hayatının geri iadesini ister misin? İdeal halinize reankarne olmak için Refund High School’da karma parası kazanmaya başlayın.

 

 

Sıra geldi üçüncü serimize. Onun da ismi Pika Ichi. Yakuza filmleri seven ikili asi olmaya karar verip okullarında kendilerince adalet dağıtmaya hazırlanıyorlar. Romantizmle harmanlanmış seriyi seveceğinizi düşünüyoruz.

Serinin adı: Pika Ichi
Türü: Drama, Romantizm, Okul, Shoujo
Yazarı: Youko Maki
Çevirmeni/Düzenleyicisi: Hera.Ashanti/Uteki
Dizgicisi/Baloncusu: Uteki/Hideaki
Açıklaması: Pika Ichi, yakuza filmlerini seven iki çekingen gencin hikayesidir. Okullarında meydana gelen olaylar onları uç noktaya iter ve biraz “adalet” dağıtmak için çekingen yönlerini bırakmaya karar verirler.

 

 

 

 

Dördüncü seri ise daha önce çevirip durdurduğumuz bir seri, Yami no Koe. Seriyi açıkçası aramızdan çevirmek isteyen olmadığı için bırakmıştık çünkü cidden mide bulandırıcı ögeler içeriyor 😀 Çeşitlilik sağlansın diye korkutucu serimiz olan Yami no Koe’ye devam etme kararı aldık.

Bizden sonra bir bölümü çevirilmiş fakat devam edilmemiş. Ekipleri kapandığından, iletişim sağlayamadığımızdan, 5. bölümü tekrardan çevireceğiz. İzinsiz bölümü almak olmaz değil mi 😉 5’le beraber seriye devam edeceğiz. Zaten 7. bölümde yayımı tamamlanacak, az kalmıştı.

Yami no Koe hakkında bilgi vermek gerekirse cilt şeklinde bölümleri var ve farklı konular altında bölümleri yayımlanıyor. Konuları birbirinden bağımsız. Korku türünde mangalar seviyorsanız bir göz atın derim.

Şimdi de yayımlamış olduğumuz bölümlerde sıra;

Hibiki 1. bölümü oku, indir.

Refund High School 1. bölümü oku, indir.

Pika Ichi 1. bölüm çok yakında.

Diğer bölümlerde görüşmek üzere, sağlıcakla kalın!