Do it one more time geri döndü!

Uzuun bir aranın ardından tekrardan merhabalar. Ne oldu, seriyi görünce şaşırdınız mı 🙂 Aslında İngilizceye çevirildiğini görünce ben de şaşırmıştım. Çevirsem mi çevirmesem mi diye uzun bir süre düşündüm ve çevirme kararı aldım. Uzun bir süre düşünmemin sebebi; zaten elimde birçok seri var ve üstüne ek olarak bir serinin çevirisini, düzenlemesini ve balon temizlemesini almış oluyorum, bu da bana büyük bir yük bindirmiş oluyor. Öncelikle şundan bahsetmek istiyorum: seri belirli bir aralıklarla gelmeyecek çünkü İngilizceye de belirli bir zamanda gelmiyor. Çeviren arkadaşlarla görüştüm, çeviren arkadaş Koreceyi yeni yeni öğreniyormuş, dolayısıyla-İngilizcesinde- çeviri tam anlamıyla mükemmel diyemeyeceğim. İngilizceye tam olarak doğru çevirilmediğinden doğal olarak Türkçeye de tam olarak çevirilmiyor. Çeviriyi yaparken elimden Türkçeleştirmeye çalıştım. Umarım beğenmişsinizdir.

 

Seriye kanser diyenler var, ben hala neden buradayım diyenler var, seveni de var. Yani her türden okuycusu var. Aslında ben de kanser olma ve sevme arasında bir yerdeyim. Karakterleri görünce yumruklayasım geliyor, bu da demek oluyor ki; yazar işini iyi yapıyor ve bizi hikayenin içerisine sokabiliyor. Hikaye bakımından oldukça sevdiğim bir seri ve cinsellik içermesine rağmen genç kitleyi değil de daha çok ergin kişilere hitap eden bir seri. Bu da beni daha fazla kendisine çekiyor. Seri hakkında aklınıza takılan soruları buradan veya Discord sunucusundan bize sorabilirsiniz. Sonraki bölüm ne zaman gelecek sorusuna kesin bir cevap veremeyeceğim müsait olduğumda halletmeye çalışırım.

Seri için baloncu ve düzenleyici gerekiyor, bu sayede daha hızlı çevirisini yapabiliriz. Başvuru sayfasından ekibimize başvurabilirsiniz. Burada keseyim, sonraki bölümlerde görüşmek üzere, sağlıcakla kalın!

24. bölümü oku, indir.