Güle güle QZGS Noveli

Güneşli güzel bir günün akşamından herkese merhaba. Başlıktan da anlaşılacağı gibi bir seriye daha veda ediyoruz. Veda ettiğimiz seri ise; Quan Zhi Gao Shou’nun romanı.

Aslında veda demek yanlış olur, sadece çevirmeni el değiştirdi. Bildiğiniz üzere seriyi Dullew çeviriyordu. Şu sıralar çok fazla yoğun olduğu için seride aksamalar oldu. EpikNovel‘den yakın bir zamanda gelen teklif sonrası bu kararı alma gereği duyduk. Bu kararın okuyuculara etki etmemesi için elimizden geldiğince çalışıyoruz. Sağ olsun EpikNovel de anlayışla karşılıyor.

Öncelikle terimler değişmeyecek, gördüğünüz yetenek isimleri ve silah isimleri aynı kalacak. Dolayısıyla yabancılık çekmeyeceksiniz. Nickname’ler için de öncesinde bildiğiniz gibi bir oylama yapmıştık, şimdi tekrardan Türkçeye çevirme düşüncelerindeyiz. Yakın bir zamanda aramızda yapacağımız toplantı sonrasında zaten belli olur, karardan sonra bölümleri okuyunca zaten fark edersiniz. Gerekli açıklama da yapılır zaten.

Ek olarak Novel hala Homeless’da yayımlanmaya devam edecek. Yayımlamalar 10 bölüm geriden olacak. Güncel olarak EpikNovel‘den okuyabilirsiniz.

Bu kararı alma sebebimiz sizlerin seriyi daha hızlı bir şekilde okuyabilmesidir, yeni çevirmeni madShy da sağ olsun hızlı bir şekilde çevirme sözü verdi. Yani hem uzun hem de güzel bir süreç bizi bekliyor olacak. Ve nasip olursa bir gün o 1728. bölüm yazısını göreceğiz.

Küçük bir iyi haber ekliyip bitireyim. QZGS serisi için geniş bir rehber hazırlamaktayız. Rehberde oyun terimleri, sınıflar, loncalar, kulüpler, karakterler(ayrıntılı) ve sezonal bilgiler bulunacak. Şimdilik biraz geride olduğumuzdan çok fazla spoiler içermesin diye ağırda alıyoruz. Novelde biraz ilerlediğimizde rehberimiz tamamlanmış bir şekilde sizlerle buluşacak.

Burada bitireyim, kendinize iyi bakın. Sonraki yazılarda/bölümlerde görüşmek üzere. Sağlıcakla kalın.

Serinin bağlantısı: QZGS Novel