Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 10

⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶

Utanmaz Acemi


“Bosstan ne düştü?” Ye Xiu’yu biraz kıskanan Chen Guo, Gece Yarısı Hayaleti Kedisi’nden ne düştüğünü görmek için biraz daha yaklaştı. “5 Kedi Tırnağı, çöp…. Kedi Postu Göğüs Zırhı, şu anki seviyende giyilebilir; 2 Gece Yarısı Kedisi Tırnağı , Gece Yarısı Kedisi Pençesi, 1 Gece Yarısı Opal Taşı. Tamam tamam, bu son üçü hiç fena değil, Gece Yarısı Kedisi’nin eşyaları güzel para eder… Bir beceri kitabı… … Siktir, bu sendeki nasıl bir şanstır? ”

Chen Guo’nun bağırdığı kadar Ye Xiu da şaşkındı, düşük seviyeli bir Gizli Boss’tan beceri kitabı düşürmüştü. Hakikaten de nasıl bir şanstı bu?

Beceri kitabı neydi peki? Yeni beceriler öğrenmeye yarayan bir kitap değildi. Beceri puanlarını arttırmaya yarıyordu. Değerini anlamak için isminin turuncu harflerle yazıldığını görmek yeter de artardı. 4000 Beceri Puanın üstüne çıkmak için kullanılan yollardan biriydi. Fakat bu kitabın alımı ve satımı mümkün değildi. Kısacası para ile almak mümkün değildi. Sadece şanslıysanız elde edebilirsiniz. Lord Grim’in düşürdüğü kitap çok fazla puan eklemiyordu, sadece 5 beceri puanı ekliyordu. Yine de Gece Yarısı Hayalet Kedisi’nden böyle bir kitabın düşmesi hala akıl almayacak derecede şans işiydi.

Düşürdüğü beceri kitabını beklemeden kullandı. BOSS eşyalarından, Gece Yarısı Opal Taşı ve Gece Yarısı Kedi Tırnakları, Bin İmkanın Şemsiyesi’ni tamamlamak için gereken malzemelerdendi. Ye Xiu’nun keyfi yerindeydi, hiç düşünmeden Lord Grim’e zindandan ayrılması için komut verdi.

“Zindanı bitirmeyecek misin? ” Chen Guo şaşırmıştı. Lord Grim, partisinin kalan tek üyesi de olsa bu seviyedeki düşük bir zindan tek başına bitirilebilirdi. Ye Xiu’nun çok düşük APM’sine rağmen Chen Guo, onun bu zindan için yeterli olacağını düşünüyordu. Onun 52 kez kaybettiği rakibi 40 saniyede nasıl yenmeyi başarmıştı tam bir muammaydı!

“Bilgisayarımı değiştirmem lazım!” Ye Xiu çoktan oyundan çıkmaya hazırlanmıştı. Chen Guo ekrana bir bakış attı ve o an fark ettiği şey yüzünden Ye Xiu’nun elini durdurdu: “Bir saniye, okusana bir şunları?”

Sadece sohbet penceresinde aynı mesajların bulunduğu bir duvarı gördü.

“Karaktersiz Lord Grim, Gizli Boss’u tek başına sahiplenmek için hiçbir parti üyesini iyileştirmeyip ölmelerine izin verdi. Dikkat edin millet size de aynısını yapabilir.”

“Karaktersiz Lord Grim, Gizli Boss’u tek başına sahiplenmek için hiçbir parti üyesini iyileştirmeyip ölmelerine izin verdi. Dikkat edin millet size de aynısını yapabilir.”

Bu ‘flood’ mesajları diğer öfke ve nefret mesajlarına karıştı. Sistem küfürleri otamatik olarak sansürlese de insanların yaratıcılıkları sınır tanımıyor sansür duvarını rahatlıkla aşıyorlardı. Farklı harfler kullanarak aynı sesi elde etmek, içlerinde en yaygın olandı.

Ye Xiu tüm mesajları dikkatle okudu ve ‘spam’cıların içinde Sleeping Moon’un adını gördü. Hatta bu mesajların içinde Fallen Sun ve diğer büyücülerin mesajları da vardı. Onlar daha önce zindandan atıldıkları için neyin doğru, neyin yanlış olduğunu bilmiyorlardı.

“Tam olarak ne oldu ?” Chen Guo, Ye Xiu’ya sormuştu.

Ye Xiu çaresizdi, ona durumu açıkladı…

“Bak sen şu utanmaza! Ne kadar da adice!? ” Chen Guo, anlatılanları duyunca sinirlenmişti.

“Evet. Çok adice.” dedi Ye Xiu

“Sen niye sinirlenmedin? ” Chen Guo şaşkındı.

“Oldukça sinirliyim.” dedi Ye Xiu

“Sinirli misin? Peki ben niye göremiyorum? ” Chen Guo iyice afallamıştı. Ye Xiu iftirayla dolu sohbet duvarına bakarken yüzü hiç değişmemişti.

“Sinirli olmam bunu herkese göstermem anlamına gelmiyor.” Ye Xiu sakindi. Hatta gülümsediğini söylemek bile mümkündü. Bu sırada oyundaki oturumundan çıkıp bilgisayarı tamamen kapattı. Sigara içilebilir alana gitmek hala tutkulu bir hedefti onun için.

“Çok ilginç bir insansın. Kafamı bir an çevirip seni yalnız bıraktığımda şu başından geçenlere bak. Gizli Boss’un ilk öldürmesi, düşen beceri kitabı, tüm sunucuya düşman olman, yarın sabah cesedinle karşılaşırım herhalde…” dedi Chen Guo.

“Görüşmek üzere, Patron !”

Chen Guo’nun uyumaya gitmesiyle Ye Xiu’da sigara içilebilir alanın yolunu tuttu. Beklendiği üzere kesif bir sigara dumanı havaya hakimdi sigara içilebilir salonda. Yüksek kaliteli sanayi tipi havalandırmaların varlığı dahi bu duman tabakası üzerinde işe yaramıyor, sigara dumanının sigara içilmeyen alana doğru gitmesini güç bela engelleyebiliyordu.

Bu sigaracıların, pasif içiciliğe karşı da bir rahatsızlıkları yoktu. Ye Xiu dudağına bir sigara götürdü ve bu tiryaki denizine karıştı. Salonu değiştirdiğinde, buranın açıkça daha kalabalık olduğunu gördü. Gececilerin çok azı sigara gibi bir uyarıcı olmadan uyanık kalabiliyordu anlaşılan.

İnternet kafenin yeteri kadar büyük olması güzeldi. Ye Xiu biraz etrafına bakındı ve boş bir bilgisayar buldu. Dikkatli bir seçim yapmasına gerek yoktu, makinelerin hepsi çok iyiydi, Mutlu Net, üst sınıf bir internet kafeydi . Her bilgisayarın iki kenarında mahremiyeti koruyan ufak bir duvar bulunmaktaydı. Gerçi böyle bir duvar olmasa bile, herkes kulaklığını takıp Glory oynamaya gömüldüğünden kimsenin bir başkasıyla işi olmuyordu.

Ye Xiu oyuna tekrar girdi ve kulaklıklarını taktı.

Lord Grim hala Yeşil Orman’ın dışında oturuyordu. Yer insanla dolup taşmasına rağmen, kulaklıklarından bir şey duyamayacak kadar gürültülü değildi. Burada yürümek ile bir markette yürümek arasında bir fark yoktu. Canlılık yoktu, bir partiye girmek için ‘spam’ yapan oyunculardan dolayı konuşmaların büyük çoğunluğu anlaşılmıyordu.

Ye Xiu’s gözü sohbet ekranına kaydı, Lord Grim hakkında herhangi bir yazı kalmamıştı artık. Oyun içi bazı metotlar sayesinde, bir oyuncunun ne zaman çevrimdışı olduğu az çok anlaşılabiliyordu. Sleeping Moon, eski bir oyuncuydu büyük ihtimalle o da bu metotları biliyordu. Lord Grim’in çevrimdışı olduğunu bu metotlarla anladığında, ‘spam’ yapmayı bırakmış olmalıydı… 20. seviyeye ulaşan oyuncular başlangıç bölgesinden ayrılabilirlerdi. Bu olduğunda ‘PK’ yapmak da mümkündü. O zamana kadar bir oyuncunun yapabileceği tek şey parmakla gösterip, laf atmak olabilirdi.

Fakat Sleeping Moon oldukça kötü niyetli biriydi. Lord Grim İlk Gizli Boss’u öldüren olarak anons edildiğinden herkes onun ismini görmüştü, bu yüzden herkes bu isme aşinaydı. Sleeping Moon, Lord Grim hakkında iftiralarda bulunduğunda haliyle 10. sunucuda bunu gören herkes bir kenara not aldı. Sonuç olarak Lord Grim parti bulamıyordu. Tüm katılma talepleri reddediliyordu. Sleeping Moon’a inanmayan insanlar dahi kendilerini Lord Grim’den sakınıyordu.

Ye Xiu’nun elinden haline gülmekten başka bir şey gelmiyordu. Bir parti kurmasının tek amacı Gizli Boss’u kesmekti. Gizli Boss’tan düşecek materyallere şemsiyesi için ihtiyaç duyuyordu. Fakat bir parti kuramadığından, zindana girse bile gizli Boss’a rastlayamayacaktı.

Glory zindanlarında, ne kadar az insan varsa o kadar yüksek tecrübe puanı kazanılıyordu. Fakat verimlilik de dikkate alınmak zorundaydı. Daha çok insan daha kolay bitirilen bir zindan demekti. Fakat Lord Grim farklıydı. Elinde Gümüş Seviye 5 Bin İmkanın Şemsiyesi vardı. Sıradan oyuncular bu seviyelerde mavi veya yeşil ekipmanlara sahipti. Bin İmkanın Şemsiyesi, mavi veya yeşil bir eşyayla kıyaslandığında seviye bakımından 4 – 5 kat güçlüydü. Glory’de her derece farkı 5 seviye farkına tekabül ediyordu. Diğer bir deyişle 5. Seviye Bin İmkanın Şemsiyesi, 20 seviye mavi veya 25.seviye yeşil bir eşya ile eşdeğer güçteydi.

Oyunun ilk aşamalarında bu denli bir üstünlük, aşırı güç farkına sebep olabilirdi. Çünkü Lord Grim’in silahıyla yapacağı hasar, sıradan bir silahın 4 veya 5 katıydı. Buna karakter özniteliklerini eklediğimizde Lord Grim basitçe 3 kişiye denkti. Üstüne bir de Ye Xiu’nun oyunculuk yeteneği dahil edildiğinde, Lord Grim bu zindanları sıradan oyunculardan oluşmuş 5 kişilik bir takımdan hızlı temizleyebilirdi.

Lord Grim yürümeye başladı, zindana girmek üzereyken, önüne çıkan bir oyuncu geçişini engelledi. Ye Xiiu baktığında karşısındakinin Sleeping Moon olduğunu gördü. Bunca kalabalık içinde onu bulabildiğine göre Sleeping Moon’un gerçekten keskin gözleri vardı.

“Selam.” Ye Xiu mesajının gidip gitmediğini anlayabilmek için mikrofonuyla biraz oynadı.

“Selam, götüm!” Sleepy Moon’dan ufacık bir kibarlık dahi sezilmiyordu.


⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶