Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 17

⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶

İmparator (2)


“Sorun değil!!” Seven Fields ve diğerleri neredeyse düşünmeden kabul etmişlerdi. Şu anda bu uzmanın değeri, Gizli Boss’tan düşecek bir kaç değerli eşyadan çok daha fazlaydı. Ona karşı iyi niyetlerini ifade etme konusunda daha endişeliydiler. Bu uzmanın böyle bir talepte bulunacağı kimin aklına gelirdi ki? Bu onları gerçekten rahatlatmıştı. Ye Xiu tüm düşen eşyaları istese dahi Seven Fields ve diğerleri kabul edeceklerdi.

Buna ek olarak, Seven Field iyi niyetini bir adım ileriye götürmek istedi. Arkasını döndü ve: “Little Moon Moon. Parti liderliğini uzman kardeşe ver!”

“Bunu tekrar söylersen seni öldürürüm!” Sleeping Moon dişlerini gıcırdattı.

“Ha ha. Sevimli değil mi? Neden beğenmedin?” Seven Fields güldü, fakat esprisinin ardından bir anda ciddileşti: “O şekilde çağırmamı istemiyorsan söylemen yeterli, ben de çağırmam! Parti liderliğini uzman kardeşe ver.”

Sleeping Moon bunun anlamını biliyordu. Parti liderliğini verip parti ayarlarını değiştirme yetkisini vermek, aradaki süphelerin kalktığını göstermek içindi. Böylece uzman onlara karşı tam bir güven duyacaktı. Bu adıma gelince Sleeping Moon sonunda anladı. Lord Grim’in herhangi bir entrika çevirmesine gerek yoktu. İstediği ne olursa olsun tek kelimeyle burdaki üç kardeşi ona vermeye hazırdı. Sleeping Moon’un başka şansı yoktu lider pozisyonunu devretti.

Lord Grim liderliği devraldığında hiçbir değişiklik yapmadı “Hadi devam edelim”, dedi ve yola devam ettiler.

Öldürme metodları değişmedi ve hiçbir aksaklık olmadan ilerlediler. Fakat bu sefer Örümcek Mağarası’nda yol ikiye ayrılıyordu. Herkes Örümcek İmparatoru’nun ini hangisi biliyordu. Lord Grim tereddüt etmeden ve doğrudan Örümcek İmparator’a doğru yol aldı. Ardından dört kişi onu takip ediyordu.

Bu yan yol normal zindanda ortaya çıkmıyordu. Yolda bir kaç örümcek yumurtası vardı. Oyuncular yaklaştığı zaman yumurtalar çatlayıp içinden oyunculara saldıran minik örümcekler çıkıyordu. Yüksek hasarları yoktu fakat küçük ve çeviktiler. Bu yüzden vurması zordu. Dört oyuncu gözlerini fal taşı gibi açtı. Brini öldürmek için 3 veya 5 vuruş gerekmekteydi Fakat Lord Grim’in mızrağını kaldırıp, hiç kesinti olmadan her birine birer vuruş gerçekleştirmesi yetmişti. Diğer dördünün problem yaşadığını görünce arkasına dönüp onlara yardıma gitti. Diğer dördü nefesini tutmuştu. Bu adam olmadan Örümcek İmparatoru’na giden yolu tamamlamak bile 1 saatlerini alırdı.

“Sence Örümcek İmparatoru’nun da ilk öldürmesini alabilir miyiz?” Drifting Water hayallere dalmıştı.

“Tamamen şansımıza bağlı, bu boss ile ne kadar erken karşılaşacağımıza göre değişir.” dedi Seven Fields.

“Biz zindanı en çabuk bitirenleriz. Bu da demek oluyor ki zindana ikinci kez giren ilk takım da biziz. Eğer kimseye ikinci girdiğinde gizli boss çıkmadıysa, Bizim bu üçüncü denememizde çıkacan boss ilk çıkan boss olabilir. Yani şansımız oldukça yüksek” Drifting Water analiz etmişti.

“Yeteri kadar güçlü değilsek, Örümcek İmparator’la ilk karşılan biz olsak dahi onu öldüremeyiz!” Sunset Clouds iç çekti.

“Neyseki bizde Uzman kardeş var.” dedi Seven Fields.

“Evet, evet haklısın.” diye tekrarladı diğer ikisi.

“Midemi bulandırıyorsunuz” Sleeping Moon bu üçünün sürekli Lord Grim’e yağ çekmesinden onu ilahlaştırmasından bıkkınlıkla söylemişti. Lord Grim’in onu duymasını ise takmıyordu.

Diğer üçü utançla karışık Sleeping Moon’a karşı kızgınlık besliyordu. Daha önceki düşmanlıklarına gelince Sleeping Moon’da yanlıştı neden geri adım atmadı? Seven Fields Sleeping Moon’a tekrar eğitici bir özel mesaj gönderdi. Sleeping Moon açıkça konuya Seven Fields kadar mantıkla yaklaşamıyordu. Sonuç olarak sadece ” Her neyse iyi hissetmiyorum.” lafını geveledi. Seven Fields’ın da sabrı taşmıştı. Sleeping Moon iyi hissetmediğini söyleyince, ona zindandan defolup gitmesini ve daha fazla sorun çıkarmamasını söylemişti.

Sleeping Moon üzgün bir şekilde aldatılmış gibi hissetti. Bu köylüler sonunda onu bir uzman için satacak mıydı?

“Geldik.” Ye Xiu önde durmaya devam ediyordu. Örümcek Mağarası’nın içinde ayrı bir mağara görünüyordu, bu Örümcek İmparatoru’nun mağarasıydı.

“Onu nasıl öldüreceğiz?” diye sordu Seven Fields.

“Biraz bekleyin hemen rehbere bakıp geliyorum.” dedi Ye Xiu.

Diğer dördü şok olmuştu, böyle bir durumda rehbere bakmak da neydi, böyle bir şeye son dakika hazırlanmak hangi akla hizmetti?

“Uzman kardeş, sen……” Seven Fields cümlenin sonunu nasıl getireceğini bilmiyordu, Lord Grim’de herhangi bir hareket belirtisi olmadığını gördü. Cidden oyunu alta alıp rehber okumaya mı başlamıştı. Dördü umudunu kaybediyordu! Çoktan bu adamı ultra yüksek seviyeli bir uzman olarak düşünmüşlerdi, fakat hangi uzman rehbere bakardı ki?

“Acaba… … başka biriyle yer mi değiştirdi?” Seven Fields bu tahminiyle herkesi uyarmıştı.

“Dediğim gibi böyle yüksek seviyeli bir uzman neden Kutsal Topraklarda takılmak varken yeni sunucuya gelsin ki?” dedi Drifting Water.

“Sikeyim, bize az önce yardım eden gerçek bir uzmandı, fakat şimdi başka biri yerine geçmiş olabilir mi? Rehbere bakmak nedir aq?” dedi Sunset Clouds.

Uzman kardeşbizi nasıl bırakıp gidersin? Bize bu zindanda yardım etmeyecekmiydin!? Göz yaşları üç oyuncununda yanaklarından aşağı süzülüyordu. Sleeping Moon tek kelime dahi etmemişti ama bir tahminde bulundu. Acaba bu adamla aralarında ilk karşılaşmadaki gibi bir şey mi olacaktı?

Tam bu durumu diğerlerine açıklayacakken. Ye Xiu rehberi okuyup bitirmiş olarak geri döndü.

“Tamamdır.” dedi Ye Xiu.

“Uzman kardeş… … sen … …biriyle yer değiştirmedin değil mi?” Seven Fields temkinli bir şekilde sormuştu.

“Yer değiştirmek derken?” Ye Xiu anlamamıştı.

“Bu hesap şimdiye kadar bir kişi tarafından mı oynandı?” Seven Fields sorusunu farklı bir formatta sormuştu.

“Aynen!” diye onayladı Ye Xiu.

“O zaman cidden anlamıyorum neden senin gibi bir uzman rehbere ihtiyaç duysun ki?” Seven Fields sordu.

“Bu zindana uzun yıllar oldu gelmeyeli. Eğer rehbere bakmasaydım boss’u yenemeyebilirdim” dedi Ye Xiu.

“O zaman önce… …”

“Çoktan rehbere baktım!” dedi Ye Xiu.

Diğer dördü mala bağlamıştı.

“Ne ara baktın?” diye sordu Seven Fields.

“Yetenekleri dağıttığımız sırada, bi göz gezdirmiştim. Fakat çok uzun olduğu için tamamını okuyamamıştım.” dedi Ye Xiu.

Dördü hayretler içerisindeydi. Hepsi zindana gelmeden önce okumuştu fakat hiçbiri Lord Grim’in taktiklerine benzer bir şey görmemişti rehberlerde, bu adam hangi klavuza baktı?

Ye Xiu Örümcek İmparatoru ile nasıl baş edileceğini anlatmaya başlamıştı: “Biraz önce Örümcek İmparatoru’nun açıklamasına baktım. Onunla savaşmak için ağ fırlatan örümceklerde uyguladığımız taktiğin aynısını uygulamamız yeterli. Etrafını sarıp sıra sıra sersemletmeliyiz. Fakat ufak bir sıkıntı var Örümcek İmparator yumurta çıkarmaya devam edecektir. Yumurtadan çıkan örümcekler yolda karşılaştıklarımızla aynı, fakat bunların ısırıkları kan dolaşımınızı durdurur. Herkes kan dolaşımı durduğunda ne olduğunu biliyor değil mi? Hareket edemez ve saldıramazsınız fakat size de kimse hasar veremez. Kısacası hasarları yok, amaçları formasyonumuzu bozmak. Sonuç olarak kesinlikle bu küçük örümcekler tarafından ısırılmamalıyız.”

“Ne yapacağız o zaman?” diye sordu Seven Fields.

“Küçük örümceklerle ben ilgilenirim. Ama siz dördünüzün Örümcek İmparatoru’nu sürekli sersemletme etkisinde tutmanız gerek… En azından öldürene kadar.”


⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶