Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 20

⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶

İmparator (5)


Sunset Clouds, Drifting Water, Sleeping Moon, hepsi birer birer saldırıyordu. Her biri gerginlikten soğuk soğuk terlemiş avuç içleri sırılsıklam olmuştu. Maus’u kavradıkları her sefer ellerinin kaymasından endişe ediyorlardı. Fakat ellerini silecek zamanları yoktu, hepsi en ufak bir hataya karşı pür dikkat kesilmiş, gözlerini dahi kırpmıyordu.

Durumu bir kez kurtarabilmişlerdi. Dört oyuncuda geçmişte yaşanan olayı düşünerek dikkatini dağıtmamaya özen gösteriyordu. Örümcek İmparator’un sağlığı aralıksız saldırlarla nihayet 1/5’e kadar inmişti…….

“Kızgın Kan olmak üzere, herkes dikkatli olsun.” Ye Xiu hatırlatmada bulunmuştu.

“Kızgın kan olduğu zaman ne yapacağız?” diye sordu Seven Fields. Gizli BOSS kırmızı kan durumuna geldiği zaman bunun kesinlikle farklı bir etkisi olacaktı. Rehbere göre kızgın kan olacağı zaman boss ”süper zırh” isimli bir etki kazanıyordu, bu etki sebebiyle sersemletme gibi etkilere karşı %100 direnç kazanıyordu.

“ÇAbucak öldüreceğiz!” dedi Ye Xiu.

Bu sözleri duymak ekibi rahatlatmıştı, ne yapacaklarını merakla bekler oldular. O kadar uzun süredir aynı hareketi yapıyorlardı ki artık ölmeyi, bu hareket dizilimine devam etmeye tercih ederlerdi.

“Kızgın Kan!” Seven Fields bağırdı.

“Sunset Clouds küçük örümcek sende.” Ye Xiu bağırmıştı.

“Ne?” Sunset Clouds verilen emri anlamasa da küçük örümceğin saldırısına bilinçsizce maruz kaldı. Sanki bu saldırıya maruz kalmak için hazırlanmış gibiydi.

Küçük örümcek Sunset Clouds’u ısırdı ve Sunset Clouds’un kan dolaşımı anında durarak hareket edemez hale geldi. Örümcek İmparator döndü ve devasa dişleriyle Sunset Clouds’a atıldı.

Sonra……

Sonra, hiçbir şey olmadı.

Küçük Örümcek tarafından ısırılınca hareket edemez hale geliniyordu ancak aynı zamanda Örümcek İmparator’un saldırıları da dahil hiçbir saldırı da etki etmiyordu. Ye Xiu bu bilgiyi kullanarak herkesin 3’er saniyelik periyotlarla Boss’a özgürce saldırmasını planlamıştı.
Örümcek İmparatoru kızgın kana ulaştığından, delice etrafa yumurta saçıyordu. Ye Xiu bunu dikkate alarak tüm örümcekleri temizledi. Ancak dikkatle izlediğinde hiçbir küçük örümceğin Sunset Clouds’a saldırmadığını farketti. Ancak Sunset Clouds durumu anlamıştı ve hemen kendini bir örümceğe ısırttı. Ekipdekiler uzman olmasa da Ye Xiu’nun taktiğini anlayabilmişlerdi.

Küçük örümcekler ufak da olsa hasar veriyorlardı. Lord grim fırsat buldukça ekip üyelerine can da basıyordu.

Örümcek İmparatoru çılgınlar gibi ağ ve zehir tükürüyordu. Vücudunun her tarafıyla bir saldırı gerçekleştiriyordu ancak bunlar nafileydi. Yaptıkları sürekli saldırlarla sonunda birileri Sunset Clouds’un öfkesini geçmişlerdi.

Örümcek İmparatoru’nun hedefi değişmişti. Bu seferki kurban Sleeping Moon’du. Ancak Sleeping Moon çoktan Sunset Clouds’tan öğrenmişti taktiği. Küçük örümcekleri temizlemekle görevli olan Lord Grim bunu öngörmüştü. Küçük örümceklerden birini Sleeping Moon’a doğru fırlattı..

Savaşın en tehlikeli kısmı olan kızgın kan evresi onlar için bir oyuna dönmüştü. Herkes neşeyle gülüyor, Boss’a zorbalık yapıyordu. Sonunda bu zindanın en güçlü yaratığını öldürebilmişlerdi.

Önce, sistem duyurusu ortaya çıktı.

Lord Grim, Seven Fields, Sunset Clouds, Drifting Water, Sleeping Moon; Örümcek İmparatoru’nun ilk öldürmesini gerçekleştirmiştir.”

“Süpeeer!!!” Seven Fields ve diğerleri sevinç çığlığı atıyorlardı. Eğer yapabilselerdi Lord Grim’i havaya atıp atıp tutarlardı. O olmasaydı bossu öldürmeleri mümkün değildi. Zincirleme sersemletme saldırıları onları çok zorlamıştı ancak bütün o küçük örümcekleri temizlemek ise çok çok daha zordu.
Üstelik bir kez işi batırdıklarında da durumu o kurtarmıştı. Kızgın kana gelindiğinde üstlerine ustaca küçük örümcek fırlatarak mükemmel bir taktik uygulamıştı……

Söyleyecek söz bulamıyorlardı.

Seven Fields ve diğerlerinin hisleri kelimelere dökülemezdi. Uzun zamandır Glory oynamışlardı ancak bırak böyle bir adamı görmeyi daha önce böyle bir adamın varlığını düşünemezlerdi bile.

“Uzman kardeş, dört Güçlü Örümcek Ağı düştü.” Seven Fields cesedin yanına gidip Ye Xiu’ya rapor vermişti. Neşeyle itemleri bıraktı.

Diğerleri de hiçbir karşılık vermeden mutlulukla aynısını yapmıştı.

“Teşekkürler.” Ye Xiu, Güçlü Örümcek Ağları’nı topladı.

“Kalanlar sizindir!” Ye Xiu’da sözünü tutmuştu.

“Al sen onları, sen al!!” itemler ekranlarında gözükünce hızlıca reddetmişlerdi. Ye Xiu’nun onları büyük bir felaketten kurtardığını biliyorlardı.

Güçlü Örümcek Ağı’nın yanısıra, Örümcek İmparatoru 2 adet Örümcek Zehri, 15.seviye de giyilebilir Kestane Çizmeleri, Güç statlarına 3 puan ekleyen bir zırh ve mor renkli bir silah düşürmüştü.

[Maun Tachi] – Level 15 [ÇN : Tachi 17.yy önesi Koto döneminde dövülen japon kılıcı katanadan önce kullanılmıştır.]

Ağırlık: 2.6 kg, Saldırı Hızı: 8

Fiziksel Hasar: 165; Büyü Hasarı: 178

Güç +10, Zeka + 14

Tachi bir kılıç tipi silahtı. Büyü hasarı fazlaydı. Aslında, Glory’de silahlar büyü ve fiziksel hasarlarına göre dikkate alınırdı. Bin İmkanın Şemsiyesi’nde ikisi de eşitti. Herhangi bir oyuncu sadece özelliklerine bakarak bu silahın gümüş seviye bir silah olduğunu söyleyebilirdi.

Maun Tachi ile kıyaslandığında Bin İmkanın Şemsiyesi eşit seviyedeydi. Seviye 15 mor ekipman seviye 5 gümüş ekipmana eşdeğerdi. Fakat bu Maun Tachi’nin ek özellikleri vardı. Saldırı hızı Bin İmkanın Şemsiyesinden üç puan fazlaydı ve özellik artışları ile Bin İmkanın Şemsiyesini zaten geçiyordu..

Ye Xiu Tachi’ye baktığında bu günkü şansını görerek iç çekti. Mavi ekipman ve gizli boss materyalleri kesin düşecek şeylerdi, ama önceki yetenek kitabı ve şimdiki mor ekipman kesinlikle şans isteyen ödüllerdi.

Fakat düşük seviyeli bir silah olduğundan çok çabuk tarihi geçecek bir silahtı. Başlarda çok büyük bir avantaj sağlasa da, seviye 25ten sonra hiçbir iyi yanı kalmıyordu.

Dört oyuncuda, ama özellikle Sleeping Moon ve Sunset Clouds yutkundu. Bu ikisi kılıç kullanan bir sınıf oynamayı düşünüyordu ve bu silah onların isteyeceği bir ekipmandı.

“Ha ha, bu kılıç işime yaramaz siz alın!” Ye Xiu biraz baktıktan sonra böyle söylemişti ve tekrar ekipmanı oylamaya sundu. Aynı zamanda önceki anlaşmalarına uyarak çizmeleri ve örümcek zehrini de oylamaya sundu.

“Uzman kardeş, yine de bu ekipmanlar hala senin hakkın!” Seven Fields dürüstçe sözüne devam etti, “Sen bizi yönetmeseydin buralara gelemezdik!”

“Ha ha, eğer sizin formasyonunuz olmasaydı Örümcek İmparatoru’nu öldürürken zorluk çekerdim!” Ye Xiu karşılık verdi.

Herkes boş boş baktı.

Doğru mu duymuşlardı? Karşılarındaki adam yapamayacağını söylememişti, sadece öldürürken zorluk çekeceğini söyledi….


⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶