Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 29

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶

İlk Temizleyen Takım


Neden?” karşılık olarak sordu Chen Guo.

 

Eğer bütün gece oynayacaksan burada kal, ben sigara alanına gidiyorum.” dedi Ye Xiu.

 

Sigara alanına gidiyorsan vardiya sende mi yoksa bende mi?” Chen Guo öfkeyle sordu.

 

Oh, o halde koltukları değişmeye ne dersin? Sigara kokusunu sevmiyordun, değil mi?” dedi Ye Xiu.

 

Chen Guo’nun yanaklarından göz yaşları süzüldü. Ye Xiu’nun onunla açıkça ilgilendiğini anlamasına rağmen, bu ihmal edilmişlik hissi de neyin nesiydi?

 

Ye Xiu çoktandır elinde tuttuğu sigara kutusuyla, Chen Guo’ya Ye Xiu’nun vardiyasını devralacağını veya başka bir yere geçmesini söylemesi gerektiğini ima ediyordu.

 

Unut gitsin. Oynamayacağım. Uyumaya gidiyorum.” Chen Guo kızarak oyundan çıkış yaptı ve kalkıp gitti.

 

Ye Xiu etrafında döndü ve Chen Guo’yu gözleriyle takip etti. Chen Guo’nun hesap kartını masanın üzerinde bırakıp almadığı sürpriziyle karşılaşmıştı. Bu yaptığı unutkanlık değildi, daha ziyade Chen Guo İnternet Kafenin evi gibi olduğunu düşünüyordu. Evde rastgele eşya bırakmak çok normaldi. Yi Xiu’nun o an aklına bir fikir geldi ve aceleyle bağırdı: “Patron, kartını almadın. Seviye atlaman için yardım edeyim ister misin?

 

Ne yaparsan yap!” Chen Guo düşünmeden konuştu.

 

Ye Xiu başıyla onayladı. Eli, 300 APM  hızına ulaşıyordu, çabucak bir sigara yaktı ve ağzına koydu. İskelet Savaşçı’yı öldürmeye devam etti, fakat Ye Xiu’nun konuşması sigara yakmasını engellemiyordu. Derhal oyuna konsantre olmaya odaklandı. Kısa sürede İskelet Savaşçı öldürülmüştü. Ye Xiu’nun Süvari Kılıcı çoktan yerde duruyordu. Üzerine yürüdü ve aldı. Eşyaların geri kalanını yerde bıraktı. Seven Fields ve diğerleri de fazla zorlamadı. Ekipmanları ayırdılar ve diğer materyalleri rastgele çantalarına koydular. Onlar bununla uğraşırken Seven Fields konuştu: “Uzman kardeş, yarın da birkaç gizli Boss’dan düşen yüksek dereceli materyalleri toplamaya devam edeceğiz. Sonradan fiyatlar yükseldiğinde satacağız. Şuanda sunucu henüz yeni açıldı, bu yüzden dolandırıcılar acemilerden bunları ucuz fiyattan alıyorlar. Fiyatlar tekrar standart düzeye geldiğinde, bunları satacağız ve parayı seninle bölüşeceğiz.

 

Zaten ihtiyacım olanı aldım. Bunlar sizde kalabilir.” dedi Ye Xiu.

 

Yetenekli insanlar daha fazla kazanmak ister. Uzman kardeş, sen ise oldukça mütevazısın.” dedi Seven Fields.

 

Ye Xiu güldü ve başka bir şey söylemedi. Dördü zindanları temizlemeye devam etti. Seven Fields sordu: “Başka birine ihtiyacımız var mı?

 

Ye Xiu anlatmak istediğini anlamıştı. Almak istediği şeyi zaten almıştı. Başka birini almak verimlerini biraz daha artırabilirdi.

 

Sana bağlı! Fakat bugün, sadece 20’ye kasıyorum. Daha sonraysa arkadaşımın seviyesine yardım etmeliyim.” dedi Ye Xiu.

 

Tamam tamam, bana uyar. Onun için yardım gerekiyor mu?” dedi Seven Fields. Aslında, Ye Xiu ve Chen Guo konuştuklarında kulaklıklarını kapatmamışlardı. Seven Fields az çok konuşmalarını duymuştu.

 

Gerek yok. Kendi işinize bakın.” dedi Ye Xiu.

 

Tamam.” Seven Fields ve diğerleri daha fazla konuşmadı. Ye Xiu’nun tek günlük olduğunu biliyorlardı. İnsanlar internet üzerinden kısa sürede arkadaşlıklar kurmasına rağmen yetişkin olarak hepsi uygun olan davranışı biliyordu.

 

O zindandan ayrıldıktan sonra, Seven Fields oyuncu ekleyebilmek için bağırmaya başladı. Yeni sunucuda grup oluşturmak çok kolaydı. Bir dizi talep geldi ve sonunda, Seven Fields Seviye 17 bayan bir oyuncuyu aldı.

 

Bayan oyuncu Immersed Jade olarak çağırılıyordu. Takıma katıldıktan sonra, grup listesine baktığında heyecanlanmıştı.

 

Seven Fields, Sunset Clouds, Drifting Water, Lord Grim, bu Örümcek Mağarası ve Örümcek İmparatoru ilk temizleyen grup değil miydi ? Böylesine uzman bir takıma katılabileceğini asla düşünmemiş olmalıydı. Ses sitemine bağlandıktan sonra, heyecanını herkese yansıtmıştı.

 

Çünkü ses sitemi Glory’de popülerdi, sahte cinsiyetli oyunculara son vermişti. Oyuncular birlikte hareket ettiklerinde, iletişim kurmak için kesinlikle direkt olarak seslerini kullanırdı. Ne tür bir kız sadece yazar ve konuşmazdı? Bu olduğunda herkes çabucak şüphelenirdi. Tabii ki erkek olduğun halde bir kızın sesine sahipsen, bu tür bir güvenlik seni pek etkilemiyordu.

 

Seven Fields ve diğerleri kızın konuşmasını duyduğu gibi, hepsi tesadüfen(!) kızın önüne atıldılar ve onunla tanıştılar. Fakat Ye Xiu hepsinin kızın görüntüsüne göz atmayı denediklerini biliyordu.

 

Glory’nin karakter modeli  erkek ve kız olarak iki türdü. Dış görünüm detayları ve vücut yapısı bir düzenleyici vasıtasıyla yapılırdı. Kendi tasarımları olan çalışmalar da vardı. Ayrıca rastgele oluşturulmuş çalışmalar da vardı. Gerçekliği seviyorsan, direkt olarak bir fotoğraf çekerek kendi yüzünü düzenleyiciye koyabiliyordun. Temel vücut ölçülerini sağladıktan sonra, düzenleyici otomatik olarak orijinal oyuncuya tıpa tıp benzeyen bir karakter modeli oluşturabiliyordu. Sonuç olarak tüm erkek oyuncular bir bayan oyuncunun kendi gerçek görünüşüyle aynı olup olmadığını bilmek istiyordu. Öte yandan söylentilere göre bazı kurt huylu oyuncular bir bayan oyuncunun sahte veya gerçek olup olmadığını dikkatli bir bakış ile anlayabiliyormuş.

 

Seven Fields ve diğerleri bu “kurt” niteliğine sahipmiş gibi görünmüyordu. Bir daire içinde durup Immersed Jade’i inceledikten sonra, ancak “ortalama” bir sonuca varabilirlerdi. Görünüşünün sahte mi gerçek mi olduğunu bilmiyorlardı.

 

Fakat Immersed Jade çok enerjikti ve ilk temizleme takımına tapındıktan sonra, takıma katılmaktan duyduğu onuru ifade ediyordu. Bitirirken, bir kez daha uzman ilk temizleme zamanını henüz Seviye 18 iken almalarına şaşırdı. Son olarak, eğer hala fırsatı varsa ilk temizleme takımlarının kalıcı bir üyesi olduğunu görmeyi istedi.

 

Seven Fields üzülerek gruplarının başka bir kardeşi olduğunu açıkladı. Sadece bugün gelememişti.

 

Immersed Jade tamamen kaybetmiş görünüyordu, fakat hala pes etmemişti. Ana üye olamazsa bile, yedek üye olabilir mi diye başvurmaya başladı. Ayrıca hangi lonca ve organizasyondan olduklarını sordu.

 

Bu soruyu cevaplamak Seven Fields ve diğerlerini zora sokuyordu. Bu yabancının onlara uzman olarak taptığı belliydi. Onlar da Immersed Jade de hala zindana girememişti. Fakat zindana girdikten ve oynadıktan sonra, oyuncular çabucak gruptaki tek uzman oyuncunun Lord Grim olduğunun farkına varacaklardı. Geriye kalanlar bahsetmeye değmezdi.

 

Immersed Jade’nin soruları ve umutları uzman kardeşlerinin kafasına yıkılmıştı. Şimdi onlara loncalarının ne olduğunu tekrar sordu…. Seven Fields ve diğerlerinin bir loncası vardı, fakat şimdi uzman kardeşlerinin kutsal ışık halkası altındaydılar. Ona loncalarının ismini söylemek kendi yüzlerine tokat atmakla aynı olmaz mıydı ?

 

Oh, hadi çabuk olalım ve girelim!” Seven Fields konuyu değiştirdi ve liderliği aldı. Sunset Clouds ve diğerleri yakından takip ettiler. Zindana girdikten sonra, doğal olarak, Ye Xiu yönetmeye başladı. Bir şey söyledikten hemen sonra, Immersed Jade çoktan şaşkınlıkla sordu: “Hm, kim konuşuyor?

 

Gruba ilk katıldığında, Seven Fields ve diğerleriyle durmadan gevezelik etmişti.Bu Ye Xiu’nun konuştuğu ilk seferdi.

 

Lord Grim, grubumuzun tanrısı. Hepimiz onun sayesinde ilk öldürmeyi aldık. O olmasaydı, grubumuz bahsedilmeye değmezdi.” Seven Fields gerçeği söyleme fırsatı bulmuştu. Konuştuktan sonra, anında rahatlamıştı.

 

Büyük tanrıya saygılarımı sunarım!” Immersed Jade bir mesaj yazdı ve seslice söyledi.

 

Ha ha, hadi gidelim!” Ye Xiu güldü ve gruba ileriye doğru liderlik etmeye başladı. Fakat onun varlığına karşı Immersed Jade beklenmedik biçimde pek heyecan göstermedi.

 

Seven Fields ve diğerleri bu kızın gerçek bir acemi olduğunu görebiliyordu.

 

Bu kız kardeşin işi bitik.” Sunset Clouds gizlice söyledi.

 

Ahh, başlangıç noktası şimdiden çok yüksek. Hala bir acemi olmasına rağmen böyle son derece uzman biriyle tanıştı. Daha sonra normal oyuncuların arasına nasıl karışacak?” dedi Seven Fields.

 

Bir trajedi!” Drifting Water üzüntüyle iç geçirdi.


⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶