Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 30

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶

İki Gizli BOSS Temizliği


Immersed Jade şüphesiz tatlı bir çaylaktı. Zindana ilk girişinden başlayarak sessiz kalmış, dikkatle direktifleri dinlemiş ve ciddiyetle uygulamıştı. Hala acemice hatalar yapıyor olmasına rağmen, her zaman bunlar için onlardan özür diledi. Sonuç olarak, hiç kimse kendi hatalarını gösterirken çok da iyi hissetmezdi. Immersed Jade hata yaptığında, Seven Fields ve diğerleri ondan bile daha çok geriliyordu. Uzman kardeşin bundan dolayı sabrının taşacağından korkuyorlardı! Çoğu uzman tecrübesiz acemilere karşı fazla hoşgörülü olmazdı.

 

Fakat zindanın yarısından fazlasını temizledikten sonra, Seven Fields ve diğerleri sonunda rahatladı. Uzman kardeşin yetenek seviyesi çok yüksek olmasına rağmen, kibirli tarzda bir uzman değildi. Aslında acemilere karşı, Seven Fields ve diğerlerinden daha fazla sabırlıydı.Immersed Jade’in anlamadığı komutlar konusunda, uzman kardeş özel terimleri açıklamak için çok uzaklara gidebiliyordu.

 

Bu ilave oyuncuya rağmen hızları yavaşlamıştı. Uzman kardeşin bunu takmadığını görünce, Seven Fields ve diğerleri mesele üzerinde durmadı. Canavarları öldürdüklerinde, acemiye öğrenmesinde yardımcı oldular ve gerçekten de hepsi çok mutluydu.

 

Onunla yazışarak, Immersed Jade’in zindandaki ilk seferi olduğunu öğrendiler. Önceden seviye atlamak için sadece görevleri tamamlıyordu. Geriye kalan tek görev bir zindana girmeyi gerektiriyordu. Sadece o zaman zindanın önündeki kalabalığa karışmış ve sonunda böylesine ünlü bir gruba katılmıştı. Doğal olarak, halinden son derece memnundu.

 

Uzmanın tavsiyeleri doğrultusunda, zindanı temizledikten sonra, başka bir tur için gittiler. Immersed Jade çoktan dönüşmüştü. Sadece Glory’i uzun süredir oynamıyordu, bu yüzden hala acemi statülerini yükseltmemişti.

 

Sonunda, sayısız zindan temizledikten sonra, Lord Grim ve diğerleri Seviye 20’ye ulaştı, Immersed Jade hala Seviye 19’un biraz altındaydı. Ye Xiu bunu gördü ve zindana birkaç kez daha gidererek Immersed Jade’yi de Seviye 20’ye getirmeyi düşündü.

 

İşte bu sırada, iki gizli BOSS ile karşılaştılar. Ye Xiu gruba liderlik etti ve onları kolayca öldürdüler. Fakat bugün hiç Mor Ekipman görmemişlerdi, sadece birkaç nadir materyale rastlamışlardı. Tabii ki Immersed Jade aslında bu materyallerin düşük seviye zindanlardaki en değerli eşyalar olduğunu bilmiyordu ve sadece ender ekipmanlara ağzı sulanıyordu. Sadece, uzman kardeşin gözetiminde, biraz utanmış hissettiler, bu yüzden bu eşyaların değerlerini Immersed Jade’ye açıkladılar. Sonuçta, Immersed Jade gerçekten çok sevimliydi. Onlara sadece bir acemi olduğunu ve bu tür materyallere ihtiyacı olmayacağını söyleyerek, onlara vermeyi tercih etti.

 

Seven Fields ve diğerlerinin küçük kız kardeşlerine olan iyi izlenimleri bir anda yüze katlandı. Ona bu iyiliğini hatırlayacaklarını söylediler. Materyalleri sattıktan sonra, parayı onunla bölüşeceklerdi.

 

Tamam, o halde ilk ben gidiyorum.” Zindanın çıkışında, Ye Xiu gruba veda etti.

 

Uzman kardeş, sınıf seçmeyecek misin? 20 seviyede, herkes sınıf seçer ve ondan sonra acemi köyünden ayrılır.

 

Şimdi değil, siz çocuklar önden gidin!

 

O halde uzman kardeş, irtibatta kalalım.” dedi Seven Fields.

 

Hoşçakal Harika Tanrı!” Immersed Jade herkesle ömrünün yarısını onlarla birlikte geçirmişçesine kaynaşmıştı. Dahası Seven Fields ve diğerlerinden sürekli Lord Grim’in kudretini duyduğundan, en sonunda onu harika tanrı olarak çağırmaya karar vermişti.

 

Ye Xiu güldü ve onlara veda etti. Dördü sınıf görevlerini almak için acemi köyüne döndü. Ye Xiu ise Lord Grim’i Yeşil Orman zindanına getirdi. etrafında döndü ve Chen Guo’nun hesap kartını taktı. Onuncu sunucuya Seviye 5 Chasing Haze ile giriş yaptı.

 

Doğru, Glory bir seferde iki oyun açılmamasına rağmen, bu oyuncuların ayrı bilgisayarlardan aynı anda iki hesapta birden oynamasına engel değildi. Bu Ye Xiu’nun planıydı. Grupta iki veya daha fazla oyuncu olduğu zaman gizli BOSS ile karşılaşabiliyorlardı. Ye Xiu’nun hala Gece Yarısı Hayaleti Kedisi’nden bazı materyallere ihtiyacı vardı!

 

Gizli BOSS ilk turda görünmedi. Tek kelime etmeden, direkt olarak zindandan çıktı. Her iki karakter de kritik hasta durumuna girdi. Bu durumda, YP ve MP değerleri neredeyse tükenmiş olurdu ve tüm nitelikleri %80 düşerdi. Oldukça yararsızlardı ve iyileşmeleri için 10 dakikaya ihtiyaçları vardı. Fakat bu yöntem hala zindana gitmek için daha hızlıydı. Lord Grim zaten Yeşil Orman’dan tecrübe puanı kazanmıyordu. Aslında,Chasing Haze’i getirecek ve seviye atlatacaktı, fakat Chen Guo ne isterse yapabileceğini söylemişti, bu yüzden Ye Xiu istediğini yaptı.

 

Kalktı, sigara içti, biraz su içti, etrafta yürüdü ve geri döndüğünde Lord Grim ve Chasing Haze çoktan iyileşmişlerdi. Zindana girdikten sonra, gizli BOSS tekrar görünmedi, bu yüzden Ye Xiu zindandan tekrar çıkmayı seçti.

 

On dakika sonra bir tur,bir saatte, 6 kere girebilirdi. Eğer zindanı temizlerse, her seferinde 15-20 dakikaya ihtiyacı oluyordu, böylece önemli ölçüde zamandan tasarruf etmişti. Bu yöntem sadece acemi köyünde işe yarayabilirdi. Acemi köyünden sonra gerçek zindanlarda bir sınır vardı. Bir günde beş kere, günde 3 kere, hatta günde bir kere,haftada bir kere gibi. Her zindanın kendi sınırı oluyordu.

 

Bu sefer, Ye Xiu on dakikalık zindanlar rehberine bakmaya yöneldi. Acemi işlerini bir miktar unutmuştu. Her zaman zindanda koştururdu ve o zamanlar bir rehbere bakmak iyi bir alışkanlık değildi.

 

On dakika sonra, Yeşil Orman’a girdi fakat gizli BOSS hala görünmüyordu. Ye Xiu telaşlanmadı ve tekrar bir rehbere bakmak için çıktı.

 

Dört sefer, beş sefer….

 

Ye Xiu sanki bütün gününü bunun için harcayacakmış gibi görünüyordu. Beşinci girişinde gizli BOSS hala görünmüyordu. Sonunda, altıncı girişte, sistem Gece Yarısı Hayaleti Kedisi’nin göründüğünü açıkladı. Ye Xiu nefesini rahatlattı ve dövüşmeye başladı. Teoride, Chasing Haze girdikten sonra, kullanışsızdı ve girişte hareketsizce bırakılmıştı. Fakat Ye Xiu biraz tecrübe otlanabileceğini düşündü. Sonu olarak, ikisini birden hareket ettirmeye başladı. İlk olarak, Chasing Haze’i iyi bir noktaya getirdi ve Lord Grim ile etraftaki canavarları öldürdü, böylece biraz tecrübe otlanmış oldu. Sağdaki ve soldaki karakter arasında sürekli değişiyordu, o çok meşguldü.

 

Tuvaleti kullandıktan sonra tezgahın önünden geçen tüm ziyaretçiler bunu gördü ve ahmakça davrandılar.

 

Kardeş, kendi kendine de güzelce oynayabilirsin. İki bilgisayardan oynamak, biraz çılgınca değil mi?

 

Ye Xiu etrafında döndü ve güldü. Fakat konuşmadı ve oynamaya devam etti. Gece Yarısı Hayaleti Kedisi geldiğinden beri, tuvalet hakkında endişelenmiyordu. Ye Xiu’nun ihtiyaç duyduğu materyal her seferinde %100 düşerdi, fakat miktarı şansa bağlıydı. Sonunda Ye Xiu şanslıydı ve dört Gece Yarısı Kedi’si Tırnağı aldı. İlk temizlemeyle beraber, çoktan altı tane olmuştu. Ye Xiu’ya toplamda sekiz tane lazımdı, yani bir tur daha yeterli olacaktı.

 

Gece Yarısı Hayaleti Kedisi’ni öldürdükten sonra, Ye Xiu güzelce tekrar zindandan çıktı. Her tur on dakika yöntemini kullanmaya devam etti.

 

İlk tur yoktu. İkinci tur yoktu. Üçüncü turda, şansı tekrar yaver gitmedi, fakat bu sefer bir sistem mesajı aniden belirdi. Onu açtı, oyuncu Blue River’ın arkadaşlık isteği gönderdiğini gördü. Kabul edip etmemesi gerektiğini bilmiyordu.

 

Blue River? Bu da kimdi ?  Ye Xiu Lord Grim’in civarında etrafa baktı. Bu isimde birini göremiyordu. O halde bunun nedeni Seviye 20 ve Yeşil Orman’ın dışında bekliyor olmasıydı, yani oyuncu kendisini taşıması için yüksek seviye bir arkadaş eklemek istiyordu. Ye Xiu ‘yok say’ butonuna tıkladı. Sonunda, başka bir istek aldı. Tekrar yoksaydı. Bir diğeri, bir daha yoksa ve bir tane daha…..

 

İstekleri yok saymaya devam etti. On dakika içinde, Blue River adındaki oyuncu umulmadık bir şekilde pes etmemiş ve toplamda Lord Grim’e 18 arkadaşlık isteği göndermişti.

 

Yok saymak reddetmek değildi. Yok sayılan bir mesaj tekrar gönderilebilirdi. Ye Xiu bu oyuncunun inadı karşısında derinden etkilendi. Sonuç olarak, mesajı açtı ve ‘kabul et’ butonuna tıkladı.


⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶