Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 32

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶

Sıkı Pazarlık


Beyaz Kurt, Beyaz Cadı Buz Ormanı’nın gizli Boss’larıydı. Mitril Kolye sadece bir süs eşyasıydı bu yüzden Blue River pişmanlık duymadan verebilirdi, fakat Beyaz Kurdun Keskin Dişleri çok değerliydi.

 

Buz Ormanı acemi köyünün eğitici zindanlarından biri değildi. Her kişi en fazla dört kez girebiliyordu. Bu dört seferde de gizli Boss ile karşılaşacaklarını söylemek oldukça zordu. Dahası 3te 2 oranında bu gizli Boss’un Beyaz Kurt olmama olasılığı vardı.

 

Ye Xiu sadece 8 tane Beyaz Kurt Keskin Dişi isteseydi, o halde Blue River bunları vermekte tereddüt etmezdi. Fakat 72 Güçlü Örümcek Ağı ve 8 Beyaz Kurt Dişi olunca Blue River bu kişinin biraz aç gözlü olduğunu hissetmiş ve grubunu öldürerek gizli Boss’u çalarak utanmaz olarak çağırılmayı hak ettiğini düşünmüştü. Bu kişinin ne kadar yetenekli olduğu fark etmezdi, kişiliği o kadar iyi değildi. Ayrıca böyle birisi kendi loncası için uygun muydu?

 

Blue River tereddüt etmeye çoktan başlamıştı, fakat Ye Xiu yavaşlamadan cevap verdi: “Çok mu fazla? O halde Mitril Kolye’ye ihtiyacım yok, yeterince iyi mi?

 

Blue River ağlasın mı gülsün mü bilemiyordu hızlıca cevapladı: “Kardeş, hepimiz Mitril Kolye’yi pek umursamadığımızı biliyoruz, fakat Güçlü Örümcek Ağı ve Beyaz Kurt Keskin dişlerine gelirsek…

 

O halde ne kadarı uyuyor?” Ye Xiu sordu.

 

İkisinden birini seç.” dedi Blue River.

 

Bunu…seçmesi çok zor !” dedi Ye Xiu.

 

Bütün pastayı kendine ayırıp alıp öylece yiyemezsin kardeş.” dedi içtenlikle Blue River.

 

“O halde Beyaz Kurt Keskin Dişleri!” dedi Ye Xiu.

 

Tamam.” Blue River bir rahatlayarak kendini saldı.

 

Biraz Güçlü Örümcek Ağı da küçük bir jest için iyi olmaz mı?” dedi Ye Xiu tekrar.

 

Blue River neredeyse kan kusacaktı.

 

40 nasıl?” diye sordu Ye Xiu.

 

Kardeş, sen…” Blue River’in nutku tutulmuştu.

 

30?

 

Ah.:.

 

25. Bu iyi değil mi?” Ye Xiu sordu.

 

Blue River uzun bir süre sessiz kaldı. Ellerini klavyenin üzerinde bekletti ve yazmak için uygun bir kelime bulamadı.

 

24?

 

Blue River’ın aniden kalbi yumuşadı. Bu çocuk çoktan fiyatı birer birer düşürmeye başlamıştı. Muhteşem Blue Brook loncası için biraz Güçlü Örümcek Ağı pazarlığı etmek, bu ne kadar da utanmaz bir şeydi? Blue River çabucak yazdı: “İyi, bunda anlaştık!

 

Tamam.

 

Blue River tam rehavete kapıldığında, başka bir mesaj göründü: “O halde bana birkaç Mitril Kolye fazladan verebilirsiniz, değil mi? Onlarla ilgilenmediğinizi söylediniz diye hatırlıyorum.

 

Blue River kazara sandalyesinden düştü. Bu adam neyin nesiydi? Mitril Kolyeler hiçbir şey etmiyordu, yine de onlar için pazarlık mı ediyordu?

 

Bu eşyalara ne için ihtiyacın var?” Blue River onu anlamıyordu.

 

Bu eşyalar senin gözünde değersiz olabilir, fakat başka birinin gözünde değerliler.” dedi Ye Xiu.

 

Blue River açıkça Ye Xiu’nun bu tür süslerden hoşlanan kızlardan bahsettiğini biliyordu. Bu kişi gerçekten bu eşyaları kızları kaldırmak için mi istiyordu? Bir tane isteseydi  o zaman fark etmezdi, fakat bir seferde çok fazla istiyordu, kaç tane kız istiyordu ki ? Blue River küçümseyerek sordu: “Peki ne kadar ihtiyacın var?

 

Umurunda olmadığını hatırlıyorum ? O halde hepsine ne dersin ?” dedi Ye Xiu.

 

Bu kadar çok yok, sadece iki…” Blue River yalan söyledi ve “umursamıyorum” dediğini derinden reddetti. Aslında, bu oyuncakların fazla değeri yoktu fakat hala nadir süslerdi. Loncada ki birkaç kız kardeşe vermek de iyi bir seçimdi, yani onları sadece bedavadan atmak kalbini biraz acıtıyordu.

 

……

 

Ye Xiu öfkeyle kızan Blue River’ın etrafında birkaç elips çizdi. Yalanları beceriksizce ortaya saçılmıştı fakat hala söylüyordu. Blue River umursamadan dedi: “O halde anlaştık?

 

Eğer gizli Boss gelirse, nasıl bölüşeceğiz?” diye sordu Ye Xiu.

 

Herkes onun için zar atacak!” Blue River mutlulukla cevapladı.

 

“……”

 

Elipsler, tekrar elipsler. Blue River iç geçirdi. Onlara karşı avantaj elde etmeye çalışan kişiye izin veremezdi. Zar atmak adil görünüyordu. Fakat Blue River ve diğerleri arkadaştı. Eğer yalnız bir yabancı zar atarsa, onların şansları 1’e karşı 4 oluyordu. Büyük bir avantajları vardı. Bu kişi de bu noktayı açıkça anlamıştı.

 

Ha ha, sadece eğleniyordum…” Blue River derhal bir kahkaha yazdı, “Gizli Boss’u öldürdükten sonra, muhtemelen zaman rekorunu kıramayacağız, bu yüzden kardeşi bir hiç uğruna meşgul etmek istemeyiz. Kardeş, ilk gizli Boss’dan düşen eşyaları alabilirsin, Ne dersin?

 

Tamam, o halde anlaştık.” Ye Xiu cevapladı.

 

O zaman kardeş, ne zaman gelebilirsin? Hepimiz Buz Ormanda bekliyoruz!” dedi Blue River.

 

Ah, bu zindanı bitirmem için biraz bekleyin.” dedi Ye Xiu.

 

Tamam.” Blue River başıyla onayladı. Arkadaş listesindeki Ye Xiu’ya bir göz attı: “Kardeş, ilk önce sınıfını değiştirmek istemez miydin?

 

Gerek yok. Bu şekilde gideceğim!

 

Blue River şaşırmıştı: “Bu…

 

Şimdilik konuşmayalım, hızlanıp şu zindanı tamamlamalıyım.” Ye Xiu cevapladı.

 

Sonuç olarak Blue River sessizce sohbeti kapattı.

 

Tamam, anlaştık.” Ye Xiu yanıtladı. Geçmiş ve gelecek hakkında düşününce, bir şeylerin yanlış olduğunu hissetti. Dikkatle uzun zaman öncesini düşünürken aniden dizlerini tokatladı.

 

Neler düşünüyorsun? Amacı onu arkadaş edinebilmek için zindana çekmekti. Fakat en sonunda, ödüller hakkında pazarlığa oturmuşlardı ve durum tamamen değişmişti. Onu kendisi için çalışmaya davet ediyormuş gibi görünmüştü. Harika Blue Brook Loncası işlerini yaptırmak için paralı asker kiralayacak kadar aşağıya mı düşmüştü?

 

Bunu düşününce, Blue River aniden ödüller için olan pazarlığından dolayı ve aynı şekilde yarısını bedavadan verdiği için pişmanlık hissetti. Fakat aniden eşyaların ne koşulda verildiğini düşündü: temizleme rekorunu kırmak için.

 

Blue River hemen boş yere baktı.

 

Bir kişi eksik, bir rekor kırmak, hepsi bahaneydi. Onların Blue Brook Loncası yeni sunucuya toplam 40 tane uzman getirmişti. Nasıl olur da tam bir grup kuramazlardı ? Bir kişi eksik olmak onu davet etmek için bir bahaneydi sadece. Rekor kırıldığı gibi aynı zamanda aynı hedef için çalışırlarsa daha sık bağlantıya geçmeleri kolay olurdu.

 

Dürüst olmak gerekirse, Blue River davet ettiği birinin temizleme rekorunu kırabileceğini hiç düşünmemişti. Sabah 12den bir süre sonra, zindan rekoru kırılmıştı. Blue River Blue Brook Loncası’nın en güçlü uzmanlarından oluşan bir grubu çoktan üç kez Buz ormanına götürmüştü fakat Herb Garden loncasının rekorunu eşitleyememişlerdi bile. Eğer bu yeni kişi gerçekten rekoru kırmakta yardım ederse, o zaman onun gücü loncalarının elitlerinden daha fazla olmaz mıydı ?

 

Blue River, onunla bağlantıya geçtin mi?” tam o anda, Blue River’ın takım arkadaşı Bound Boat sordu.

 

Onu davet ettim. Birazdan burada olur, kim ona yerini bırakacak?” Blue River gruba söyledi.

 

Ah, o zaman biraz dinleneyim!” dedi birisi.

 

Blue River “Tamam” dedikten sonra, bu oyuncu gruptan ayrıldı. Geriye kalanlar zindanın girişinde oturdu ve Lord Grim’in imparatorluk arabasının varmasını beklediler. Blue River’ın kalbinde hala bir tereddüt vardı.


⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶