Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 33

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶

Kendisini Aptal Yerine Koymak İçin Burada, Değil mi ?


Gece Yarısı Hayalet Kedisi’ni hızlıca öldürdükten sonra, 3 tane Gece Yarısı Kedisinin Tırnağını aldı. Onda olan 6 tane de eklenince toplamda 9 tane vardı. İstediğine ulaştığı için aşırı mutlu hissetti. Bundan sonra, Ye Xiu ayrıca 4 tane Gece Yarısı Kedisinin Pençesinden aldı(topladı manası fakat aldı daha iyi gidiyor). Ye Xiu’nun bunlara ihtiyacı yoktu fakat diğer insanların vardı. Onlara rekoru kırmalarına yardım ettikten sonra Ye Xiu ufak bir pazarlığın ardından ona bu itemleri vermeyi reddedeceklerini düşünmüyordu. Ye Xiu bunu düşündü ve Lord Grim zindandan çıktı. Ye Xiu Chasing Haze (özel isim Türkçesi saçma öyle bıraktım) için direkt oyundan çıktı. 10 dakika kadar dinlendikten sonra başlangıç köyüne geri dönüp 1255 yetenek puanın tamamını kullanarak biraz yetenek öğrendi. Aslında oyuncular 20. Leveldeyken sadece 1250 puana sahip olabiliyorlar. Fakat Lord Grim’in elle ettiği yetenek kitabı ona ekstradan 5 puan vermişti, kısaca biraz daha fazla puanı vardı.

 

Ye Xui yeni yetenekler öğrendikten hemen sonra başlangıç köyünü terk etti ve resmi olarak Glory’ nin ana bölümüne girdi.

 

Bu bölgeden sonra sistem kalabalığı ayırmaya çalışmaz. Buz Ormanı oyuncular tarafından çevrelenmişti. Glory’de bir çok zindanın sadece tek girişi yoktur. Örneğin Buz Ormanının tamamını bir zindandır. Her hangi bir noktana giriş yapılabilir.

 

Siz çocuklar nerelerdesiniz? Ben Buz ormanın çevresine vardım.” Buz Ormanın çevresi canlı bir bölgeydi. Başlangıç şehrinden ayrıldıkça pazar alanları artıyordu. Buz Ormanın çevresi ilk pazar haline geldi. Bir çok insan bu bölgeye kurulmuş ve işlerine başlamışlardı. Ye Xiu yürürken rastgele iki tane tezgaha baktı. Fiyatlar tamamen karmakarışıktı. Tecrübesiz oyuncular ucuz fiyata satıp zarar etmekten korktukları için bütün fiyatlar tavan yapmıştı.

 

Tecrübeli oyuncular nadir olmayan hiçbir materyali satmazlar sadece 20 Level ve daha altındaki itemleri satarlar.

 

Fakat bu ekipmanlar sadece yeni oyuncular arasında görevi tamamlamak için her şeyi yapacaklar tarafından fark edilirdi. Ne de olsa çoğu görev mavi ekipmandan 1 sınıf daha düşük yeşil ekipmanları verir. Lord Grim gibi zindanları level atlama yolu olarak kullanan kişiler çoktan mavi set ekipmanlara sahiptirler.

 

Ye Xiu hızlıca birkaç tezgaha bakarken Blue River kendisine koordinatlarını söyleyerek cevap vermişti. Ye Xiu hızlıca oraya koştu. Blue River’ın takımı Lord Grim adını gördü ve hepsi derin bir nefes aldı. 10. Sunucunun ilk uzmanı çok şık bir giyime sahipti. Bütün farklı sınıflardan değişik kıyafet giyiyordu. Bu da neydi böyle?

 

Dördü Lord Grim’in ekipmanlarına bakınca konuşamayacakları kadar şaşırdılar. Glory oyuncunun profil işlevini denetlememiş yada tanımlamamıştı. Ekipmanı bilmek için oyuncunun ekipmanın ayrıntısına ve modeline bakarak söyleyebilmesi gerekiyordu. Lord Grim’in bedenin beş farklı tür zırh vardı; kumaş, deri, hafif, ağır ve metal zırh.

 

Ye Xiu nun giyim tarzı yeni başlayanların köyünde görülebilirdi fakat Glory’deki ana bölgesinde böyle giyinmek son derece tuhaftı, sonuçta oraya gelen oyuncular başlangıç şehrinden ayrılmadan önce Level 20 olur ve sınıflarını değiştirirler. Sınıflarını değiştirdikten sonra rastgele ekipmanlar giyilmez çünkü her sınıfın giyebileceği belirli ekipmanlar olur ve oyuncular da onları seçerler. Bazen özel sebepler birkaç farklı ekipman tipi giyilebilirdi. Ancak tüm vücudu beş farklı tipten ekipmanla donatmış oyuncular gerçekte yoktu.

 

Dört kişi kendilerinden geçmişti. Ye Xiu yanlarına gelmiş ve mikrofonu test etmek için “Merhaba, Merhaba” demişti.

 

Seni duyabiliyorum” dedi Blue River.

 

Ye Xiu selamlayarak “Herkese merhaba” dedi.

 

Merhaba…

 

Sizi tanıştırayım. Bound Bat, Flower Lanternt, Thundering Light hepsi Blue Brook klanının elit uzmanlarıdır.

 

Herkese merhaba. Herkese Merhaba.  Biraz daha bekleyebilir misiniz? Bu konuda üzgünüm.” Ye xui bunu söyledi ve karakteri haraket etmeyi kesti. Lord Grim’in hala partiye üye olmamasından yararlanarak parti kanalından deli gibi konuşmaya başladılar.

 

Yanlış kişiyi bulmadığına eminsin değil mi?” diye sordu Flower Lantern.

 

Saçmalık!

 

Henüz sınıf değişmedi değil mi?” diye sordu Thundering Light.

 

Yakında değiştiriceğini söyledi…

 

Böyle biri rekoru kırmamıza yardımcı olabilir mi?” Flowering Lantern’ın içinde kuşku vardı.

 

Kıramazsak kıramayız. Temel amaç bu kişinin ID’sinin arkaplanını öğrenmek.” Der Thundering Light.

 

Geri Kalanı bilmesem de ID’sinin arkaplanını biliyorum.” Der Thundering Light.

 

“Ne?”

 

Lord Grim anlamı oyuncuların gülmesini istemiyor demek. Kendini aptal yerine koymak için geldi değil mi?” Thundering Light Gülerek söyledi.

 

İnsanları görünüşlerine göre yargılamayın. Lord Grim hala sınıfını değiştirmedi yani böyle ekipmanlar giymesi normal.” Blue River ne diyeceğini bilemediğinden, bir sebep buldu. Lord Grim’in tüm ekipmanları karıştırmasını ve eşleştirmesini anlayamıyordu. Glory’nin ana bölgesinde yıllar boyunca kimsenin o kadar cesurca ve özgürce giyindiğini görmemişti.

 

Sınıfını değiştirmediğine göre özelleştirilmemiş bir karakterle mi oynuyor?” tüm zaman boyunca susmuş olan Bound Boat birden konuşmaya başladı. Oldukça eski bir oyuncuydu ve özelleştirilmemiş karakterlerin popüler olduğu zamanları biliyordu.

 

“‘Özelleştrilmemiş Karakter?’ Geçmişte kaldı. Level 50 uyanış görevleri yapılamadığı için level atlamaya devam edemiyorlar değil mi?” Flower Lantern Bound Boat kadar yaşlı olmasa da o da çok deneyimli ve böylesine zamanları bilen bir oyuncuydu.

 

Karakterlerin level 50’yi geçebilmeleri için sınıf uyanış görevini yapmaları gerekir.

 

Özelleştirilmemiş karakterlerde bu görev olmaz bu yüzden level 50de kalırlar. 5 seviye, ekipman ve beceriler arası küçük bir farktır ama seviyeler gittikçe artacak ve özelleştirilmemiş karakterler ile sınıf seçmiş sınıflar arasındaki fark sürekli artacaktı. Herkes özelleştirilmemiş karakterin bir anlamı olmadığını anlamıştı.

 

Sınıfları değiştirmeden önce 50. Seviyeye kadar oynamak istiyor olabilir mi?” der Flower Lantern.

 

Öyleyse sınıf değiştirdiğinde nitelik noktalarından yoksun olmaz mıydı?

 

Thundering Light ilgisizce cevapladı. Her sınıftaki nitelikler farklıydı. Level 50 kılıç ustası ve Level 50 Elementalist arasındaki fark bir bakışta fark edilirdi. Özelleştirilmemiş karakterler doğal olarak diğer sınıflardan daha farklı niteliklere sahip olacaktı(attribute points sanırım skill puanları tarzı bişey nitelik diye bıraktım attribute manası nitelik olduğundan) Seviye 50’ye girdikten sonra sınıf değiştirince 20 ile 50 arasında kaybolan nitelikler onarılıcak mı?

 

Kim bilir… bu konuyu takan insanlar hala var mı?” dedi Flower Lantern.

 

Herkes sessizleşti. Hepsi uzmanlardı, elit uzmanlar ama gerçekten bu soruna hiç dikkat etmemişlerdi. Hiçbir zaman yapmaya ihtiyaçları olmadı çünkü level 20 olunca kim sınıf değiştirmez di ki? Bu tarz bir insanı yıllardır görmemişlerdi.

 

Neden tahmin etmeye çalışıyoruz? Direk ona soralım.” Dedi Flower Lantern ve Lord Grim’e yürüdü ardından konuştu. “Kardeşim, eğer sınıf değiştirmeyi planlamıyorsan, özelleştirilmemiş karakterle ne yapmayı düşünüyorsun?

 

Cevap yok…

 

Kardeş, orda mısın?” Flower Lantern bağırır.

 

Biraz önce beklememizi söylemişti. Ayrılmış olabilir.” Dedi Blue River.

 

Eğer özelleştirilmemiş sınıfsa her silahtan taşıyor olmalı değil mi?” Thundering light garip bir şekilde Lord Grim’in etrafında 2 kez dolandı. Şu anda Lord Grim’in elleri boştu, silah taşımıyordu. Bunun nedeni ise silahı Bin Şans Şemsiyesi Lord Grim tarafından çıkarılıp ekipman editörüne çoktan yerleştirilmiş olmasıydı. Silah orijinal görünüşünde değil editörün otomatik olarak çıkardığı taslakta gösterildi. Bin şans şemsiyesi son derece karmaşıktı ekranda sayfalarca tasarım gözüktü.

 

Şu anda Ye Xiu Gece Yarısı Hayalet Tırnaklarını çıkarmış ve onları dikkatlice Bin Şans Şemsiyesinin uçlarına yerleştiriyordu.


⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶