Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 34

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶

Biraz Daha Hasar


Bir, iki, üç…

Ye Xiu’nun yüzü her zamanki yarı ölü, neşesiz görünmüyordu. Gözlerini kırpmıyordu bile ve aşırı konsantre olmuş bir ifadesi vardı. Sağ elindeki Gece Yarısı Kedisi Pençelerini tek tek sürükledi. Hepsini hiçbir hata yapmadan yerlerine yerleştirdikten sonra, Ye Xiu küçük bir gülümsemeyle rahatlayabilmişti. Sağ salladı sıktı ve şemsiyenin taslağı ekrana geldi. Bir kez daha yavaş yavaş şemsiyenin birbirine bağlanmış 8 kirişinin çarklarını çıkardı.

Ç.N: Ye Xiu şuan Lord Grim karakterinin Bin İmkanın Şemsiyesini silahının ayarlamalarını yapıyor.

Çarkların modelleri özenle hazırlanmıştı, Ye Xiu onları çıkardıktan sonra çabucak Karanlık Opal’in yanına koydu.’Kopyala’ seçeneğine tıkladıktan sonra bir geliştirme barı göründü. Karanlık Opal etrafta hızla döndü, parlamaya başladı. Geliştirme bittikten sonra, Bin İmkanın Şemsiyesi’nin çarkları ile tam olarak aynı şekli almıştı.

Ç.N: (1)Karanlık Opal siyah camsı değerli bir taş. Kendi yapım silahı Bin imkanın şemsiyesinin dönüşmesi için gereken çarkları Karanlık Opal kullanarak yapıyor. Efsanevi bir silah olacak gibi.

Karanlık Opal çarkı Bin İmkanın Şemsiyesindeki yerine monte ederken numune çark düzenleyicinin kitaplığına geri döndü. 8 şemsiye kirişine çarkları bağlarken her biri hafif klik sesi çıkartıyordu. Hepsini bağladıktan sonra, taslakta şemsiyenin orijinal görünüşü olan dizayna geri döndü. Ye Xiu dikkatlice kontrol etti ve sonunda rahatlayarak iç geçirdi.

Düzenleyicideki taslağa bakarak Ye Xiu bir sigara yaktı ve sıkıntı içinde gözlerini kapattı, aklı uzaklara gidiyordu.

Öz yapım silahların en büyük avantajı taslağın üzerindeki inceleme ve düzenleyicide gösterilen gerekli materyallerde yatıyordu. Bin İmkanın Şemsiyesini incelersek çok uzun zamandan beridir çoğu kısmı bitmişti. Sadece tamamlanmamış kalan parçalar için ufak bazı fikirleri vardı. Şuanda bilinmeyen kısımlar Seviye 50 üzeri güncellemeler gerektiriyordu. Glory’deki en yüksek seviye olan Seviye 50’ye ulaştıktan sonra Bin İmkanın Şemsiyesinin inceleme ve yapımı tamamlanacaktı.

Ye Xiu editördeki silahı oluşturmak için ‘Kabul Et’ butonuna tıkladı. Başka bir yükleme barı göründü ve düzenleyici taslağın üzerinde oluşturma ilerlemesini gösterdi. Yükleme barı tamamlandığında animasyon durdu. Artık yapılan birkaç değişiklik görülebiliyordu. Şemsiyenin kirişlerinin uçlarındaki keskin noktalarda artık 8 tane Gece yarısı Kedisi Tırnağı vardı.

Ye Xiu oyuna dönmek için düzenleyiciyi kapattı. Lord Grim’in envanterini açtı ve Bin İmkanın Şemsiyesindeki nitelik değişimlerine göz attı. Bir fare hareketiyle Lord Grim elindeki şemsiyeyi salladı ve şemsiye savaş mızrağı şekline dönüştü. Mızrağın ucu ve sekiz Gece yarısı Kedisi Tırnağı yakalamak ve çekmek için kullanılabilirdi. Uçlarından olağanüstü keskinliği belirten soğuk bir parlaklık yansıyordu. Bin İmkanın Şemsiyesinin niteliklerine tekrar bakıldığında, etkileyici biçimde değişmişti.

[Bin İmkanın Şemsiyesi (Mızrak Biçimi)]- Seviye 15

Ağırlık:2.3 kg, Saldırı Hızı: 5

Fiziksel Saldırı: 290; Büyü Saldırı: 220

Orijinal şemsiye ile karşılaştırıldığında büyü hasarı o kadar artmamıştı fakat fiziksel saldırısı 110 puan kadar etkileyici derecede artmıştı. Bu 5-25 seviye Mor, Mavi, Yeşil, Beyaz aynı seviye mızraklardan daha iyiydi.

Lord Grim aniden Blue River ve diğerlerinin arasına silahını çevirerek sürpriz bir şekilde atladı. Ona baktığında elit uzmanlardan hiçbirisi savaş mızrağı olduğunu anlayamazdı.

“Kardeş, döndün mü?” Blue River konuşmak için yukarı gitti ve grup isteği gönderdi.

“Evet.” Ye Xiu cevapladı ve gruba dahil oldu.

“Neden ilk olarak loncamıza katılmıyorsun? Bu yolla zindan temizleme rekoru loncamız adı altında olacak.” Blue River ona bir istek gönderdi. Loncalar Seviye 20 de acemi köyünden ayrıldıktan sonra yapılabiliyordu. Blue Brook Loncası doğal olarak hazırlanmış ve acemi köyünden ayrıldıkları gibi kurulmuştu.

“Anlaşıldı.” Ye Xiu kabul etti ve Blue Brook loncasının üyesi oldu. Eğer bir grupta aynı loncadan beş üye olursa ve rekor kırarlarsa, rekor lonca adı altında oluyordu.

“O halde başlayalım?”

“Bekleyin…” Ye Xiu konuştu ve herkesin sınıfını belli eden ekipmanlara baktı.

Blue River, Silahşör Sınıfı Bıçak Ustası, Mor Seviye 20 Alevli Güneş, bir ışık elementi kılıcı kullanıyordu.

Bound Boat, Rahip Sınıfı Şifacı,Mor Seviye 20 Aziz’in Haçı kullanıyordu.

Flower Lantern, Rahip Sınıfı Şövalye, Mor Seviye 20 Adaletin Gardiyanı savaş baltası kullanıyordu.

Thundering Light, Büyücü Sınıfı Elementalist, Mor Seviye 20 Bakır Asa kullanıyordu.

Silahların yanı sıra dört oyuncunun ekipmanlarının birkaçı Mor olmak üzere çoğu Mavi ekipmanlardan oluşuyordu. Ekipmanların hepsi herkesin sınıfına özgüydü. Sunucu açılışından beri sadece bir gün geçmesine rağmen ekipmanları bu seviyedeydi. Bu açık bir şekilde şanslarından çok birliklerinin güçlü olmasından kaynaklanıyordu.

“Başka bir şey var mı?” Flower Lantern sabırsızlanmaya başlamıştı.

“Rekoru kırmak istiyorsak, sınıfları biraz değiştirmeyi öneriyorum.” dedi Ye Xiu.

“Değiştirmek mi, NE?” Blue River sordu.

“Şifacıya ihtiyacımız yok!” dedi direkt olarak Ye Xiu.

“……” Bound Boat, şifacı, Flower Lantern bağırırken henüz bir şey söyleyememişti: “Şifacıya ihtiyacımız yok mu? Ne şaka ama!”

“Şifacıyı bırakın ve bir tane yüksek DPS sınıf ekleyin.” Ye Xiu sakince söyledi ve acele etmedi.

Ç.N: DPS: Damage Per Second türkçesi saniye başına hasar demek. Rol yapma oyunlarının çoğunda bu şekilde kullanıldığı için bu şekilde kullanıyorum.

“Kardeş, önerin biraz mantıksız değil mi?” Blue River da sabredememişti.

“Baskı biraz daha fazla olacak fakat herkes bir uzman. Sadece pozisyonunuza ve kaçışınıza odaklanırsanız, şifaya ihtiyaç kalmaz.” dedi Ye Xiu.

“Zaten şifaya ihtiyacımız olmuyor. Şifacı ana tank için.”

“Evet, bu yüzden… Ana tanka da ihtiyacımız yok. Şövalye de düşük DPS e sahip, bu yüzden onu da daha çok hasarla değiştirmeliyiz!”

“S*ktir!!!” Flower Lantern Bound Boat’ın yardımına koşmuştu fakat bunu düşünmemişti, göz açıp kapayıncaya kadar o da atılabilirdi. Ana tank yok mu? Sadece küçük canavarlar olsa tamam, fakat Boss’a karşı? Onların dikkatini kim üzerine çekecek, sen mi?”

“Yep” dedi Ye Xiu.

“Yepini s*keyim emi!” Flower Lantern son derece öfkelenmişti.

“Onların agrolarını kontrol edeceğim.” dedi Ye Xiu.

Ç.N: Agro: Öfke, Dikkat anlamına geliyor. Oyundaki canavarların görüş yarıçaplarına girdiğinizde veya onlara saldırdığınızda size saldırmalarını sağlayan oyun mekaniği.

“…..” tüm takımın nutku tutulmuştu. Ye Xiu hem gruplarındaydı hem de loncalarındaydı bu yüzden dördü birbiriyle gizli olarak mesajlaşamıyorlardı. Blue River’ın kaşları çatıldı ve dedi ki: “Yani tüm beş parti üyesi de yüksek DPS’ye sahip olmalı?”

“Doğru, en hızlı temizleme grubu budur.” dedi Ye Xiu.

“Bunu acemi köyünde yaptın mı?” diye bağırdı Flower Lantern.

“Hangi zindan olduğu mühim değil, tamamen DPS en hızlı yoldur.” dedi Ye Xiu.

“Bu doğru fakat asıl problem tamamen DPS bir takımın zindanı bitiremeyecek olması!” dedi Blue River.

“Tabii ki bu da mümkün. Sadece liderlik etmeme izin vereceğinizi umuyorum” dedi Ye Xiu.

“…” Blue River sonunda patlamış bir silah gibi hissediyordu. İki kişiyi attıktan sonra, bu çocuk ayrıca onun lider pozisyonunu da istiyordu.

“İyi!” Flower Lantern aniden bağırdı: “Ne kadar iyisin görelim. Bound Boat, gruptan ayrıl ve diğerlerini çağır.” Konuştuktan sonra , Flower Lantern gruptan ayrıldı, fakat Bound Boat hala çekimserdi. Diğer yandan, Thunderin Light Flower Lanern’e doğru koştu ve bağırdı: “Hey hey, çocuklar partiden ayrılıyorsunuz, bu yüzden biz öldüğümüzde kaybetmemiş olacaksınız, değil mi?”

“Ne vakit kaybı ama! Savaş henüz başlamadı bile.” Flower Lantern Thundering Light’ı hor gördü ve Bound Boatı çağırdı: “Bound Boat, çabuk ol ve ayrıl. Çoktan gelmesi için insanları çağırdım.”

Ç.N: Online oyun oynayanlar bilir Tank ve Şifacı hep böyledir, nikahlı karı koca gibi her yere beraber giderler :).. Neyse arkadaşlar seri tatlı kısımlara gelmeye başlıyor, beğenir ve arkadaşlarınıza tavsiye ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler. Eğlenmenize bakın !


⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶