Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 37

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶

Tek Dalga Hücumu (4)


Çabuk, çabuk saldırın!” Blue River aniden bağırdı. Tek Dalga Hücumunun en zor kısmı olan canavarların toplanmasıydı ve şaşkın bakışları arasında bu sınıf değişmemiş çocuk tarafından halledilmişti. Fakat canavar sürüsünü ortadan kaldırmak da o kadar kolay değildi. Her büyücünün iki büyüsü bile kesinlikle onları tamamen ortadan kaldırmaya yetmiyordu.

 

Thundering Light ve Returning Cloud’un yavaş olmaya hakları yoktu. Biri Öfkeli Alevleri ve diğeri Kar Fırtınasını kullandı.

 

Yetenekler iki taraftan geliyordu. Yetenekleri aynı seviyede olmasına rağmen etkileri farklıydı. Ateş büyülerinin özellikleri anlık hasar güçleriydi. Öfkeli Alevler hazırlandığında, goblinlerin ayaklarının altında alevden bir dalga belirdi. Alevler yerden göğe kadar uzandı, en az üç metre yüksekliğindeydi.

 

Saldırdıkları goblinler havaya uçmuştu. Öfkeli Alevler goblinlerin çığlıkları arasından kabardı fakat bu yetenek havai fişek değildi. Alev sütunları fırladı ve bir saniyeden kısa süre sonra dağıldı. Bu dağılmayla goblinler yere düştü. Fakat bu sırada Returning Cloud’un Kar Fırtınası onların üzerine vurmuştu. Kar taneleriyle karışık dolu taneleri demetler halinde dönerek amansızca goblinlerin üzerine yıkıldı.

 

Öfkeli Alevler böyle bitmişti, fakat Kar Fırtınası dört saniye boyunca her saniye yere düştü. Toplam hasara göre Kar Fırtınası daha yüksekti. Fakat anlık hasara göre Öfkeli Alevler çok daha yırtıcıydı. Buz ve ateş yolunda bunun gibi bazı özel farklar bulunuyordu.

 

Shururu Bebeği!” Ye Xiu bağırdı. Lunar Grace çoktan hazırlamıştı ve hemen’Shururu Bebeği’ni kalabalığın ortasına salladı.

 

Shururu Bebeği’ bir tür bez bebekti. 2 metre yarı çapındaki canavarları ona saldırmaya zorluyordu. Tabii ki i, bazı sınırlamalar vardı. Birincisi, Shururu Bebeği’nin seviyesi canavarlardan az olamazdı. İkincisi normal Shururu Bebeği’nin Elitler, Bosslar ve İmparatorlara karşı hiçbir etkisi yoktu. Sadece “Shururu Bebeği Terfisi” yeteneğine pasif olarak sahip olduğunda çalışıyordu. Bu sırada Lunar Grace ‘Shururu Bebeği Terfisi’ni öğrenmek için yeterince yüksek seviyede değildi, fakat onun ‘Shururu Bebeği’ oto seviye atlamıştı bu yüzden seviye sıkıntı değildi. Onu fırlattığında tüm goblinler ‘Shururu Bebeği’ne doğru koşmaya başladı.

 

Ayartma uzun sürmeyecek!” Lunar Grace onu fırlattıktan hemen sonra bağırdı. Shururu Bebeği’nin etkisi çok uzun sürüyordu, tamamı 20 saniyeydi fakat sorun Yaşam Puanı değerinin o kadar fazla olmamasıydı. Ayartılan canavarlar oldukları yerde beklemeyerek, bir yandan da saldırıyorlardı. Goblinlerden büyük bir toplulukla Shururu Bebeği göz açık kapayıncaya dek yok edilebilirdi.

 

Thundering Light’ın Öfkeli Alevleri ve Returning Cloud’un Kar Fırtınası’nın da bekleme süreleri vardı. Biri 6 saniyeye ihtiyaç duyarken diğerini 8 saniyeye ihtiyacı vardı. Şimdi, ikisi de çılgınlar gibi tek hedefli büyülerini hedeflere saldırmak için atıyordu. Dev bir goblin topluluğuyla yüzleştiklerinde açık bir şekilde yetenekleri umdukları kadar etkili olmuyordu.

 

Yeter!” Ye Xiu bunu söylediğinde Lord Grim’i kontrol ederek ileri hücum etti. Shururu Bebeğinin etkisiyle goblinler çok daha sıkış tepişti. Yakın dövüşçü goblinlerin hepsi Shururu Bebeğinin etrafındaydı ve menzilli goblinler de henüz Shururu Bebeğine saldırmaya başlamıştı. Shururu Bebeği sadece bir saniye kadar süre içerisinde yok edilmişti. Fakat bu sırada Lord Grim goblinlere yaklaşabilmişti. Savaş mızrağı gitmişti. Onun yerine sol ve sağ elinde Tonfalar tutuyordu. Bir goblin yakaladı ve bir Geri Fırlatma yaptı.

Ç.N: Tonfa sopaya benzer bir çeşit silah.

 

Zemin Şokuyla hafifçe sallandı ve etrafındaki goblinler tertemiz yere düştüler.

 

Kılıç Üstadı Düşen Işık Kılıcını kullanmaya hazırlan! Onlar kalktığında kullan.” diye bağırdı Ye Xiu.

 

Blue River’a şimdiye kadar hiç talimat verilmemişti, bir an afalladı fakat çabucak hareketlendi ve kılıcı Alevli Güneşi kaldırdı. Aceleyle ileriye doğrulttu.

 

Yeri öpmüş goblinler tekrar kalkıyorlardı. Blue River kalabalığın ortasını hedef alarak havaya sıçradı. İki eliyle kılıcı indirerek hızlıca aşağıya çakıldı.

 

[Kılıç Üstadı Yeteneği: Düşen Işık Kılıcı]

 

Düşen Işık kılıcı için yüksek zıplama daha yüksek hasar ve daha büyük yarı çapta şok dalgası demekti. Blue River Blue Brook Loncasının Beş Harika Uzmanından biri olarak çağırılmayı hak ediyordu. Ye Xiu komutu haykırdıktan sonra Blue River çabucak görevini anlamıştı. Bu Düşen Işık Kılıcı mükemmel şekilde kullanılmıştı. Şok dalgası yayıldıktan sonra henüz kalkmış olan goblinler bir kez daha yere serilmişti.

 

AoE saldırıları hızlı hızlı ardarda hasar vermek için değil daha çok yığılmış kalabalık canavarların kalkıp saldırmalarına şans vermemek için kullanılırdı. Diğer yandan Geri Fırlatma ve Düşen Işık Kılıcı’nın da bekleme süreleri vardı. Shururu Bebeğinin bekleme süresi daha da uzun olarak 30 saniyeydi ve bu da kısa bir süre sayılmazdı.

Ç.N: AoE ( Area of Effect) Alan etkili saldırı demek.

 

Başka AeO saldırısı olan biri var mı?” Blue River düşündü. Kafasında sınıf değiştirmeden önce kullanılabilecek yetenekleri düşündü.Ayrıca etkileri Geri Fırlatma ya da Düşen Işık Kılıcıyla aynı olmalıydı. Sonunda sıradaki komutu duydu: “Gölge Pelerini.

 

Doğru!” Blue River aniden anlamıştı. Lunar Grace’nin ileri çıktığını gördü. Elinin bir dalgasıyla bir mor siyah pelerin kollarından uçtu ve toplanmış goblinlerin etrafını sardı. Goblinlerin arasında sıkıştı ve goblinler tekrar düşerken küçük bir topa sıkışmış gibi çığlık attılar.

 

Becerilerin bekleme süreleri dolmuş olmalı.” Blue River kullandıkları yeteneklerin bekleme sürelerini hesaplıyordu fakat bunu yaparken sıradaki komutu duydu: “Öfkeli Alevler.

 

Yeterince emindi, Thundering Light’ın Öfkeli Alevlerinin bekleme süresi doldu ve komutu duyduğu gibi onu hazırladı. Bir kez daha, goblinlerin durduğu yerde yetenek belirmişti.

 

Alev sütunları gökyüzüne doğru kükredi ve goblinler havaya kalktılar. Onlar düşerlerken bir başka iki saniye geçmişti. Blue River hemen  bu yeteneğin Kalabalık Kontrol yeteneği olarak kullanılabileceğini anlamıştı.

 

Bir uzman, o gerçekten bir uzmandı. Umulmadık şekilde yeteneklerden faydalanarak Kalabalık Kontrolünün gerçek anlamını gösteriyordu. Aynı seviyedeki bir zindanı Tek Dalga Hücumuyla tamamlayabilmek, o gerçekten de aşırı güçlüydü!

 

Blue River anlıyordu. Bu noktada hiç kimse hata yapmadığı sürece bu Tek Dalga Hücumu başarıyla tamamlanacaktı.

 

Blue River anlıyordu, fakat diğerleri nasıl anlamazdı? Hayrete düşmüşlerdi ve, Ye Xiu’nun yeteneklerinin komutlarını vermesini bekliyorlardı. Goblinler uçtu ve düştüler,  sürekli mücadele ediyorlardı. Ama yeri örten bir eşya yelpazesi oluştuğunda dördü şoktan kurtuldu. 20 veya daha fazla goblin tek dalgada ölmüştü.

 

Çabuk olun, devam edelim” diğer tarafta mucizevi bir şey olmuş gibi görünmüyordu ve çabucak  ilerlemeleri için bağırdılar.

 

Blue River ve diğerleri çabucak takip etti.Düşen eşyalara bir göz attıktan sonra değerli bir şey bulamadılar, bu yüzden onları bıraktılar. Temizleme rekoruna giderken kim bunun için zaman harcardı ki?

 

Zindanın dışından Flower Lantern bir mesaj gönderdi: “Nasıl gidiyor? Dilinizi mi yuttunuz?

 

Tanrı, o gerçek bir s*ktiğim Tanrı!!” Blue River cevapladı.

 

Neden bahsediyorsun?

 

Tek Dalga Hücumu! Tek Dalga Hücumu!

 

Ay g*tüm! Neden bahsediyorsun?” Flower Lantern anlayamamıştı.

 

Tek Dalga Hücumuyla yapıyoruz!” dedi Blue River.

 

Şaka yapıyorsun değil mi?” Flower Lantern inanmamıştı.

 

Sadece TV’ye çıkana kadar bekle ha ha ha!” Gloryde, oyuncuların anonslarının gösterilmesi “TV” olarak biliniyordu.

 

Flower Lantern aptalca mesaj kutusunu kapattı Bound Boat soruyordu: “Nasıl gidiyormuş?

 

Onlar… Tek Dalga Hücumu ile ilerliyor” dedi Flower Lantern.

 

Tek Dalga Hücumu mu?” Bound Boat da şaşkına dönmüştü.


⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶