Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 39

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-38″] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-40/”]

Buz Reis


Buz Ormanının nihai Boss’u Goblin İmparator Buz Reisi. Sadece ismine bakarak bile bir oyuncu bu Boss’un acemi köyündeki gizli Boss’lardan daha önemli olduğunu anlayabilirdi.

 

Reisin bedeni normal bir goblinden çok farklı değildi, fakat vahşi yüzü daha sinsi ve kurnaz görünüyordu. En azından normal goblinler gibi göz alıcı komik bir mavi burnu yoktu. Bunun nedeni Buz Reisi’nin tüm bedeni gökyüzü mavisiydi. Arkasını dönüp yüzünü göstermemişti ama, sevimli bir ev hayvanına benziyordu.

 

Fakat her oyuncunun bildiği gibi bu eleman o kadar da sevimli değildi. Buz Reisi sağ elinde bir Buz Kılıcı tutuyordu, en az onun vücudu kadar kısa ve küçük görünüyordu. Kılıcını salladığında, soğuk bir rüzgar etrafa yayılırdı. Mesafesi normal bir oyuncunun göremeyeceği uzaklığa kadar giderdi. Buna ek olarak Boss birkaç özel saldırıya sahipti, bu yüzden ana tank burada da kullanılıyordu. Sonuç olarak Buz Ormanı rehberleri tüm tavsiyelerinde gruba ilk Boss Goblin Devriye Muhafızı ve Goblin Reisi’nin baskısını düşürebilmeleri için iki ana tank ile gelmelerini söylerdi.

 

Ye Xiu açısından bakıldığında kılavuzlara uyan sıradan oyunculardan biri nasıl olabilirdi ki? Dört kişinin yanına yaklaştığını gördüğünde, dedi ki “Gidiyorum” ve Lord Grim savaş mızrağıyla hücuma geçti. O ayrıca bu yolu seçmişti çünkü grubun kalitesi çok yüksekti. Eğer onları Seven Fields ve diğerleriyle değiştirmiş olsaydı o vakit ne yapmaları gerektiğini açıklamak ve savaş sırasında bunları tekrar hatırlatmak zorundaydı.

 

Blue River ve diğerleri başka bir şey söylemedi ve takip ettiler. Lord Grim Buz Reisi çekmek için çok ön planda duruyordu. Bu Boss’un tepki hızı normal goblinlerden iki kez daha hızlıydı. İki kısa bacağı etrafta tekerlek gibi döndü. Ve bir anda, Lord Grime hücüm etti.

 

Fakat en sonunda, bir saniye içinde, Buz Reis çoktan havaya fırlamıştı.

 

Çok güçlü!

 

Blue River ve diğerleri sessizce izledi ve takdir etti. Bir saldırı bile görememişlerdi. Buz Reisi’nin hız ve çevikliği ile ona vurmaları çok zordu. Sadece  Boss’u çekmek bile zor bir işti. Örneğin, onların genel ana tankları Flower Lantert burada olsaydı, ona ancak üçüncü denemesinde vurabilirdi. Daha sonra öfkesini tamamen üzerine çekebilmesi için birkaç küçük kombo tamamlaması gerekecekti. Bu bile oldukça iyi bir başarı olarak kabul ediliyordu. Eğer bu normal bir grup olsaydı ana tank, neredeyse sakat kalana dek vurmalıydı ve o zaman bile Boss’un öfkesi istikrarlı olmuyordu. Sonunda ana tankı iyileştiren Şifacı sık sık öfkeyi alıyordu.

 

Lord Grim Buz Reisi havaya fırlattı ve sonra birkaç yeteneği üzerine ekleyerek havada bir kombo yaptı. Fakat Buz Reis ismi olan bir Bosstu, böylesine bir canavara nasıl sonsuza dek hokkabazlık yapılabilirdi ki? Havadayken bir mavi ışık aniden parladı ve hemen kayboldu. Blue River ve diğerleri bunun hakkında telaşlanmadı. Buz Reis’in bu çeşit bir ışınlanma yeteneği olduğunu biliyorlardı.

 

Tam bu elemanın nereye ışınlandığına bakarken dördü “pu” diye bir vurma sesi duydu. Kaynağına bakınca, Lord Grim’in savaş mızrağının hala Buz Reis’inin bedenini dürt dürt dürt ettiğini gördüler….

 

Blue River ve diğerleri şaşırmıştı ve tekrar orijinal noktaya baktılar. Orada da Lord Grim’i görüyorlardı.

 

Gölge Klonu Tekniği….olduğunu dördü de söyleyebilirdi. Bu yeteneği çok uzun zaman önce görmüşlerdi. Bunun hakkında yaygaraya pek gerek yoktu. Fakat onları şaşırtan kısmı Lord Grim’in bir anlık bir çabuk hareket ile Buz Reis’i takip edebilmesiydi. Bunun hakkında düşündükçe Blue River ve diğerleri biraz korkmuştu. Buz Reis’in ışınlanmadan önce büyücülerin yaptığı gibi bir sinyal vermesi gerektiğini biliyorlardı. Büyü sözlerini söylerken elini bir noktayı işaret ederek kaldırmıştı. Buna bakarak genel ışınlanma noktası görülebiliyordu. Diğer yandan neticede bu bir ışınlanma yeteneğiydi ve sinyal çok ama çok kısa bir zamanda görülebiliyordu. Yine de Lord Grim ışınlanma noktasını açıkça görebiliyordu. Bu sadece teoride değil miydi? Yani bunu gerçek anlamda nasıl başarabiliyordu?

 

Tabii ki Buz Reis’in ışınlanmasının da bir bekleme süresi vardı. Hiçbir efekt olmadan tekrar kullandığında tekrar Lord Grim tarafından yakalanmıştı. Oradakiler bu Boss’un daha önce hiç bu kadar sinirlenmediğine hükmetmişlerdi. Yukarıdan aşağı kesmek istiyordu, büyü kullanmak istiyordu fakat rakibi her zaman bir adım önünde olarak onu yerle bir ediyordu.

 

Herkes gitsin” Blue River dördünün tekrardan hayranlıkla bir düello videosu izler gibi olanları izlediğini fark etmişti. Çabucak çağrıyı yapmış ve hücuma geçmişti.

 

Buz Reisi ile dövüşmek aslında herkesin ölümün eşiğinde olduğu bir savaştı.Blue River’ın ki gibi gruplar sadece ana tank getirir ve OT’den kaçınmak için ana tankın Buz Reisi’nin öfke kontrolünü elinde tutmasını beklerlerdi. Fakat şuanda Lord Grim’in yönteminde, güçlü saldırılarını asla kaçırmadığı için dördü kesinlikle endişelenmiyordu. Buz Reis’in ana hedefi onlar üzerinde olmasa bile onlar da nadiren hata yapabiliyorlardı. Buz Reis’in ışınlanması gerçekten çok hızlıydı. Dahası, sadece orada durup ana tanka saldıracak kadar aptal bir Boss değildi.

 

Işınlanma! Tekrar ışınlandı! Blue River ve diğerleri lanetlenmişti. Yetenek bekleme süresinde olmadığı sürece Buz Reisi tekrar kullanabiliyordu. Fakat bugün, rakibi Lord Grim Gölge Klonu Tekniği’ni ışınlanmaya karşı kullanıyordu ve ondan yavaş kalmıyordu.  Geriye sadece Blue River ve diğerleri kalıyordu. Onlar da kasvetle klavyelerine vurarak arkasından ona doğru yöneliyordu. Bunu çoktan birkaç kez yapmışlardı.

 

Dikkat edin, neredeyse kırmızı canda” Bu sırada,  Ye Xiu aniden söyledi.

 

“Tamam.” dördü cevapladı. Kırmızı kan konusunda uzun zamandır tedbirli davranıyorlardı. Buz Reisinin canı kırmızı bölgeye ulaştığında Süper Zırh güçlendirmesi alıyordu bu yüzden bu büyü normal saldırılarla kesilemiyordu. Dahası daha hızlı büyü hazırlayabiliyordu. Işınlan ile birlikte bir Kasırga alan saldırısı birleştiğinde bunun sonuçları etrafta bulunan ve saldıran grup için son derece önemli olabilirdi.

 

Çabuk geri çekilin!” Blue River aniden Buz Reisin gözlerinde uğursuz bir parıltı gördü. Büyük Buz Kılıcı hoş bir desen ile alanda dans etti. Tam o sırada Buz Kasırgası ortaya çıkmak üzereydi, bağırdı ve Buz Reisinden geri çekilme girişiminde bulundu. Diğer üçünün saldırmak için çok yakında durması gerekmiyordu, bu yüzden gergin değillerdi. Fakat ayrıca hemen yaptıkları işe odaklandılar ve düzen aldılar. Buz Kasırgası hedef almadan ilerliyordu. Gönderildikten sonra, etrafa rastgele saçılıyordu.

 

Bir gürültüyle Buz Kasırgası görünmedi. Buz Reis aslında yere serilmişti.

 

Geri Fırlatma. Lord Grim bir Geri Fırlatma kullanmıştı. Bu yetenek Super Zırh’ı kırabilirdi.

 

Neden kaçıyorsunuz ? Dalga Çarkı Kesici’yi öğrenmediniz mi?” Ye Xiu şaşırmıştı.

 

Blue River neden bahsettiğini biliyordu. Dalga Çarkı Kesici bir Efsunbıçak yeteneğiydi ve Süper Zırhı da kırabilirdi. Çünkü Seviye 20 altı bir yetenekti ve sınıf değiştikten sonra Blue River da onu öğrenebilirdi. Dahası çoğu Kılıç Üstadı ona bir puan veriyordu. Hasar için değildi sadece Süper Zırhı kırmak içindi.

 

Süper Zırh Kırma yetenekleri  Süper Zırh durumunda olan büyüleri bile kesebiliyordu. Fakat sorun olan bunun Buz Reis olmasıydı! Bu Boss ana tank öfkeyi çekmesine rağmen şifacıyı hedef alıyordu! Tüm takımdan kim öne çıkarak hızlı bir vuruşla Süper Zırhı kırmak için canını tehlikeye atabilirdi ki?

 

Aslında Blue River kendinden eminsiz biri değildi fakat bir hata tüm durumlarını yıkabilirdi, daha güvenli seçeneği tercih etmişti. Fakat en sonunda, çağrıldı. Blue River biraz mahçup olmuştu bu yüzden utanmadan cevapladı: “Evet, öğrenmedim.

 

Tıslama sesleri çalındı fakat üçü Blue River’ın modunu anladı ve bu yüzden tıslamayı fazla uzatmadılar.

 

Onu öğrenmelisin. Süper Zırhı Kırmak çok kullanışlıdır.” dedi Ye Xiu.

 

Biliyorum… sadece yeterince yetenek puanım yoktu, bu yüzden şimdilik öğrenmedim. Sonra ona bir puan vereceğim.” Blue River utancından kızardı. O hala temel bilgi öğreniyordu…..


[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-38″] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-40/”]