Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 41

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶

Basit Bir Veda


Blue River ve diğerleri zindanı terk ettiğinde, Bound Boat ve Flower Lantern hala dışarıda bekliyordu. Grup daha TV’ye çıkamadan önce, ikisi çoktan Lord Grim’e hayranlıkla eğilmeye başlamışlardı. Onlar orijinal grup üyeleriydi ve onlar açıkça grubun gücünü biliyordu. Eski rekoru 5 dakika fark ile kırabilmelerinin tek sebebi %100 Lord Grim’di.

 

Lord Grimden önceden şüphe duyan Flower Lantern de son derce mahcup hissediyordu.

 

Sonunda mırıldandı: “Sen gerçekten bir Tanrısın. Eğiliyorum, eğiliyorum. Önceden görgüde kusur ettim.

 

Diğer tarafta Bound Boat Thundering Light’a zindanı nasıl temizlediklerini sordu. Thundering Light her tarafa tükürerek konuştu. Returning Cloud ve Lunar Grace hızlıca kaşlarını kaldırdı: “Kendini daha fazla komik duruma düşürmez misin? Eğer böyle konuşursan, onlar bizim zindanı 10 dakikada temizlediğimizi düşünecekler.

 

Tamam, temizleme rekoru kırıldı” Ye Xiu Blue River’a söyledi.

 

Doğru, doğru. Güçlüsün çok güçlü.” Blue River hemen kabul etti.

 

Kardeş…” Ye Xiu açgözlülükle söyledi.

 

Burada, burada!

 

Eşyalar!” dedi Ye Xiu.

 

Ne eşyası ? Ah, ah! Bana bak. Çok mutluydum unutmuşum.” Blue River sonunda söz verdiği eşyaları kastettiğini anlamıştı, “Bound Boat, eşyalar nerede?

 

Eşyalar Blue River’ın üzerinde değildi. Sadece Blue River temizleme rekoru kırıldığını doğrularken Bound Boat gidip eşyaları almıştı. Glory’de karakterlerin hareketi, zıplaması ve hızı gibi etmenlerin tümü taşıdıkları eşyalardan etkileniyordu. Sonuç olarak temizleme rekoruna giderken veya PK atmaya gidildiği zamanlar en güçlü noktalarında olabilmek için çantalarındaki eşyaları hafifletiyorlardı.

 

Bound Boat eşyaları aldı ve Lord Grim’e takas isteği attı. Ye Xiu kabul etti ve eşyalar takas kutusuna koyuldu. Hayret verici şekilde orada 72 Güçlü Örümcek Ağı, 2 Mitril Kolye ve 8 Beyaz Kurdun Keskin Dişi vardı.

 

Ne?” Ye Xiu anlamamıştı. Bu onun ilk teklifiydi ve onun için pazarlık ettiği anlaşma değildi.

 

Kardeş, temizleme rekorunu direkt olarak 5 dakikayla kırarak, bizi ne kadar zahmetten kurtardığını bilmiyorsun.” dedi Blue River.

 

Ah, bu yüzden böyle!” Ye Xiu ağlasa mı gülse mi bilmiyordu. Bu materyallere satmak için ihtiyacı yoktu. Bunların hepsi Bin İmkanın Şemsiyesini geliştirebilmek içindi. O sadece 24 Güçlü Örümcek Ağı’na ihtiyaç duyuyordu. Başlangıçta 72 tane istemesinin nedeni biraz pazarlık payı bırakmayı düşündüğündendi. Fakat sonunda, diğer taraf daha memnun olmuştu ve 72 tane vermişlerdi. Kim beleş eşya istemez ki? Ye Xiu kesinlikle bunu yaptı, bu yüzden, seve seve kabul etti. Sonra tekrardan Blue River çok mantıklı olduğunu söyledi. Temizleme rekorunu 5 dakikayla kırmak onlara gerçekten çok zaman kazandırmıştı. Diğer yandan eğer bu olmasaydı, diğer loncalarla kim bilir ne kadar daha uğraşmaları gerekecekti!

 

Sağol!” Ye Xiu dedi.

 

Rica ederim. Kardeş, bak…”Cümlenin yarısını söylemeden aniden çıldırdı.

 

Ayrıdı! Neden hemen ayrıldı? Eşyaları kabul ettikten sonra o gerçekten de direkt olarak loncadan ayrılmıştı. Blue River ona loncada kalması için sormak üzereydi. Ona fazla eşya vermesinin iki nedeni vardı. Biri zindan temizleme rekoru konusunda ödüllendirmekti. Ve diğer neden de onun süper bir uzman olduğunu anlaması ve ona rüşvet vermek istemesiydi.

 

Eğer bilseydim! Blue River keder ve öfke içindeydi. Onun arkadaşı olmak için yolunu yaparken fiyat tamamen iş anlaşmasına dönmüştü!

 

Neye bakmalıyım?” ayrılan Ye Xiu, Blue River’a az önce yarım kalan cümlesini sordu.

 

Arkadaş listende hiç boş yer var mı? Sonra tekrar birlikte çalışalım.” dedi Blue River ruhsuzca.

 

Tamam” dedi Ye Xiu.

 

Kardeş, bir zindan mı dönmek istiyorsun? Bir kişi eksik misin? Eğer öyleyse sadece bana sor, senin için eleman bulurum.” dedi Blue River.

 

Ah, buna ihtiyacım yok. Yapmam gereken başka şeyler var. O halde önce ben gidiyorum!” dedi Ye Xiu.

 

Ah, ah, bay bay.” Blue River’ın yanakları kızardı ve Lord Grim ofline olduğunda yaşlar süzüldü. Thundering Light, Bound Boat ve diğerleri çoktan “Lord Grim loncayı terk etti” mesajını lonca kanalından almışlardı. Hepsi hayretler içerisindeydi. Ayrıldığını gördüklerinde anında kendilerine geldiler.

 

Neden ayrıldı?” Returning Cloud sordu.

 

İşi bitti, bu yüzden tabii ki de ayrılacak.” Blue River mutsuzca söyledi.

 

Neden onu tutmadık?” Bound Boat sordu.

 

Onun APM’i ile benim konuşmamdan çok daha hızlı şekilde ayrıldı.” dedi Blue River.

Ç.N: APM kısaca el çabukluğu

 

Bu APM ile mi yapılmak zorunda ? Herkesin dili tutulmuştu. Blue River öfkeden deliye döndü!

 

Böyle bir uzmanı bağlayabilmek için sadece iyilikler işlemiyor. Onun yeteneğiyle, yardımımıza gelmesi de yaptığımız iyilikle aynı değerde. Bu yüzden iki kez düşünmek zorunda değildi. Burada arkadaşlık kurmak daha önemliydi.” dedi Bount Boat.

 

Doğru! Orijinalde bu şekilde düşündüm, fakat…” Blue River kasvetle sonuca vardı. Başlangıçta zindana devrimci bir arkadaşla giderken sonunda bu ticari bir iş haline gelmişti.

 

Ay ay, hadi bal tuzağı kullanalım. Çabuk olun ve lidere bize birkaç güzellik göndermesini bildirin.” dedi Thundering Light.

 

Öhöm öhöm.” biri öksürdü.

 

O halde hadi onu Lunar Grace ile eşleyelim.” diyerek ekledi Thundering Light.

 

…….” Lunar Grace sessizliğini korudu ve sadece Lord Grim’e baktı, henüz tam olarak gözden kaybolmamıştı.

 

Lunar, o yöne doğru mu bakıyordun? Acaba olabilir mi…” Flower Lantern iki kere Lunar Grace’nin etrafında döndü.

 

Tüm o zaman ona gitmek için hevesli miydin?” dedi Thundering Light.

 

Lunar Grace ne söylediğinin farkına varmadı ve sakince söyledi: “Siz çocuklar onun çok güçlü olduğunu hissetmiyor musunuz?

 

Herkes şaşırdı ve hemen sessizleşti.

 

Biz zaten Glory’de saygıdeğer en üst uzmanlar değil miyiz? Öyle olmasak bile Blue River kesinlikle öyle, değil mi? Fakat benim gördüğüme göre bu çocuk hala bir seviye daha iyi. O halde onun uzmanlık seviyesi ne olabilir?” dedi Lunar Grace.

 

Öhö öhöm, uzun süredir düşük seviye bir hesapta oynamamıştım…” dedi Blue River.

 

Hepimiz düşük seviyeyiz.” Lunar hatırlattı.

 

Silahı benimkinden iyi. Sanırım o bir Turuncu silah” dedi Blue River.

 

O hala sınıf değiştirmedi.” Lunar tekrar hatırlattı. Kısacası herkesin iyi ve kötü yanları vardı.

 

İyi. Kabul ediyorum. Bu kişinin yeteneğinin benden yüksek olmasından korkuyorum.” Blue River onurunu geri kazanamayacağını keşfetmişti. “Fakat Glory’de çok fazla oyuncu var, orada nasıl gizlenmiş uzmanlar olamaz ki ? Sanki bir tane görmedik. Örneğin, Poplar Beach.

 

Bir kez bu isimden söz edildiğinde herkes sessizliğe gömüldü. Hepsi bunun Blue River’ın sevmediği bir isim olduğunu biliyordu.

 

Bu kişi Blue Brook Loncasının son dikkat odağıymış. Önceden fazla ismi yokmuş. Fakat kısa bir zaman periyodunda, Cennet Alanında bazı savaşlarda gücünü göstermiş. Lonca ona değer ve önem verdikçe ekipmanları daha da iyi olmuş. Blue Brook loncasında çoğu kişi çoktan Beş Büyük Uzmanın güncellenmesi gerektiğini tartışmaya başlamış. Beş Büyük Uzman Poplar Beach ve Blue River’ın ana hesabı olan Blue Bridge Spring Snow ‘u iki oyuncunun da sınıfları Kılıç Üstadı olduğundan karşılaştırmış.

 

Kılıç Üstadları WuXia oyun tarzlarıyla bilinir ve Glory’nin en popüler sınıfıdır.

 

Ve Poplar Beach hakkında tartışıldıktan sonra, hiç mütevazi davranmamış. Sık sık hasar rekorlarını, öldürme rekorlarını, arena savaşında öldürdüğü uzmanları ,vahşi alanda tek başına çoğu kişiyle nasıl kapıştığını ve bunun gibi bir çoğunu lonca kanalında anlatıyormuş. O açıkça Blue Bridge Spring Snow’dan daha seçkin biri olduğunu göstermek istiyormuş. Neredeyse gidip direkt olarak onu düelloya davet edecekmiş.

 

Bu olmadan önce, Blue River onuncu sunucunun lideri olma komutunu almış. Lonca genelinde Poplar Beach’a pozisyon açılması için liderin kasıtlı olarak Blue River’ı şutlandığına dair bir çok haber hala dolaşıyor.


⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶