Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 48

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶

Sayısız Varyasyonlar


“Tamam, bugün gözlerimi  kocaman açacağım ve bu sözde özelleştirilmemiş karakteri göreceğim!” dedi Chen Guo. Glory onamaya başladığından beri özelleştirilmemiş karakterlerin soyu tükenmişti.

“Oda kur, tamam, şu haritayı seç, doğru, en küçüğü.” Chen Guo işaret ederken Tang Rounun arkasında durdu. Glory’nin Arenası ortak bir sunucuydu. Arenaya katıldıktan sonra bir oyuncu farklı bir sunucudan oyuncu ile düello yapabiliyordu. Karakterin isminin yanında sunucu numarası da yazıyordu. Bu yolla aynı isme sahip olsalar da sunucu ismi ile birbirinden ayırt edilebiliyorlardı.

“Onu davet et. Lord Grim. Aynen öyle, şu iki kelimelik olan.” dedi Chen Guo. Tang Rou daveti gönderdi ve sistem harekete geçti: -Davet ettiğiniz oyuncu Arenada değil.-

“Ne yapıyorsun, çabuk ol!” Chen Guo bağırdı.

“Biraz bekle, yetenek puanlarımı kullanmama izin ver.” Lord Grim dün gece seviye atlamıştı. Seviye atlamaktan, zindanları temizlemekten, görevlerden gelen birikmiş bir miktar yetenek puanı vardı ve onları kullanmaya henüz vakti olmamıştı.

“Çok yavaş.” Chen Guo kendi kendine mırıldandı.

O telaşlı olmasına rağmen, diğer taraftaki Tang Rou sakin ve telaşsızdı. Chasing Haze’nin ekipmanlarına bakarak: “Şu sıralarda hiç iyi bir ekipman elde ettin mi?” Oynamamasına rağmen, Chasing Haze hakkındaki bilgisi Chen Guonunkinden daha az değildi. Ancak hepsinden önemlisi Chen Guo bunun hakkında konuşmayı seviyordu!

“Hayır, nasıl bu kadar kolay olabilir!” Chen Guo cevapladığında, sabırsızca Ye Xiu’ya doğru baktı fakat bu çocuk sinsice elini ona doğru sallıyordu, ona gelmesini işaret ediyordu.

“Ne yapıyorsun?” Chen Guo kendi kendine mırıldanarak yürüdü.

“Özellikle onunla bir tur savaşmamı istemenin belirli bir sebebi yok değil mi ?” Ye Xiu kısık sesle sordu.

“Ne düşünüyorsun?”

“Bilmiyorum ya, bu yüzden sana soruyorum! Onun kazanmasına izin vermem gerekmiyor değil mi?” dedi Ye Xiu.

“İzin vermek mi? Bunu ondan dayak yedikten sonra söyle!” dedi Chen Guo.

Ç.N: Ya kızlar siz daha Ye Xiu abinizi tanımamışsınız hıahah…

“Tamam he tamam” Ye Xiu başıyla onayladı ve Lord Grim’i Arenaya soktu: “Hazır.”

Tang Rou davet etti ve Ye Xiu kabul etti. Chen Guo Tang Rou’nun arkasına geri koştu. Ye Xiu’nun her nasılsa acelesi yoktu. Boynunu esnetti ve sordu: “Öylece savaşacak mıyız? Küçük bir bahse girmeye ne dersiniz ?”

“Ne bahsi?” Chen Guo anlayamadı.

“Örneğin, bir sigara paketine.” Ye Xiu önerdi.

Chen Guo neredeyse öfkeden ölüyordu. Tam kükremek üzereyken Tang Rou mutlulukla söyledi: “Tamam! Sigara kullanmıyorum ve sigaram da yok. Hadi 100 Yen’ine bahse girelim, ne diyorsun?”

“Tamam tamam!” Ye Xiu memnuniyetle kabul etti.

“O halde doğruluyorum. İşte 100 Yen burada.” Tang Rou 100 yen çıkardı ve Chen Guo’ya verdi.

“İkiniz de kabul ediyor musunuz?” Chen Guo hayrete düşmüştü.

“Bu sadece eğlencesine!” Tang Rou güldü.

“Tamam.” Chen Guo memnuniyetle Tang Rou’nun 100 Yenini aldı: “Ya sen?”

“Ben… Ah, hiçbir şey yok, burada nadir bir sigara kutum var…”

“Züğürtlükte sınır tanımıyorsun değil mi?” Chen Guo gerçekten çok mutluydu ve güldü.100 Yen çıkardı ve önüne doğru itti: “Bunu sana ödünç veriyorum. Maaşından düşeceğim.”

“Tamam tamam. Hemen iade edeceğim.” dedi Ye Xiu.

“Ne güven ama. Başlıyoruz!”dedi Tang Rou.

“Başla başla.”

Sahne değişti ve ikili Arenaya girdi. Harita en küçük aşamaydı. Rakipler karşılıklı zıt taraflarda durdular. Chen Go sahnenin dışındaki koç olarak görev yapıyordu: “O henüz sınıf değiştirmedi. Bu özelleştirilmemiş karakter olarak bilinir. Bu yüzden birçok yetenek varyasyonu olacaktır. Silahına bakacak olursan hangi sınıfın yeteneğini kullanacağını kestirebilirsin.”

“Ah.” Tang Rou cevapladı. Resmi olarak toplamda bir yıl bile Glory oynamamasına rağmen Chen Guo için birçok PK maçına girmişti. Tüm farklı sınıflar hakkında bilgisi vardı.

“O halde elindeki silaha ne deniyor?” Tang Rou ekranı işaret etti.

“Bu… Bu…”Chen Guo uzun bir süre baktı fakat tanıyamadı. Direkt olarak sordu: “Elindeki silah ne?”

“Utanmaz!” Ye Xiu, “Sormak zorunda mısın?”

“Bir şemsiyeye benzemiyor mu?” Tang Rou Chasing Haze’yi birkaç adım yürüterek yakınlaştırdı.

“Şemsiye mi? Böyle bir silah yok. Bu süpürge olmalı değil mi?” Chen Guo da bakmak için öne eğilmişti.

“Geliyorum!” Ye Xiu bunu söylerken Lord Grim dümdüz Chasing Haze’ye koşmaya başladı.

 

Tang Rou gerçekten hızlı tepki verdi. Lord Grim hareket ettiğinde çoktan mousuna davranmış ve aniden ateş etmeye başlamıştı. Fakat bir bulanıklıkla Lord Grim titreyerek atışlardan kaçındı. Kenardan izleyen Chen Guo bu hareketin Z Titremesi olduğunu biliyordu. Prensipte basitti fakat bunu gerçek bir savaşta uygulaması son derece zordu.

Atışları savuşturduktan sonra, Lord Grim mesafeyi kapattı. Vücudunu eğdi ve Chasing Haze’ye Kayan Tekme savurdu.

“Ne sanatsal!” Chen Guo derinden etkilenmişti. Kayan Tekme Nişancı yeteneği olmasına rağmen  bu bir vücut yeteneğiydi bu yüzden silah olup olmaması fark etmiyordu. Bu saldırı tutunduğu planı hala açığa çıkarmamıştı.

Tang Rou’nun el hızının Chen Guo’nun umutlarını boşa çıkarmadığından yeterince emindi. Kayan Tekme isabet etmeden önce Chasing Haze çoktan yolundan yuvarlanarak kaçmıştı. Çabucak ayağa kalktı ve vücut yeteneğiyle geri vurmak için hazırlandı. Onun savuşturması, saldırıları ve hareketlerinin performansları son derece hızlıydı.

Ekranın ışıldayan bir beyaz ışıkla aniden parlayacağını kim bilebilirdi. Lord Grim sağ eline sol elindeki bilinmeyen silahtan keskin bir kılıç aldı.

Bu parıldayan ışık bir silah çıkartmak kadar basit değildi. Bu Kılıç Üstadı Yeteneği idi: Kılıç Çekişi!

Saldırı Chen Guo’yu şaşırttı. Hareketi değiştirmek isteseydi bile tepki hızının çok yavaş olacağından korkardı. Ondan farklı olarak Tang Rou’nun sol eli çoktan klavyeye iki kez basmıştı. Sağ eliyle fareyi itti. Chasing Haze arkaya doğru sıçradı ve başka bir atış yapmak için hazırlandı.

Bu hareket Kılıç Çekişi’ni savuşturmuş ve ateşe dönmüştü. Atışı başlattıktan sonra geri tepmeyi kullanarak mesafelerini artırmak için geriye uçtu. Bu pratik olarak bir taşta üç kuş vurmak oluyordu. Chen Guo ‘güzel’ diye bağırmak istiyorken, Lord Grim’in Kılıç Çekişini kullandıktan sonra kılıcının çoktan kılıfına koyduğunu düşünmemişti. O ‘Kılıç-Kemer-Kılıf’  yetenek zincirini gerçekleştirme fırsatı yakalamıştı ve havadaki Chasing Haze’nin ardından onu kovaladı. Bu sırada o çoktan yaklaşmıştı.

Bu değişim oldukça hızlıydı. Chen Guo kılıf vuruşunda hangi Kılıç Ustası saldırısının kullanıldığını anlayamamıştı bile. Fakat Chasing Haze ile Lord Grim arasında hala biraz mesafe olduğunu hissetmişti. O vakit Lord Grim’in elindeki şemsiyeye benzer şey açıldı. Bir anda şemsiye döndü ve şemsiyenin iskeletleri aşağı yukarı döndü. Bir mızrak gibi uçları birleşti ve sonra Chasing Haze’ye saplanmak için ilerlediler. Hemen ardından Lord Grim kolunu çevirdi. Savaş mızrağı Chasing Haze ile birlikte yarım bir daire çizdi ve onu baş aşağı çevirdi, başı aşağıya ve ayakları yukarıya gelmişti.

Chen Guo şok olmuştu çünkü bu sıradan bir saldırı değildi. Bu yetenek ”Daire Dönüşü” olarak bilinen Savaş Büyücüsü yeteneğiydi. Bu özelleştirilmemiş karakterler arasında nadir bir yetenek değildi fakat asıl problem Lord Grim Kılıç Çekişi’ni kullanmıştı bu yüzden silah Silahşör sınıfı olmalıydı. Göz açıp kapayıncaya kadar nasıl hemen Savaş Büyücüsü mızrağına dönüşmüştü?

Tang Rou onun tekniğinden daha çok sersemlemişti. Biraz savaştıktan sonra, o aslında bir seviye daha yavaşlamıştı. Bu onun hiç ummadığı bir şeydi.

Glory gibi birinci şahıs bakış açısı oyununda, Daire Dönüşü gibi bir yetenek açıkça güçlüydü. Havaya fırlatma ve baş aşağı çevirme kişilerin yön duyularını aniden yok ediyordu ve kurbanın canını sıkıyordu. Chen Guo emektar tecrübeli olarak sayılabilirdi bu yüzden o kadar şaşırmamıştı. Fakat Tang Rou sadece ara sıra oynuyordu. Son derece yüksek bir el hızı taşıyor olmasına rağmen, bu denli ani bir görüş değişimi onun için çok fazlaydı.

Aceleyle yönünü buldu ve vücudunu büktü. Fakat umulmadık şekilde Chasing Haze vücudunu çeviremiyordu. Karakteri bakmak için kafasını kaldırdı. Lord Grim’in ayaklarından biri onun üzerine adım atmışken diğeri yerdeydi. Elindeki şu şey orijinal şekline dönmüştü. Bu sefer yakın menzilli bir pozda görünüyordu. Chen Guo ve Tang Rou sonunda onun gerçekten bir şemsiye olduğunu gördü ve şemsiyenin ucu Chasing Haze’nin kafasına doğrultulmuştu.

Nişancı Sınıfı Keskin Nişancı Yeteneği: Cezalandırıcı.


⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶