Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 51

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶

Gizlenemeyen Silah


Tang Rou’nun “Tekrar” diye bağırdığını duyan Ye Xiu, hafif de olsa duraksamadı. Sadece hızlıca mousunu yakalayarak kızı öldürüp kafasını kesmeye hazırlandı. Diğer yandan bu sefer seslenişini duyduğunda sahneye giremedi. Ye Xiu ayağa kalktı ve Tang Rou’nun meteliksiz cüzdanına baktı.

 

Sonunda paran bitti ?” Ye Xiu güldü.

 

Bu çocuk….. cüzdanım boşaltıp durana kadar bekliyor muydu !? Tang Rou yavaşça ayağa kalktı:”Biraz daha almam için bekle.

 

Tang Abla , unut gitsin…. “ etrafta onu tanıyan  insanlar onu ikna etmeye çalıştı.

 

“Küçük Tang….” Chen Guo da onu engellemek için gitti. Bu kızın rekabetçiliği ile Chen Guo onun şüphesiz banka hesabını boşaltana kadar deneyeceğini biliyordu. En tiksindirici kısmı bu Ye Xiu idi. Kazandıktan sonra o hiçbir mahcubiyet belirtisi göstermiyordu.

 

//madShy notu : Hop hop hop….Bir saniye şimdi. Neden adam mahcup olsun ? Babalar gibi kazandı işte, ne yani sırf kız diye ‘seni muhteşem yeteneğimle ezdiğim için çok özür dilerim nolur beni affet’ falan mı demesi lazım ? Savaşta her şey mübahtır, Ye Xiu da silah olduğu gibi Tang Rou’da da silah vardı. İyi olan kazandı, Ye Xiu adamın 5 harfidir !

 

Sonunda Ye Xiu’nun dediğini duydu : ”Unut gitsin ! Bu tür bir pervasızlık eğlenceli değil….

 

Hala onunla alay ediyordu ! Chen Guo kızmıştı. Döndü ve tam bir şey söylemek üzereyken, Ye Xiu devam etti: “ İlk olarak onu uygun şekilde öğrenmelisin.En azından aramızdaki boşluğun ne kadar büyük olduğunu anlamalısın. Glory’de sadece el hızıyla kazanamazsın. Eğer benimle savaşmak istiyorsan, sonradan bolca şansın olacak.”

 

Chen Guo şaşırmıştı.Bu gerçekten mantıklı ve açıklanabilirdi. Bu eleman sonunda biraz gerçek insanlar gibi konuşmuştu. Fakat şu anda ateşli olan Tang Rou buna nasıl karşılık verecekti?

 

Tang Rou’nun adımları çoktan durmuştu ve düşüncelerde kaybolmuş bir şekilde durdu. Etraftaki kalabalık sessizlik içerisindeydi. Hepsi mükemmel bir sonuç bekliyor gibiydi.Chen Guo aniden görüşünün kenarında bir hareketlilik gördü. Başını bakmak için çevirdi. Ye Xiu ona anlamlı bir bakış atıyordu ve el işaretiyle bir jest yapıyordu.Utanmaz adam gerçekten ondan kıza parayı geri vermesini istiyordu!

 

Chen Guo çok öfkelenmişti ! Fakat Tang Rou’nun mizacıyla parayı asla geri almayacağını biliyordu. Tam o anda Ye Xiu’yu görmezden geldi ve ellerini izlemekte olan kalabalığa doğru salladı:” Neye bakıyorsunuz ? Çoktan bitti. Dağılın, dağılın.

 

İzleyen kalabalık Tang Rou’nun hareket etmediğini gördükleri için onlar da hareket etmedi. Bunun yerine Ye Xiu’nun etrafını sardılar ve sordular:” Kardeş, bu silah nedir ?

 

Sadece Glory oynamayan oyuncular ilgilenmedi. Soru sorulduğunda Chen Guo bile kulak kabartmıştı. Bir yandan cevabı duymak istiyordu fakat diğer yandan Tang Rou’yu rahatlatmak istiyordu. Kahretsin ki fazla meşguldü.

 

Ha ha, hiçbir şey. Sadece kendi yaptığım bir şey.” dedi Ye Xiu.

 

El yapımı silah ??”Birisi çabuk tepki verdi. Hemen dört kelimeyi anlamıştı ”Onu kendim yaptım” anlamın üstünü sürpriz bir şekilde örtmüştü.

 

//madShy notu: Arkadaşlar burada “Self-made” yani kendi tasarladığı silahtan bahsediyor. Önceki arkadaşlar öz yapım/ kendi yapım tarzında çevirmiş olabilir ancak türkçede hoş durmadığından artık ‘el yapımı’ diyeceğim bu tür silahlar için.

 

Karabalık hemen gürültüye başladı. El yapımı ekipman normal oyuncuların dokunmayı hayal bile edemediği üst düzey bir içerikti. Glory on yıl boyunca şekillenmişti. Çevrim içi olarak yayınlanan en iyi el yapımı ekipman metodu Turuncu seviye ekipmandı.Gerçekten efsanevi Gümüş ekipman Turuncu ekipmanı aşıyordu ancak sadece profesyonel liglerde görülebiliyordu. Bu profesyonel kulüpler neden bu tür Gümüş ekipmanları üretmek için yöntemler önermişti?

 

Kardeş, bir bakabilir miyiz ?” biri Ye Xiu’ya sordu.

 

Tabii!” Ye Xiu güldü ve herkesin Bin İmkanın Şemsiyesine bakmasına izin verdi.

 

Chen Guo ellerini Tang Rou’nun omuzuna koymuşken, söyledi ”Hadi hadi hadi, yukarı çık ve biraz dinlen.” Aynı zamanda Ye Xiu’nun Lord Grim’inin tam olarak elinde tuttuğu şeye bakabilmek için boynunu uzatmaktan da alıkoyamadı. Bu mazarayı gören Tang Rou da elinde olmadan güldü:”Bakmak istiyorsan o zaman git bak !

 

Chen Guo bunu duydu ve başını bakmak için çevirdi. Tang Rou umduğu gibi depresif değildi bu yüzden hemen rahatlamış hissetti. Fakat o yine Tang Rou’yu üst kata getirdi ve otoriter bir şekilde söyledi:” Hımmh. Daha sonra bakacağım. Eğer bakmama izin vermemeye cüret ederse, o zaman onu ateşe veririm.

 

Bin İmkanın Şemsiyesinin niteliklerine bakan etraftaki kalabalık hayretler içerisindeydi. Ek olarak oyuncuların çoğu yeni sunucuda oynuyordu bu yüzden düşük seviye silahlara çok aşinaydılar. Sadece bir bakışta bunun hakiki bir Gümüş Silah olduğunu söyleyebilirlerdi ! Turuncu silaha baskın olan Gümüş Silah.

 

İnanılmaz ! Onu nasıl yaptın ?” biri yumurtladı.

 

Ye Xiu gülümsedi fakat konuşmadı bu yüzden kimse soru sormaya devam etmedi. Önceden yumurtlayan çok biraz kötü hissetse de, hangi el yapımı silah kan,ter ve göz yaşı harcanmadan yapılabilirdi  ki ? Kim kanını öylece vermesini isteyebilirdi ki ?

 

“Ne yazık ! Sadece Seviye 5…..”

// madshy notu: Sadece Mızrak Formu Seviye 15. Diğer Formları hala Seviye 5.

 

Sunucu henüz yeni açıldı hepsi bu ! Eğer materyal toplamaya şimdi başlarsan, onu Seviye 70 yapamaz mısın ?

 

Gerçekten? El yapımı ekipmanda yalnızca malzemelerin türünün değil malzemelerin seviyelerinin de önemli olduğunu duymuştum !

 

Siktir, bundan anlıyor musun ? Eğer anlıyorsan git bir tane yap.

 

Duydum, bunlar sadece duyduklarım….

 

Oyuncular birbiri ardınca yorum yaptı. Ye Xiu duyduklarına sadece gülümsedi fakat tartışmaya katılmadı. Normal oyuncular böylesine son düzey bir içerik hakkında sadece yüzeysel bilgilere sahipti ve bununla hiçbir noktaya varamazlardı. Çoğu oyuncu el yapımı ekipmanların düzenleyicide geliştirilebileceğini bilmesine rağmen geliştirmek de yapmak kadar zordu. Küçük bir hata silahı mahvedebilirdi. Seviye 5….. başlangıç noktası çok düşüktü. Gerekli geliştirmelerin miktarı aşırı fazlaydı.Herkes kafasında onu geliştirmek yerine direkt olarak yüksek seviye bir tane yapmanın daha iyi olacağını düşünüyordu.

 

Kardeş, başka profesyonel seviye Gümüş silahlar yapacak mısın ?” Birisi nasıl önemli soru soracağını biliyordu.Gümüş silahla karşılaştırıldığında böylesine Gümüş silahlar yapabilme yeteneği çok daha değerliydi.

 

Artık hayır. Bu sadece birlikte rastgele attığım bir şeydi.” dedi Ye Xiu.

 

Kardeş, eğer bir şey yapacaksan. Sana materyalleri vereceğim sadece fiyatını söyle.” Orada hala el yapımı silah konusunda pes etmeyen birisi vardı ! Normalde onların hepsi ulaşamayacakları bir şey olduğunu hissetmişti. Fakat bugün elinde olan birini görmüşlerdi.

 

Gerçekten yapamam. Yapabilseydim burada mı oturuyor olurdum?” dedi Ye Xiu.

 

Pes etmeyen kişi sessizliğe gömüldü. Bu doğruydu. El yapımı ekipman yapabilen birisi kesinlikle normal uzmanlardan daha değerli bir yetenekti.Onlar kapılarını kapatabilir ve zengin olabilirdi. Ayrıca bir profesyonel kulübün teknik takımına da katılabilirlerdi.

 

Kardeş zindan dönmek ister misin? Hadi beraber gidelim !” Bu sırada  orada Ye Xiu’yu oynamaya davet eden insanlar da vardı. Onlar açıkça onuncu sunucudandı.

 

Giriş limitine çoktan ulaştım.” Ye Xiu güldü.

 

 Fırsat olduğunda beraber oynayalım!

 

Tamam.

 

Saygılarını sunduktan ve onu arkadaşları yapmak için birkaç denemede bulunduktan sonra kalabalık yavaş yavaş dağıldı. Ye Xiu iç geçirerek rahatladı. Dürüst olmak gerekirse el yapımı silahlar çok değerliydi. Dışarıdan gizlenmesi gerekiyordu. Glory’de oyuncular diğer kişilerin ekipmanlarını kontrol etmek için sistemi kullanamıyordu, dolayısıyla onları saklamak için nispeten iyi bir şeydi.

 

Fakat asıl sorun Bin İmkanın Şemsiyesinin fazla sıra dışı olmasıydı. Ne tür bir oyunda bu tür bir silah vardı ki? Sağduyuya sahip oyuncular el yapımı olduğunu anlayabilirdi. Ve gerçek bir savaşta silahların en mükemmel değerleri ve özellikleri gösterilmek zorundaydı bu yüzden böylesine bir silahı gizlemek mümkün değildi.

 

Ye Xiu iç geçirdi. Ekipman arayüzünü kapattığında Chen Guo’nun ona şimşek gibi ikinci kattan hücum ettiğini gördü. Ye Xiu’nun arkasına koştuktan sonra sordu:” Ne silahı ? Ne silahı?

 

El yapımı silah, kendi gözlerinle gör……” Ye Xiu çaresizce onu tekrar açtı.

 

Wow….. “ Chen Guo ona hayran kaldı. O diğer tüm oyuncular gibiydi yüzler binlerce soru sordu fakat o da bu tür şeyleri sormanın uygun olmadığını biliyordu.

 

Bu silah nedeniyle mi özelleştirilmemiş karakter oynuyorsun ?” Chen Guo sordu.

 

Zeki şey seni.” Ye Xiu övdü.

 

Fazla gizemlisin.” Chen Guo, Ye Xiu’nun yeniden değerlendirilmesi gerektiğini keşfetmişti. Profesyonel bir çevreden atılmış olan bu tür bir kişi aslında düşündüğünden daha derindi ! Profesyonellerin ne kadar yetenekli olduğunu tam olarak bilmese de….

 

Senden ne zaman sır sakladım ?” Ye Xiu cevap olarak sordu.


⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶