Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 53

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶

Savaş Büyücüsü


“Doğru,doğru. İşte bu. Savaş Tanrısı hangi sınıf ?” Tang Rou ünlü isim ‘Savaş Tanrısı One Autmn Leaf’ı hatırlamasa da Chen Guo’nun sürekli hatırlatmaları kalbinde bir iz bırakmıştı. Bunun yanı sıra daha da büyük bir izi bırakan tek kişi direkt olarak ‘Dancing Rain’ adlı oyuncuydu doğrudan Chen Guo’nun da Roket Atıcı seçmesinin nedeniydi. Bu kız Chen Guo’nun bir numaralı idolüydü ve Chen Guo’nun hakkında en fazla konuştuğu karakterdi.

 

// Dancing Rain adlı karakter.

 

Tang Rou bunu söylediğinde Chen Guo’ya doğru baktı ve hemen Chen Guo’nun ifadesinin karardığını gördü.

 

Yanlış olan ne ?” Tang Rou endişeden titredi. Chen Guo’yu iki senedir tanıyordu. Kızgın Chen Guo sıradan bir oluşumdu fakat üzgün Chen Guo’nun ilk seferiydi.

 

“Ye Qiu…..emekli oldu.” dedi Chen Guo.

 

“Ye Qiu ? Bahsettiğin One Autumn Leaf’ın kullanıcısı mı?” dedi Tang Rou.

 

Evet.

 

O halde One Autumn Leaf?

 

One Autumn Leaf hala orada,fakat…

 

Chen Guo, endişelerini açıkça anlatamadı. Buz soğukluğundaki Profesyonel İttifaklarda karakterler ve sporcular iki kategoriye ayrılırdı. Glory’u sevenler için bazıları o güçlü karakterleri beğenirken bazıları sporcuların mükemmel tekniğine hayran kalırdı. Sonuç olarak Savaş Tanrısı gibi bir ünvan konusunda bazıları unvanın sahibinin One Autumn Leaf adlı karaktere verilmesi gerektiğine inanırken diğerleri bunun One Autumn Leaf’ı kontrol eden sporcu Ye Qiu’ya verilmesi gerektiğine inanıyordu. Ve ortada bir ihtilaf vardı. Fakat azar azar olarak benzer ihtilafların aşamalarıyla ünvan karaktere verildi.

 

Bunun nedeni sporcunun sadece bir asker olmasına karşılık karakterin demir ordu kampı olmasıydı.

 

Sporcular kulüplere transfer olabilirdi. Sporcular bozulabilir ve gençlikleri son bulabilirdi. Sporcular neticede emekli olabilirdi. Fakat karakterin başına bunlar gelmezdi. Kulübün istediği süre boyunca karakter sıkı sıkıya ellerinde kalır ve gelişmeye devam ederdi. Vakit geçtikçe daha fazla yetenek puanı ve daha iyi ekipmanlara sahip olabilirdi. Şuanda Glory dünyasını sarsan karakterlerin çoğu birinci sunucuda oluşturulmuştu ve çoktan 10 seneye yakındır orada varlıklarını sürdürüyorlardı.

 

Onların kullanıcıları kim bilir kaç kez değişmişti fakat ünleri asla kaybolmamıştı.

 

Bir çiçek tekrar tomurcuklanabilir fakat bir kişi asla gençliğine dönemezdi.

 

Güçlü bir karakteri güçlü bir sporcu kontrol ettiği sürece gerçek güç ortaya çıkıyordu. Fakat sporcu ? Doğanın kanununa göre hiç kimse acımasız bir katil olan zamanı yenemezdi.

 

Ye Qiu ve One Autumn Leaf nadir bir istisnaydı. Hem karakter hem de kullanıcısı İttifaklarda  nadir görülen bir şekilde 10 senedir birlikteydi. Diğer karakterler kullanıcılarında değişiklikler yaşadılar. Bu sporcuların her biri perde arkasında ortadan kayboldu, arkalarında ünlü karakterlerini bırakarak. Fakat Savaş Tanrısı unvanı her daim Ye Qiu ve One Autumn Leaf ile anıldı. Savaş Tanrısı unvanı verildiğinde daima her ikisine de aitti.

 

Ne yazık ki One Autumn Leaf da bir karakterken Ye Qiu sadece bir sporcuydu.Sporcuların kaderi ilk ayrılan olmakken, karakterlerinki ise şanı taşımaya devam etmekti.

 

Diğer karakterler çoktan birçok kez el değiştirmişken Savaş Tanrısı için bu ilk seferdi. Sonuç olarak bir avuç oyuncu ve Chen Guo gibiler ağlarken Savaş Tanrısı One Autumn Leaf sözü üzülüyordu. Onun için Ye Qiu’nun ayrılışıyla Savaş Tanrısı unvanı artık dokunulmazdı. Sahip olduğu bir sürü umut dolu hisler de bu şekilde bir anda parçalanmıştı.

 

//madShy notu: ateşleyin beyler… https://youtu.be/chJWZu8HrtY

 

Tang Rou Chen Guo’nun kederini anlayamıyordu. Sadece orada sessizce elini tutarak tek kelime etmeden ona eşlik ediyordu.

 

Ancak hepsinden önemlisi Chen Guo Chen Guo idi. Dün zaten üzülmüştü. Tekrar tekrar sıkıntıya düşmek onun tarzı değildi. Bir süre sonra ruhu çoktan yükselmiş ve Tang Rou’ya konuşmuştu: “ Savaş Tanrısı’nın sınıfı Savaş Büyücüsü idi. Ne, bunu oynamak mı istiyorsun?”

 

//madshy notu: sen yükseldin de Chen Guo bizi yaktın geçtin be, daha sigaranın dumanı dağılmadı anasını satayım…

 

“Tamam ! Belki bir gün bu One Autumn Leaf’ın sahibi olabilirim. Bu vakit geldiğinde, yeni Savaş Tanrısı olamaz mıyım ?”  dedi Tang Rou.

 

“Ah! Bu amaç Ye Xiu mu nedir o kerizle kapışmaktan bin kat daha iyi ! Küçük Tang, denemek ve bu hedefe ulaşmak zorundasın!” Chen Guo gülümsedi.

 

“Tamam! “ Tang Rou da gülümseyerek minnoş başıyla onayladı.

 

//kızlar ne kadar kolay gaza geldiler ?

 

“O zaman şimdi sana Savaş Büyücüsü hakkındakileri mi öğretmemi istiyorsun?” dedi Chen Guo.

 

İvit.” Tang Rou başıyla onayladı.

 

 Savaş Büyücüsü Büyücü sınıfından geliyor. Kendilerini güçlendirmek ve yakın dövüşte savaşmak için büyü kullanırlar. Savaş Mızrakları ve Kargıları kullanmakta yetkindiler. Kargılar genelde 8 Saldırı Hızına sahip ve son derece hızlıdır.Savaş mızrakları genellikle 2 Saldırı Hızına sahiptir, epeyce yavaşlardır fakat hasarları ve menzilleri yüksektir. Ben kişisel olarak daha acımasız oldukları için Savaş Mızraklarını seviyorum. Eğer acımasız olmasaydı o nasıl Savaş Tanrısı olarak çağrılabilirdi ki ? Bak, One Autumn Leaf da Savaş Mızrağı kullanıyor. Bir keresinde…..

 

Guo Guo….” Tang Rou Chen Guo’ya konunun dışına çıktığını hatırlattı.

 

Ah….” Chen Guo öksürdü ve açıklamaya devam etti, “ Savaş Büyücülerinin ana özellikleri büyü kullanarak kendi niteliklerini artırabilmeleri; uyandıktan sonra onlar ayrıca Savaş Ruhuna sahip olurlar. Savaş Ruhu tamamen kullanıcısının yeteneğine dayanan bir pasif yetenek. Eğer bir Savaş Büyücüsünü dövüştüğünde güçlenirken görürsen şaşırma. One Autumn Leaf bir Savaş Tanrısı olarak kabul edildi, çünkü Ye Qiu’nun becerisi…..

 

Guo Guo !” Tang Rou çaresizdi.

 

Tamam ,tamam. Videoya bakalım. İzlerken açıklayacağım tamam ?” dedi Chen Guo.

 

Tamam, tamam.” Tang Rou başıyla onayladı. Chen Guo İnternetteki videolara bakmaya bile gerek duymadı. Savaş Tanrısı’nın videosundan daha kısa süren video nasıl olabilirdi ? Ne kadar biriktirdiğini bilmiyordu. Bir tane seçtikten sonra memnuniyetle Tang Rou’ya verdi ve açıkladı. Bir miktar açıkladıktan sonra şaşkınlıkla nefes nefese kalmak söylediği tek kelimeydi.

 

Wow, bak bak. Bu sefer….

 

Woah woah woah. Bir 88 Kombo ! Savaş Ruhunun nitelikleri ne kadar artıracağını biliyor musun ?

 

Ha ha ha, şu aptal çocuk. Darbe etkisinin içine yürüdü.

 

Guo Guo…..” Tang Rou çaresizce bunu üçüncü defa söyledi.

 

Yeni başlayanların videolarına bakmamız gerektiğini düşünmüyor musun ? Savaş Büyücülerinin içindeki en muhteşem uzmanlıklardan mı öğrenmeye başlamamı istiyorsun ?” dedi Tang Rou zayıf bir şekilde.

 

Ah, yani öyle ! O zaman biraz bakmama müsade et !

 

İki kız kendilerini Savaş Büyücüsü öğrenmek için bu yola daldırdılar ta ki bir çalışan yemek zamanı olduğunu söylemek için koşana kadar. Çalışan sabırsızca Chen Guo tarafından defedilmişti.

 

Yalnız Chen Guo’yu her duyduğunda rahatsız eden bir ses gelinceye kadar: “Oh? Savaş Büyücüsü mü öğreniyorsunuz ?

 

Ye Xiu !

 

Chen Guo hızlıca başını çevirdi:” Ne istiyorsun ? Sakıncası mı var ?

 

Küçük Tang Savaş Büyücüsü mü oynamak istiyor?” Ye Xiu sordu.

 

Evet.” Tang Rou başıyla onayladı.

 

O halde sana öğretebilirim !” dedi Ye Xiu.

 

Hııhh! Gerek yok.” Chen Guo küçümser ifadesini takındı.

 

Patron, neyi redettiğini biliyor musun ?” Ye Xiu ciddiyetle söyledi.

 

Çhı.” Chen Guo onu tamamen görmezden geldi ve başını Tang Rou’ya çevirdi , “Bunların hepsi Ye Qiu tarafından yazılan Savaş Büyücüsü rehberleri.Sığdan derine,niteliklerden yeteneklerden ekipmanlara , gerçek muharebe yeteneklerine, tecrübeye, tekniğe, pratik yöntemlere ve birkaç en iyi video koleksiyonuna kadar her şey.”

 

Tamam tamam” Tang Rou başıyla onayladı.

 

Gerçekten ! Gerçek kişinin öğretmesini istemiyorsun. Kendi kendine mi öğrenmek istiyorsun?” Ye Xiu mırıldandı.

 

Sen başka bir yere git.Öğretilerin bu rehberlerin %0.1’ini bile karşılayabilir mi sanki ?” dedi Chen Guo.

 

Hhhhh….. buna pişman olmasan iyi edersin!” Ye Xiu iç geçirdi.

 

Çok gürültülü !” Chen Guo’nun başı dönmedi bile. Fakat Tang Rou döndü ve Ye Xiu’ya gülümsedi: “Eğer bir sorum olursa, sana sormaya geleceğim.

 

Ha ha, pek yakında bir tane bulacaksın. Baktığın rehber dokuz yıl öncesine ait. Geçen dokuz yılla birlikte oyunda birçok değişiklik meydana geldi. Hâlâ bu kılavuza bakıyor olsanız da, orada dikkat etmeniz gereken sadece dört yer var. Bahsedilen şeyler mevcut Savaş Büyücüsü için uygun değil.” dedi Ye Xiu.


⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶