Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 55

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶

Rehberi Aşmak


Küçük Tang, denemek ister misin?” Chen Guo mini köstebek vurma oyununu Tang Rou’ya uzattı.

Onun buna ihtiyacı yok. Ona fazla faydası olmaz. Etkin el hızı muhtemelen iki yüz civarında fakat oyuna alışkın değil. Deneyimi ve yargılama yeteneği olmadığından tepki hızını kısıtlıyor. Hala geliştirilmesi gereken alanları var fakat oyunda bunları sadece yavaşça sindirebilir.” dedi Ye Xiu.

O zaman sana ne dersin? Oynarken el çabukluğun ne kadar hızlı?” dedi Chen Guo.

Ben? El hızı artırma aşamamı çoktan tamamladım. Benim 60 APM’im sizi yenmek için fazlasıyla yeterli.” dedi Ye Xiu.

Chen Guo aniden Ye Xiu’yu ilk gördüğündeki azaltılmış seviyede el hızını hatırladı. Yine de Gece Yarısı Hayalet Kedi’yi sadece el hızına güvenerek tek başına kesebiliyordu. Aynı zamanda Chen Guo oldukça şaşırmış hissetti. Şuan Ye Xiu’nun onu 60 APM ile yenebileceğini duymak Chen Guo’yu tamamen delirtmemişti. O yine Ye Xiu’nun göründüğü kadar basit olmadığını hissetmişti. Özgürce el hızını değiştirirdi. Bu profesyoneller ile sıradan oyuncular arasındaki en büyük farktı.

Bunu tamamlamak için ne kadar zamana ihtiyacın var?” Chen Guo  Ye Xiu’ya rehberleri toparlama hakkında sordu.

Hala biraz daha sürecek. Ye Qiu yapımı rehber her şeyi kapsamadı. Başkaları tarafından yapılmış oldukça iyi rehberler var. Biraz sonra eklemekle uğraşacağım. Aslında önce oyuna dokunmadan rehberlere bakmak iyi değil. En iyisi önce oyunu tecrübe etmek ve rehbere bakmadan önce belli bir temele sahip olmak.” dedi Ye Xiu.

Neden? Bir rehberi takip etmek daha az yanlış yapmanı sağlamaz mı?” dedi Chen Guo.

Rehber sadece yazarın tecrübelerinin bir özetidir. İçindeki içerik yalnızca kişinin o tarihteki deneyimlerini gösterir. Bir iki yıl ya da birkaç ay geçse bile birisi rehberin söylediğinden daha iyi bir yol olduğunu keşfedebilir. Bu sadece oyun değişiklerinden kaynaklanmaz ayrıca bunda oyuncuların yetenek seviyesinin sürekli olarak artmasının da etkisi vardır. Temizleme rekorları sadece kırılabilirler. Zirve her zaman gelecekte yatar. Aksi takdirde asla sıradaki adıma geçemezsin.

Bunu duyunca Chen Guo sadece boş boş bakabildi. O bu muhakemenin kahrolası cıvık ağızdan geldiğine inanmak istemiyordu. Bu muhakeme, Chen Guo’nun taptığı Tanrı Ye Qiu’yu görmezden geliyordu. Aynı seviyede olsalardı Chen Guo kesinlikle bu adamı boğabilirdi. Fakat bu sırada sanki hiç enerjisi kalmamış gibi hissetti.

O zaman önce oynayacağım!” Sonunda Tang Rou cevapladı. Ye Xiu’nun yanındaki bilgisayar masasına oturdu ve hesap kartını soktu.

Ye Xiu başıyla onayladı ve başını Chen Guo’ya çevirdi.

Be… Ben de mini köstebek oyunu oynayacağım?” Bu anda Chen Guo, oyun oynayıp oynamayacağına dair bir şüphe uyandırmadı.

Mini köstebek oyununu oynamak sadece tepki hızını geliştirmene yardımcı olur. Gerçekten etkin el hızını artırmak için oyun içinde alıştırma yapmalısın.” dedi Ye Xiu.

Tamam” Chen Guo başıyla onayladı.

Tamam, sonra görüşürüz!” dedi Ye Xiu.

Evet” Chen Guo hemfikirdi. Arkasını döndü ve ayrıldı. Birkaç adım yürüdükten sonra sonunda tepki verdi. Bu adamın tutumu da neydi öyle! Patron kimdi?

Bunu düşününce bakmak için başını çevirdi. Ancak Ye Xiu’nun rehber üzerinde çalışırken çok ciddi göründüğünü gördü. Chen Guo donup kaldı, kelimeler ağzında dizili kaldı. Beklenmedik bir şekilde onu rahatsız edebileceğinden rahatsızlık duydu. Tang Rou’ya bakıldığında oyuna konsantre olduğu görülebiliyordu. Elindeki mini köstebek vurma oyununa bir süre baktıktan sonra sessizce yürüyüp gitti.

Küçük Tang’ın yeteneği vardı. Ye Xiu zaten son derece güçlüydü. Fakat o? Chen Guo resepsiyon masasına sersemlemiş bir şekilde oturdu. Kendisi gerçekten oyunu seviyordu ve oyunda iyi olmayı umut ediyordu, fakat… Chen Guo diğer adıma geçmesinin imkansız olduğunu biliyordu. 27 yaşındaydı. E-spor koşullarına göre bu çoktan geleceğe bakmak yerine geçmişteki anıları yâd etme zamanıydı.

Tang Rou böbürlenerek oyuna girdi, fakat kısa süre sonra aksilikler yüzünden acı çekmeye başladı. Onun 200 APM’lik problemleri çözemiyordu. Ye Xiu da sıkıntılarla karşılaşmıştı. Geçen gece Chen Guo da düşük seviye hesaplarında oynuyordu. Acemi bölgesi birçok insanın sorunuydu.

Muazzam zorlukta bir canavar öldürme görevi aldı. Acemi köyündeki çok fazla insanla birlikte, tepki hızınızın ne kadar hızlı olduğu fark etmeden canavarı öldürmekte başarısız oluyordunuz. Tang Rou’da bir kenara fırlatılmıştı ve feci dayak yemişti, ancak korunmuştu. Yarım saat sonra sonunda Seviye 1 den 2 ye ulaşmıştı.

Tang Rou rahatladı ve Ye Xiu’ya baktı. Hala rehberleri topluyordu ve önceki gibi kafası karışık görmünüyordu. Onun konsantrasyonu Tang Rou’yu bile hayrete düşürmüştü.

Tam baktığı sırada odaklandığı Ye Xiu’nun sol elini cüzdanına götürdüğünü ve bir sigara kutusu çıkardığını gördü. İki kere salladı ve sigara ağzına zıpladı. Tüm bunları yaparken bir kez olsun gözlerini ekrandan ayırmamıştı. Farenin üzerindeki sağ eli ileri geri durmadan ilerledi.

Sadece sigarayı yakmak üzereyken aniden bir dürtü geldi. Etrafında döndü ve Tang Rou’yu gördü.

Burada sigara içemezsin. Guo Guo kızacak.” Tang Rou Ye Xiu’yu uyardı.

Ah…” Ye Xiu’nun sigara içmesi içgüdüsel bir hareketti; bunun hakkında düşünmesine gerek yoktu. Tang Rou’nun  uyarısından sonra ağzındaki sigaranın farkına varmıştı. Sandalyeleri köşedeydi diğer yandan resepsiyon masasından epeyce uzaktaydı. Bunun yanı sıra Tang Rou ve onun dışında başka kimse yoktu.

O göremez! Öyleyse bir sigara içeceğim. Ona söyleme.” Ye Xiu yine de sinsice sigarasını yaktı. En sonunda dönerek kibarca sordu: “Bir tane ister misin?

// kızdan kökezlediğin parayla aldın zaten dimi ahhahah.

Yok, sağ ol.

Daha önce içtin mi?

Denedim fakat sevmedim.” dedi Tang Rou.

Ah.” Ye Xiu başıyla onayladı. Kafasını uzatarak Tang Rou’nun ekranına baktı: “Kaç seviye?

Seviye 2” dedi Tang Rou.

Hadi bastır Tang Rou!

Bu Lord Grim sensin değil mi?” Tang Rou aniden sordu.

Ye Xiu, Tang Rou’nun ekranındaki onuncu sunucu zindan rekorlarına baktı. Lord Grim’in muazzam ismi listelerin dördüne zımbalanmıştı.

Gerçekten benim rekorumu kırmayı mı planlıyorsun?” Ye Xiu alay etti.

İlk temizleme yapamam değil mi?” dedi Tang Rou.

Evet.” Ye Xiu başıyla onayladı.

Sonuç olarak Tang Rou’nun bakışları Buz Ormanı temizleme rekorunda çakılıp kalmıştı.

Bu rekor kendi başına kırılamaz.” dedi Ye Xiu.

Gördüm. İş birliği yapmak için hala diğer dört kişiye ihtiyacım var, değil mi ?” dedi Tang Rou.

Daha sonra on oyunculuk olanlar, yirmi oyunculuk ve daha fazla olanlar bile olacak.” dedi Ye Xiu.

Tang Rou sessizleşti. Kızın ne düşündüğünü bilmiyordu.

Bu rehberi bitirdim. Onu nereye koymalıyım?” Sigaranın yardımıyla Ye Xiu rehberi toparlamayı bitirdi.

Masaüstü iyidir ancak bu yolla da yapabilirsin…” Tang Rou göstermek için yanına gitti. İnternet Kafe bilgisayarları otomatik yeniden kurulurdu fakat çalışanlar bundan kaçınmak için yönetici hesabını kullanabiliyordu.

Birkaç hareketle birlikte bile Tang Rou’nun çevikliği görülebiliyordu.

El hızını nasıl eğittin?” Ye Xiu aniden sordu.

Bunu duymak Tang Rou’nun hareketlerini bir süreliğine durdurdu. Ye Xiu’nun keskin gözleri bu değişikliği görmüştü.

Hiç eğitmedim. Doğuştan böyleyim.” dedi Tang Rou.

Gerçekten?” Ye Xiu güldü ve başka bir şey söylemedi. Koltuğundan ayağa kalktı ve Tang Rou’ya verdi: “Burada devam et! Eğer rehber ya da oyun hakkında herhangi bir sorun olursa sadece gelip bana sor.” dedi Ye Xiu.

Sağ ol. Ya sen?” Tang Rou Ye Xiu’nun ayrılmak üzere olduğunu gördü.

Sigara alanına gidiyorum. Orası biraz daha güvenli.” dedi Ye Xiu.


⟵ Önceki Bölüm ☰ İçeriğe Dön Sonraki Bölüm ⟶