Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 56

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-55″] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-57/”]

Seviye Atlamak O Kadar Kolay Değil


Ye Xiu resepsiyon masasına geçtiğinde Chen Guo’yu elinde mini köstebek oyununu tutarken gördü. Acı dolu bir bakışı vardı bu yüzden hiç ellemedi ve sigara alanına bir bilgisayar bulmak için koştu.

Şu günlerde Ye Xiu’nun Lord Grim’i sadece oyun içerisinde iyi bilinmiyordu. Ye Xiu’nun kendisi de İnternet Kafede tanınıyordu. Neredeyse tüm Glory oyuncuları Lord Grim’in İnternet Kafe’nin ağ yöneticisi olduğunu biliyordu. Ayrıca el yapımı Gümüş Silahı da vardı. Neredeyse sigara alanındaki tüm oyuncular Lord Grim’i biliyordu. Çoğu öğlen işten sonra geliyor ve ayrılana kadar oynuyorlardı. Ye Xiu’nun geldiğini görünce hepsi ona selam veriyordu.

Ye Xiu da onu selamlayan insanlara üstünkörü el sallıyordu. Sigarasını ağzına koyup yaktıktan sonra oyuna girdi. Anında mesaj bombardımanı tarafından kıvranmaya başladı. Online olduktan beş saniye sonra patır patır mesajlar parlamaya başlamıştı.

Onlara baktıktan sonra çoğunun genel hoşbeş olduğunu gördü. Seven Fields ve diğerleri diyordu “Uzman kardeş, buradasın” Immersed Jade “Tanrıya saygılarımı sunuyorum.” Blue Brook Loncası temsilcisi Blue River, onlarla aynı seviye atlamaya davet ediyordu. Tyrannical Ambition temsilcisi Endless Night bazı gece yarısı zindanlarında ona yer ayırmıştı…

Ye Xiu her birini cevapladı. Seven Fields, Immersed Jade ve diğerleri bir gülümseyen emoji ile cevap verdi. Blue River’ın seviye kasma daveti ve Endless Night’ın zindan kontenjanını da nazikçe geri çevirdi.

Bu oyuncuların her biri Ye Xiu’ya olan mesajlarındaki kelimeleri çok dikkatlice seçiyordu. Ye Xiu her birini cevapladıktan sonra geçici olarak sessizleştiler. Fakat daha fazla mesaj hızlıca dökülmeye başladı. İstek üzerine istek ekran üzerinde yığılmaya başladı.

“Çoktan bu kadar ünlendim mi?” Ye Xiu kafasını kaşıdı. Sadece yeni bir temizleme rekoru kırılmasına yardım etmişti ve daha fazlası değildi. Büyük loncalar belki onun bir uzman olduğunun farkına varmışlardı fakat bu kadar ileriye taşıyıp tapınmaları ve önünde diz çökmemeleri gerekmiyordu değil mi?

Ye Xiu tüm bildirimleri görmezden geldi. Sonunda yan taraftan birisi ona çarptı: “Kardo neden arkadaş olmuyoruz?”

“Huh?” Ye Xiu başını çevirdi. Bir miktar İnternet Kafe ziyaretçisinin ona yürüyerek elleriyle onu selamladığını fark etti: “Kardeş, hadi arkadaş olalım!”

Tüm bu arkadaşlık istekleri İnternet Kafe’den olmalıydı! Ye Xiu terlemeye başladı. Yeni sunucunun açılması nedeniyle İnternet Cafe’deki onuncu sunucu oyuncusu miktarı nispeten fazlaydı. Çoğu eğlenmek için oynuyordu ve oyunu fazla ciddiye almıyorlardı. Fakat bazıları uzman arkadaş edinmeyi seviyor gibiydi. Eğer şimdi arkadaş olamazlarsa sonra onların ilişkileri daha katı olacaktı. Sonuç olarak Ye Xiu’yu arkadaş olarak eklemek isteyen epeyce insan vardı.

“Oh? İsimleriniz ne?” Onların önünde, herkesi doğrudan reddetmekten utanmıştı.Ye Xiu herkese oyun kimliklerini sordu ve her birini arkadaş olarak ekledi.Kısa süre sonra Lord Grim’in arkadaş listesi çoktan 37 kişiye ulaşmıştı.Buna ek olarak, hiçbiri çevrim dışı değildi. Geçen iki günde Seven Fields gibi tanıştığı oyuncuların yanı sıra, diğerlerinin hepsi Mutlu İnternet Cafe müşterileriydi. Çoğu sigara içilen bölgeden gelmiş olsa da, özellikle onunla arkadaş olmak için koşup gelmiş birkaç kişi de bulunuyordu.

Böylesine uzun bir listede Ye Xiu gerçek kişiyle oyun karakterlerini eşleştiremiyordu. Bu hızlı dalga sırasında bir oyuncu espri yaptı: “Hepimiz aynı İnternet Kafedeniz. Birlikte bir lonca kurmalıyız.”

[madShy notu: Evet arkadaşlar uzun bir not yazacam o yüzden kusura bakmayın. Bu kahvede oturup üç beş konuşup ‘ula gelin biz de bir dernek kuralım!’ diye gaza gelmeye benziyor. Ama Ye Xiu bu düşünceyi kendi emeklilik durumunu temizlemek için kullanacak muhtemelen…]

Bu çağrı pek fazla cevap almamıştı.Şimdiye kadar Glory toplamda sadece on sunucuya sahipti. Ortak kullanımda olan Cennet Alan da eklendiğinde aynı sunucudan biriyle karşılaşmak nadir değildi. Ye Xiu’nun zindan rekoru sahibi bir uzman olması durumunun yanı sıra herkes onun etrafında toplanıyor ve onu arkadaş edinmek istiyordu, çünkü Blue River ve diğerlerinin bilmediği bir şey biliyorlardı: Lord Grim’in bir Gümüş Silahı vardı.

Bu eşya zindan rekorundan daha fazla dikkat çekiyordu. Eğer Blue River ve diğerleri Lord Grim’in bunu gizlediğini bilselerdi onu daha delicesine içeri çekmek için uğraşırlardı.

Birlik kurma fikri sadece birkaç içi boş soğuk gülümseme aldı. Bunu öneren kardeş aşırı derecede utanmıştı bu yüzden çenesini kapatarak kendi oyununa döndü. Herkes kulaklık takıyordu ve bir kez kendilerini oyun dünyasına daldırdılar. Diğer yandan Ye Xiu enerjik bir şekilde başka birine arkadaşlık isteği gönderiyordu.

Sof Mist.

// Soft Mist adlı karakter.

Bu Tang Rou’nun oyundaki ismiydi. Ye Xiu ne anlama geldiğini bilmiyordu. ‘Mist’ adını ‘Chasing Haze’den ve ‘Soft’ u da Tang Rou isminden esinlendiğini fark etti, sadece onları rastgele bir araya getirmişti.

[Ç.N: Tang Rou’nun anlamı ‘Soft’, yani yumuşak manasına geliyor. Haze puslu hava-sis demek, Mist de aynı şekilde sis demek. Karakter adları da özel isim olduğundan birebir çevirmiyorum. Ama bu şekilde anlamlarını not geçeceğim bundan sonra.]

İsteği gönderdikten sonra bir cevap görmedi. Ye Xiu küçük kız kardeşin oyuna alışkın olmadığından sistem mesajını gözden kaçırdığını düşündü. Daha fazla göndermek işe yaramayacaktı. Bir tane göndermek ile sekiz tane göndermek aynı ışık parlamasına sebep oluyordu. Sonuç olarak şimdilik bir kenara bıraktı. Envanterindeki eşyaları düzenledikten sonra. Ye Xiu canavar öldürerek seviye atlamak için hazırlandı.

Acemi köyündeki en büyük sıkıntı çok fazla insan olmasıydı. Fakat acemi köyünden ayrıldıktan sonra Seviye 20 aşamasında bile şu sıralarda en büyük problem hala çok fazla insan olmasıydı. Boğaların bulunduğu alanın çevresinde geniş kalabalıklar halinde insanlar bulunuyordu.

Dün gece, Ye Xiu sabahın erken saatlerinde online olan az kişi olduğundan bazı görevleri tamamlamak konusunda avantaj elde etmişti. Fakat İnternet aktivitesi zirve seviyedeydi bu yüzden görev yapmak daha yavaş seviye atlamasına neden olacaktı.

Sunucu trafiğini paylaşmak için birden fazla acemi köy vardı, ancak acemi köyünden sonra herkes tekrar tek bir alanda bir araya geliyordu. Bu alan acemi köyünden birkaç kat daha büyük olmasına rağmen acemi köyünden ayrıldıktan sonra her Seviye 20 buraya akın ediyordu. Sonuç olarak durum hemen hemen acemi köyü ile aynıydı. Görevleri almak ve onları tamamlamak ikisi de bir sıra gerektiriyordu. Canavar öldürmek için sürünmek zorundaydınız. Tüm bunları düşünmek onu dehşete düşürüyordu. Görevlerdense sağlam bir yer bularak canavarları temizleyerek seviye atlamak daha iyiydi.

Bu aşamada hangi seviye alma bölgesinde daha az insan vardı? Tabii ki yüksek seviye bölgelerde. Oyuncular Glory’de öldüklerinde tecrübe kaybediyorlardı bu yüzden çoğu oyuncu kendisini riske etmiyordu. Görevler ve canavarlar için sıraya girerek sürekli seviye atlamayı tercih ediyorlardı. Eğer uzman değillerse seviye atlamak için yüksek seviyeli bölgelere gitmeyi düşünemezlerdi bile.

Glory’de zindanlar seviye atlamanın en hızlı yoluydu. Sonrasında en hızlı yol, sıralı görevleri tamamlamaktı. Ve en yavaş yol canavarları temizlemekti. Fakat şu anki durumda başka zindan giriş hakkı yoktu ve görev sırasına girmesi için beklemek zorundaydı bu yüzden canavarları temizlemek en uygun seçenekti.

Zorlukları ve benzeri durumlar Ye Xiu’nun aklından geçmiyordu bile. Zirve seviyesindeki yetenekleri ile NPC’lerin seviyeleri onunkinden aşırı yüksek olmadığı sürece hiçbir sıkıntı çekmeyecekti.

Canavarları öldürmekten kazanılan tecrübe seviye farkına bağlıydı. Bu farkta ‘5’ hala standart olarak kullanılıyordu. Eğer canavarlar oyuncuların seviyesinin 5 seviye altındaysa o zaman oyuncular daha düşük tecrübe kazanıyordu. Bu aralık ile yüksek seviye daha muazzam tecrübe anlamına geliyordu. Sonuç olarak oyuncuya göre beş seviyeden yüksek olan canavarlar en iyi deneyimi sağlıyordu.

Beş seviyeyi söylemesi kolaydı fakat Glory’de bir seviye yükseklik bile Seviye Baskısı sıkıntısına sebep oluyordu.

Glory’de seviyeler sadece oyuncuları tanımlamak için kullanılmıyordu. Fiziksel saldırı, büyü saldırısı, Kanama, Sersemletme, Bağlama ve diğer durum etkilerinin de seviyeleri vardı.

Sistem seviyeler arasındaki farkları görüntülemiyorsa o zaman bu seviyeler oyuncunun seviyesi ile aynı oluyordu.

Diğer bir deyişle şimdiki Lord Grim’in seviyesi 21 idi. Eğer bir gizli Boss’un Kanaması için Çift Bıçak kullanırsa o zaman Kanama’nın seviyesi 21 olmalıydı.

Seviye 21 hasarı ya da Seviye 21 bir Kanama’nın etkileri Seviye 22 ve üstündeki canavarlara karşı daha düşük oluyordu. Daha büyük seviye farkı daha gözle görülür bir düşüşe neden olurdu. Bu tür durumlara Seviye Baskısı deniyordu.

Yüksek seviyeli ve düşük seviyeli olmanın arasındaki tek fark sadece nitelikler ve ekipmanlar değildi. Seviye Baskısı’nın gizlenmiş kurallarının yüksek seviye birine meydan okumayı zorlaştıran belli eklemeleri bulunuyordu.


[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-55″] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-57/”]