Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 60

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-59] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-61/”]

Vahşi Boss


Thousand Creations Blue Brook Loncasının bir üyesiydi. Ye Xiu kafasını pisliğe bulamış olmasına rağmen nadir uzman oyuncular arasında kabul ediliyordu. Kişisel gücü Beş Büyük Uzmandan daha az kalır değildi.

Beş Büyük Uzman gibi bir isme sahip olmak için, bir oyuncunun ilk önce inanılmaz bir gücü olması gerekiyordu. Sonrasında inanılmaz bir popülariteleri olması gerekiyordu. Birçok destekçiyle birlikte Beş Büyük Uzmandan biri olabilirdi. Fakat Thousand Creations? Çok az popülerdi, ayrıca inanılmaz bir kötü alışkanlığı vardı: öldürme çalmayı seviyordu.

Blue Brook Loncası Üç Büyük Loncadan birisiydi. Fakat bu nedenle, lonca üyelerinden yüksek beklentileri vardı. Her ne kadar üyelerin yere uzanmasını isteyecek kadar ileri gitmeseler de, ks atmak gibi pis bir davranış lonca tarafından yasaklanmıştı. Hiç kimse bu tür kurallardan şikayet edemezdi.

Böylesine güçlü ancak küstahça ve zorbaca loncaların ks atmak için kurduğu gruplar hüsranla sonuçlanmıştı. Bunların lonca üyelerinin iç kalitesi oldukça fakirdi.

Fakat ne yazık ki Thousand Creations’un bu tür bir hobisi vardı. Dahası o bir uzmandı ve açık bir şekilde nadir bir uzmandı. Lonca onu huy kalitesinden dolayı istemiyordu, ayrıca bunun gibi bir uzmanla birlikte olmak istemiyordu. Sonuç olarak onun hareketlerini görmüyormuş gibi yapıyorlardı. Bereket versin ki Thousand Creations’un nasıl davranacağını bildiği söylenebilirdi. Ne zaman kötücül bir harekette bulunsa asla lonca ismini göstermiyordu, böylece çoğu zorba oyuncu faturayı Blue Brook Loncasına kesmiyordu.

Bu sefer onuncu sunucu açıldığında, neden bu elemanın bir hevesle kayıt yaptığını kimse bilmiyordu. Eleman henüz lonca için hiçbir soruna sebebiyet vermemiş olmasına rağmen, her an patlayacak bir zaman bombası gibi hissettiriyordu. Yeni sunucuya aktif bir şekilde kaydolduğunu görünce lonca lideri hemen onayladı ve onun mükafatını arttırdı. Sonunda zaman bombası Blue River’a tekmelenmiş ve Blue River’a bombanın patlamaması için dua etmek düşmüştü.

Blue River’in yanaklarından yaşlar akıyordu! Yeni sunucu açıldığı zaman oyuncular sık sık seviye atlamak için canavarları öldürürdü. Bu sırada zaman bombası fırında pişiyormuş gibiydi!

Ne yazık ki yeni sunucuda başlangıçta insanlarla dolu olduğundan herkes ks atıyordu. Thousand Creations bunun dışında kalmamak için kendi gücünü memnuniyetle gösteriyordu. Daha sonra Blue River bu elemanı seviye atlarken gruba koymayı planladı. Böylece onu göz önünde bulundurursa ks atma oranını bir nebze olsun azaltabilirdi.

Fakat sonuç olarak daha sunucunun açılmasının ikinci günü sona ermemişti ve zamanlı bomba çoktan patlamıştı. Sadece bu da değildi, zamanlı bomba başka bir vakit patlamamıştı. Ne yazık ki onların en önemli yeteneği Lord Grim’de patlamıştı.

Blue River bir şekilde öfkeliydi. Lonca onu açık bir şekilde çok kez bu yeteneğin kazanılması gerektiği konusunda uyarmıştı. Eğer hiç kimse onu görmeseydi, ilişkilerini derinleştirip onunla arkadaşlık kurmayı denemek zorundaydılar. Thousand Creations bu mesajı görmüş olmalıydı. Fakat bu sikik serserinin arkadaş yapma yöntemi ks atmak mıydı?

Blue River karmaşıklık çıkartılacak zaman olmadığını biliyordu. Çünkü Lord Grim loncaya çekilmesine karar verilmiş kişiydi, Thousand Creations’un Blue Brook Loncasında olduğunu ondan gizlemek imkansızdı. Eğer bu sahtekarlığı bilmese bile, sonra ne olacaktı? Şu gerzek yok muydu. Bütün planın içerisine ediyordu.

Blue River sözdü ve sonra Lord Grim’e koştu. Seslice güldü ve selamladı: “Ne tesadüf ama! Neden sen de buradasın?”

“Seviye kasıyorum!” dedi Ye Xiu.

“Ha ha. Bu serseriyi takma! İki gündür loncadaki herkes senin hakkında konuşuyor ve övgüler yağdırıyor. Bu serseri muhtemelen iyi hissetmedi bu yüzden kasıtlı olarak seni sıkıntıya düşürmek istedi.” dedi Blue River.

Blue River, meseleyi nasıl daha zekice ele alabilirdi? Birincisi, Thousand Creations’un ks arzusunun üzerini kapatmıştı. Thousand Creations’un Lord Grim’in gücü ve şanını kıskandığını söylerken, kasten onu aradığını, bela istediğini de söylemişti. Anlaması çok kolaydı. Ek olarak düşünmeden loncasının Lord Grim’e olan hayranlığını sunmuştu. Gözünü kırpmadan onu eğlendirmişti.

Ne yazık ki Ye Xiu bu Thousand Creations’un ilk önce öldürmeyi çaldığını biliyordu. Öldürmeyi çalanın kim olduğunu gördükten sonra kıskanç bir şekilde ona meydan okumuştu. Ancak tüm bunların hepsi ks attıktan sonraydı. Neyse ki Ye Xiu tüm bunlar hakkında o kadar ilgili değildi bu yüzden öylesine güldü: “Velet oldukça yaramaz!”

“Evet,evet! Bak, kaçtı bile, onu azarlayacağımdan korktu.” dedi Blue River. Eğer Thousand Creations’un yerine başka birisi olsaydı o zaman bu kişinin gelip ondan özür dilemesi gerektiğini bağıracaktı. Fakat Thousand Creations onu mazur görüyordu. Eğer diğerlerini dinleyen biri olsaydı o zaman korkunç ks hatasını uzun zaman önce çözebilirdi.

“Um, bizimle seviye atlamak ister misin?” Blue River sordu.

“Gerek yok. Kendi başıma kasmak iyi.” dedi Ye Xiu.

“Aslında, seviye atlamak için gelmemiştik.” dedi Blue River.

“Ah?” Ye Xiu düşündü. Gün sonu yaklaşıyordu. Blue River ve diğerlerinin Mezarlık Zindanının giriş limitine ulaşmış olması imkansız değildi. Eğer zindan temizlemeye ya da seviye atlamaya gelmedilerse, o zaman…

“Kanlı Silahşör Yagg” dedi Blue River.

Yeterliydi! Ye Xiu tahminini doğrulamıştı.

Kanlı Silahşör Yagg Mezarlığın vahşi Boss’uydu.

Vahşi Bosslar yeniden doğmasına rağmen onlar gizli Bosslardan daha değerliydi, çünkü bu boss haftada sadece üç kere ortaya çıkıyordu.

Vahşi Bosslar ayrıca kendi skor tablosuna sahiplerdi. İlk temizleme ve öldürme sayısı da bulunuyordu. İlk temizleme sadece bir gruba veriliyordu. Öldürme sayısı da temizleme rekoruyla aynıydı. Skor tablosunda ilk üç derece gösteriliyordu.

Şu anda onuncu sunucuda hiç vahşi boss öldürülmemişti. Şu anda, seviye aralıklarında onlardan sadece iki tane vardı. Biri Mezarlığın Kanlı Silahşörü Yagg ve diğeri Buz Ormanı’nın Goblin Tüccarı Lorraine. Acemi köyünde hiç vahşi boss yoktu.

Ye Xiu’nun da vahşi bosslardan ihtiyacı olan şeyler vardı fakat bu şeyler sadece ortaya çıkartılabiliyordu ve kazanılamıyordu. Ye Xiu yalnız başına yapmak için çabalamıyordu. Orijinalde vahşi Bossların eşyalarını marketten almayı planlıyordu. Fakat birine rastlamış olduysa denemekten zarar gelmezdi.

Fakat vahşi Boss’u öldürürken en önemli kısmı onu öldürmek değil, onu çalmaktı. Vahşi bossları öldürmeye gelen oyuncular daha tehlikeli düşmanlardı. Vahşi bosslar zor olmasına rağmen sonunda onlar sadece sistem canavarlarıydı. Tecrübeli oyuncular onu hiç kayıp vermeden öldürme yeteneğine sahiplerdi. Fakat her vahşi Boss öldürüldüğünde orada her zaman ölen oyuncular olurdu.Tüm bunlar, onu öldürmek için savaşan herkesin oradaki kaosun içerisinde bulunmasıydı.

Ye Xiu’nun buna karşı savaşabilme yeteneği olmasına rağmen, Boss’ları tüm bir loncanın elinden tek başına almasının imkânı yoktu. Vahşi Boss’lardan eşya düşüşü küçük canavarlardan farklı hesaplanıyordu ve uzun süreli ağır hasar çıkışı gerekiyordu. Eğer ilk vuruş ve son vuruş tecrübenin ve eşyaların 2/3ü sayılırsa, o zaman kimse acı içerisinde ortadaki işi yapmaya uğraşmazdı.

Dolayısıyla, vahşi Boss’larda bu payın belirlenmesi için toplam hasara dayanıyordu. Oyuncunun ne kadar güçlü olduğu fark etmiyordu, tüm bir gruptan daha fazla hasar çıkarmasının hiçbir yolu yoktu.

“Kardeş, bir göz atmak ister misin?” BLue River devam etti.

“Tamam!” Ye Xiu memnuniyetle kabul etti.

Blue River pırıl pırıl gülümsedi ve bir grup daveti gönderdi. Lord Grim gruba katıldıktan sonra üzülerek söyledi: “Eğer daha önceden haberim olsa, loncadan ayrılmasan iyi olurdu.”

Glory’de bir oyuncu loncadan ayrıldıktan sonra yeni bir loncaya beş gün geçmeden katılamıyordu.


[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-59″] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-61/”]