Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 64

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-63] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-65/”]

Yagg’ı Avlamak (4)


Kavgacılar Dövüşçü Sınıfı içerisindedirler ve kazanmak için usulsüz yöntemler kullanan sokak dövüşçüleridirler.

Örneğin Kum Taşı’nın kum fırlatması hedefin giysisini aşağılık biçimde kirletiyordu.

Bu surada Ye Xiu’nun çağrısını duyduğunda bu Kavgacı hemen Vahşi Silahşör’e kum fırlatmıştı.

Ye Xiu terlemeye başladı. Bu oyuncunun tamamen bir çaylak olduğunu düşünmemişti. Anında talimat verdi: “Kum Taşı bekleme süresi bittiğinde kumu yüzüne fırlat.”

Bu Kum Taşı’nın doğru kullanımıydı.

Kum Taşı hedefin gözlerine fırlatıldığında gizli bir etkisi vardı. Hedefi Körleştirme şansı bulunuyordu. Gizli bir etki olduğundan Körleştirme ve Körleştirme’nin süresi sistem tarafından direkt olarak gösterilmiyordu. Diğer yandan oyuncu testine göre en düşük seviye Kum Taşı’nın %50 Körleştirme şansı bulunuyordu ve 4 saniye sürüyordu. Fakat yetenek tam seviye olduğunda hedefi %100 Körleştirme şansı bulunuyordu ve 8 saniye sürüyordu.

Bu etki gerçekten ürkütücüydü.Glory’nin erken günlerinde Kavgacılar Kum Taşı ile bu dünyaya hükmetmişlerdi. Hoşlarına gitmeyen ne ile karşılaşırlarsa yüzüne sadece biraz kum fırlatabiliyorlardı.Körleştirme etkisi altında oyuncunun ekranı simsiyah oluyor ve hiçbir şeyi göremiyordu. Kavgacılar bu fırsatı rakipleri böylesine bir durumdayken adice ve alçakça saldırmak için kullanıyorlardı.

Fakat şimdilerde oyuncular Kum Taşı ile başa çıkmak için epeyce yol bulmuşlardı.

En basit yolu Kum Taşı fırlatıldığında kız veya erkek karakterin baktığı yönü değiştirmesiydi. Yukarı bakmak, aşağı bakmak, sola bakmak, sağa bakmak her hangi biri işe yarıyordu.

Kum Taşı hasar verse bile ürkütücü gizli etkisinden daha iyiydi.

Fakat Kum Taşı’nın eşsiz karşılığı: gözlük.

Bu oyuncak Ye Xiu’nun sahip olduğu Mitril Kolye ile aynı türdeydi. Hiçbir niteliği yoktu ve saf bir aksesuardı. Diğer yandan bu gözlükler Kum Taşı’nın gizli etkisini yok sayabiliyor ve hiç yoktan kısa bir buluta dönüştürebiliyordu.

Kavgacı sınıfların en çok nefret ettiği eşyalar gözlük türü eşyalardı.

Ne yazık ki NPCler işlenmiş insanlar olmadıklarından utanmaz bir şekilde gözlük giyemiyordu.

Körleştirilmiş NPCler yön kabiliyetlerini kaybedebiliyor, orijinal hedeflerini bulamayabiliyorlardı.Vurduğu yönün bile farkında olmadıklarından onunla dalga geçen oyuncunun bile yönünü bulamıyorlardı. Ye Xiu’nun amacı kesinlikle Kavgacı’nın onu Köreltmesiydi. Fakat kim bu elemanın böylesine bir çaylak olduğunu bilirdi ki.Kum Taşı’nı beklenmedik bir şekilde Vahşi Silahşör’ün vücuduna fırlatmıştı.Bu elemanın nasıl ondan iki seviye yüksekte olan Seviye 23’e ulaştığı hakkında Ye Xiu’nun hiçbir fikri yoktu.

“Tuğla Cümbüşü!” Ye Xiu sabırla bu Kavgacıya talimat vermeye devam etti.

Tuğla Cümbüşü sistemin resmi yetenek ismiydi. Ye Xiu bu bu çaylağın onun popüler ismini bilmiyor olacağından çekinmişti, bu yüzden resmi yetenek ismini kullanmıştı. Oyuncular arasında bu yetenek Tuğla olarak biliniyordu.

Doğru.Yüksekte ve alçakta, uzakta ve genişlikte Tuğla insanların sokak dövüşlerinde sıklıkla kullanabileceği bir silahtı.

Glory’de Kavgacıların Tuğlaları vurmak ve fırlatmak için son derece düzensiz bir şekilde kullanılabiliyordu. Bunun üzerine yeteneğin özel bir etkisi de vardı. Bunun hedeften 3 saniyelik bir Başdön etkisi oluyordu. Diğer yandan bu etkinin oluşması için Tuğla kafadan vurmalıydı. Bu Tuğlanın da gizli bir etkisi vardı. Tuğla kafanın arkasından vurursa, Başdön etkisinin oluşma şansı %100 oluyordu ve 4 saniye sürüyordu.

//Başdön: Baş döndürme etkisi, yani etraftaki nesnelerin ayırt edilemeyecek biçimde birbirine geçmesi.Sersemlemeden farklı bir durum yani.

Ye Xiu’nun Tuğla’nın detaylarını açıklamak için zamanı yoktu. Ne yazık ki Tuğlanın Başdön özel etkisi gizli bir etki değildi bu yüzden yetenek ipucu bunu tanımlıyordu. Açık bir şekilde Kavgacı bu noktanın farkındaydı ve Tuğla Vahşi Silahşör’ün beynine doğru uçtu.

Üzülerek söylemeliyim ki elini kullanarak direkt Tuğla ile kafasına vurmak yerine onu fırlatmıştı.

Fırlatılan tuğlanın hasarı yarıya düşüyordu. Başdön etkisi şansı da aynı şekilde yarıya düşerken Başdön süresi de yarıya düşerdi…

Dahası Tuğla yatay olarak uçuyordu.

“Aptal, Tuğla’yı al ve kafasının arkasına vur.” Başka birisi Ye Xiu yerine harekete geçti ve yönlendirdi.Tuğla’nın özel etkisi bir sır değildi.

Çaylak Kavgacı hemen kibarca cevapladı,” Tamam, tamam.”

“Öfkeli Alevler, saldır.” Ye Xiu Elementalist’e komut verdi.

Öfkeli Alevler yükseldi. Ye Xiu başıyla onayladı, tatmin olmuştu. En azından Kavgacı kadar çaylaksı değildi.

Vahşi Silahşör Bossu ile yüzleştiğinde düşük seviyeli Öfkeli Alevlerin kaldırması küçüktü. Fakat Ye Xiu çoktan Lord Grim’i kontrol ederek takip etmişti.

“Çöken Dağ!”

“Hayaletbıçak Kılıç Ruhu kullan !”

“Kum Taşı!”

“Öfkeli Alevler!!”

“Hayalet Kesişi!!”

Ye Xiu yoğun ve çabuk bir şekilde onlara direktif veriyordu. Beş oyuncu aslında ölü olarak sayılmalarına rağmen aniden keşfetmişlerdi: Vahşi Silahşörle kapışmak bu kadar kolay mıydı?

Aslında mümkün olan her yolu denemişlerdi fakat Vahşi Silahşöre vuramamışlardı. Şuan ise kum torbasına dönmüştü. Kılıç kesişleri, tuğla vuruşları, büyü ışıldamaları, hepsi üzerinde paralanıyordu.

Beşinin içindeki tecrübeli oyuncular bunun nedeninin Lord Grim olduğunu görebiliyorlardı. Bu eleman saldırıları düşmanın nerede olacağını kontrol ediyordu. Dahası yetenek komutlarının zamanlaması düşmanın zamanında kontrol altına alınmasını sağlıyordu. Sonuç olarak etrafını çevirmişlerdi, bu hoş ritim altında neşeyle Vahşi Silahşöre hasar vermeye devam ediyorlardı.

Vahşi Silahşör karşı saldırı yapabilmek adına güçsüz değildi, fakat saldırı hedefi her zaman Lord Grim idi. Ye Xiu saldırı kalıplarını çoktan çözmüştü bu yüzden her seferinde onun saldırılarını mükemmel bir şekilde savuşturuyordu. Ek olarak saldırı diğer oyuncular üzerine hiçbir vakit saçılmıyordu.

Bir anda aslında ölü sayılan leş sürüsü olan grup Ye Xiu’nun liderliği altında iyi koordine olmuş kaotik bir gruba dönüşmüştü. Beş kişi yeteneklerini hallerinden memnun bir şekilde kullandılar, fakat Ye Xiu biraz olsun rahatlamadı. Oynayışta bir tek hatanın veya liderliğinde küçük bir yanlış hesaplamanın durumu tamamen tersine çevireceğinin bilincindeydi.

Üç Büyük lonca bir gerzekleşmiş bir şekilde orada duruyor ve izliyorlardı. He biri görkemli bir şekilde düzinelerce oyuncuyu birlikleri olarak duruma hazırlamışlardı. Fakat o anda altı oyuncu grubu Bossu avlamasına rağmen yine de ilerlemeye cüret etmiyorlardı.Her birisi hastalıklı bir şekilde sağa sola bakıyordu. Daha fazla baktıkça daha aptal görünüyorlardı.

“Bakın! Bu görmek istediğim liderlik!” Tyrannical Ambition’dan Endless Night bağırdı.

“Bunun için neden bu kadar mutlu oluyorsun?” lonca lideri Cold Night söyledi.

“Lord Grim aslında böylesine ürkütücüymüş….” Herb Garden açısından Lord Grim her zaman düşüncelerindeydi, fakat hala onun gücünü görmemişlerdi. Şuan görüyorlardı lonca lideri Plantago Seed tamamen sersemlemişti.

“Eğer bu devam ederse Vahşi Silahşör bu eleman tarafından gerçekten öldürülecek.” Blue Brook loncasından Flower Lantern Blue River’a söyledi.

Sonuç olarak üç lonca lideri tuhaf bir şekilde tekrar kıvranmaya başladı. Tek bir yöne döndüler ve sonra diğerine…Diğer ikisinin hareketlerini inceliyorlardı.

Hepsi herkesin her an bir şeyler yapmaya kalkışacağını biliyordu.

“Bu fazlalık oyuncuları öldürün. Lord Grim’e dokunmayın. Eğer Lord Grim’e saldırırlarsa el atın!” Blue River komut verdi.

“Kime yardım ediyoruz?” biri hala soruyordu.

“Aptal, bu piç sürüsüne yardım edeceğimizi beklemiyordun ya?” Blue River söyledi.

Herkes anladı.

“Bizim grupta boşluk açalım ve hemen Lord Grim’e verelim.” dedi Blue River.

Herkes biraz heybetli hissetti. Kesinlikle bir boşluk bulunmuyordu fakat yakında biri öleceğinden ötürü olacak gibiydi. Ölen kişi şehirde yeniden doğacaktı ve otomatik olarak gruptan ayrılacaktı.

Üç Büyük Lonca’nın hepsi hemen hemen aynı zamanda harekete geçti.


[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-63] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-65/”]