Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 67

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-66] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-68/”]

Hızlanmak


“Uzman kardeş, çok vefalısın.” Seven Fields ve diğerleri heyecanla atıldı.

“Siz çocuklar da oldukça cesursunuz.” Ye Xiu güldü. Çoktan durumun ne olduğunu onlara söylemişti. Bu bir kaplanın ağzından dişini çekmeye benziyordu.Ayrıca üç büyük loncanın bu durumun devam etmesine izin vereceğinden emin değildi. Fakat sonunda bu elemanlar umursamamıştı ve çabucak gelmişti. Küçük kız Immersed Jade bile gelmişti.Bu çaylak kızın durumu anlamasının imkanı olmamasına rağmen sadece gelmiş ve aksiyona dahil olmuştu.

“Korkacak ne var.” Sleeping Moon oldukça enerjik biçimde doğrarken bağırdı. Dün oynamamıştı bu yüzden seviyesi biraz geri kalmıştı. Fakat bugün acımasız çalışmaları sonunda Seviye 21 e ulaşmıştı.

“Bunlar senin çağırdığın oyuncular mı?” Çaylak Kavgacı ve diğerleri aptalca kenarda duruyordu.

“Yep!” dedi Ye Xiu.

“Ne zaman?” çaylak Kavgacı sordu.

“Geldiğim ve grubunuza katıldığım zaman.” dedi Ye Xiu.

“Tüm bu zamanda hepsini planladın mı?” Üçü dehşete düşmüştü. Ne inanılmaz bir hafıza!

Ye Xiu güldü ve başka bir şey söylemedi. Herkesin pozisyonu ve yetenek zamanlaması hakkında talimat vermeye başladı. Hatta iksirlerini ne zaman içecekleri konusunu söyleyecek kadar ileri gitmişti.

İksirlerin bekleme süreleri vardı.Savaş sırasında dayanıklılığınızı arttırmanın iksirler dışındaki diğer en iyi yolu neydi ki? Bunun kendisi bile bir tür bilgiydi.

Şuan dokuz kişi canavarla beraber dövüşüyor gibi görünüyordu. Gerçekte bunların sekizi kuklalardı.Onlar tamamen Ye Xiu’nun talimatlarına göre hareket ediyorlardı. Başlangıçta biraz batırıyorlardı. Sonuçta Ye Xiu’nun tek bir ağzı vardı ve sekizine birden tek seferde komut veremezdi. Fakat biraz dövüştükten sonra Seven Fields ve diğerleri uzman olarak sayılmasalar da yine de tecrübelilerdi ve çoktan yapacakları şeyin temelini anlamışlardı. Çaylak Kavgacı seviyesinde oyuncular da adam gibi yapıyorlardı.

Ye Xiu dikkatle her oyuncunun çıkardığı hasarı inceledi. Üç Büyük Loncanın Ölümsüz Lejyonla uğraşmayı bitirmeden Kanlı Silahşor’ü öldüremeyeceklerini hesapladı. Çabucak bir sonuca vardı: aptalca dövüşmek işe yaramayacaktı.

Sonuç olarak bir taktik geliştirdi ve kendini uzaklaştırdı. Kanlı Silahşör bir koyun gibiydi. Her taraftan kesiliyordu ve başka taraflara sürükleniyordu. İlerledikçe daha fazla kan dökülüyordu. Son derece sefil bir durumdaydı.

İşte tam da bu anda Ye Xiu belli ki başka bir 200 Kombo yaparak daha fazla soruna yol açamazdı. Fakat %10a ulaştığında gelecek olan öfkeden kaçınmanın hiçbir yolu yoktu. Tabii ki Ye Xiu için bu tamamen bir sorun değildi.

Kanlı Silahşor’ün canı hızlıca düştü. Ye Xiu iki tarafın da zamanını tahmin etti. Üç Büyük Lonca neredeyse tamamlamış olmalıydı fakat Kanlı Silahşor’ün canı %20 idi. Onunla dövüşürken biraz mesafe açmış olmalarına rağmen zaman hala oldukça dardı.

Ye Xiu kamera açısını çevirdi ve onların geldikleri yöne doğru baktı.Mezarlıkta barınacak çok yer yoktu. Uzaklara baktığında birçok oyuncu çoktan onların tarafına ilerlemeye başlamıştı. Üç Büyük Loncanın çoktan işlerini bitirdiğine yeterince emindi.

Onların tarafındaysa hasar çıkışı Ye Xiu’nun liderliğinde, onlara yüksek seviye ekipmanlar verilmeden sınırlarına çıkarılmıştı. Fakat net bir şekilde bu imkansızdı. Ya da belki….

“Uzman kardeş, hepsi buraya geliyor.” Seven Fields aniden söyledi. Belirli bir şekilde o da yeterli zamanları olmadığının farkına varmıştı.

“Tamam, hadi işi hızlandıralım.” dedi Ye Xiu. Çoktan bu aşamaya ulaşmışken dövüşmekten başka seçenek yoktu.

“Nasıl?” sekiz oyuncu sordu.

“El hızınızı arttırın. Herkes konsantre olsun.” dedi Ye Xiu.

Bu anda tek yolu el hızlarını arttırmaktı.

Ye Xiu’nun kendisi için net bir şekilde sorun değildi. Diğerleriyle uyum sağlamak için el hızını bu şekilde yavaş tutmuştu. Fakat şuan sınırlı zamanda Kanlı Silahşor’ü öldürmek için tüm grubun temposu hızlanmak zorundaydı. Grupta epeyce çaylak bulunması işleri daha da zorlaştırıyordu.Fakat şuanda başka yolu yoktu.

El hızı karakterin saldırı hızını arttırmıyordu. Karakterin saldırı hızı sınıfa ve ekipmana dayanıyordu. Bu sabit bir numaraydı. Fakat el hızı mekanik hızı arttırıyordu. Daha hızlı mekanik hız yeteneklerin daha hızlı çıkışını sağlıyordu. Karakterlerin yan adımları,yuvarlanmaları,saldırmaları,yetenekleri v.b hepsi birlikte hareketleri daha da hızlanıyordu.

Bu anda Ye Xiu tüm gruptan mekanik el hızlarını arttırmasını istedi; bu efektif el hızıydı.

Hadi ekranda A ve B olarak iki nokta olduğunu varsayalım. Gereken şey de imleci A dan B ye götürmek olsun. Pro oyuncular tüm zamanlar en hızlı el hızını kullanarak imleci A dan B ye götürebilir ve keskin bir doğrulukla B de durdurabilirdi.

Fakat normal oyuncular B noktasında keskin bir şekilde durmak için el hızlarını alçaltarak imlecin hızını azaltırlar. Eğer kendilerini hızlarını artırmak için zorlarlarsa B noktasını kaçırabilirler hatta daha ileri gidebilirler.Kısaca en uygun sonucu alamazlardı.

Fakat bu sırada Ye Xiu bunun hakkında endişelenmek için fazla meşguldü.

Neyse ki onların o kadar arttırmasına gerek yoktu. Herkesin bir anda profesyonel oyuncu seviyesinde el hızına sahip olmasının hiçbir yolu yoktu.

Ye Xiu durumu değerlendirdi. Şu anki tempolarını yükseltmek %20 için yeterli olmalıydı. İncelemelerine göre şu anki tempolarında orada hala enerji harcayan birkaç kişi vardı. Örneğin Seven Fields ve Sleeping Moon’un aniden tempolarını %20 arttırmaları sorun değildi. Sunset Clouds ve Drifting Water normaldi. Aniden tempolarını arttırdıktan sonra isterlerse devam edebilirlerdi ya da konsantrasyonlarına güvenmeyebilirlerdi. Dört çaylak ise Ye Xiu’nun tamamen Immersed Jade hakkında bir umudu yoktu. Bu kız çoktan sıkıntı yaşıyordu ve sürekli hatalar yapıyordu. Çaylak Kavgacı Ye Xiu’yu biraz şaşırtmıştı. Hepsinin içerisinde en aptalı olmasına rağmen el hızı kötü değildi.Ona talimat verdiğinde sapmalar olmadan tam bir şekilde yerine getiriyordu. Diğer ikisi Immersed Jade’den iyilerdi fakat çaylak Kavgacı kadar iyi değillerdi.

Dövüş!!!

“Hızlanıyorum!” Ye Xiu bağırdı. Elleri hızlandı. Bir artışla diğerleri de ona uyarak arttırmışlardı. Beklediği gibi Seven Fields ve Sleeping Moon hızı kolayca yakalamışlardı ve Sunset Clouds için de bir sorun değildi. Fakat Drifting Water daha yavaş tepki vermişti ve karşılaştırıldığında yarısı kadardı. Immersed Jade çoktan ‘Ah hayır’ durumlarındaydı. Fakat çaylak Kavgacı Ye Xiu’yu memnuniyetle şaşırtmıştı. Saldırıları Sleeping Moon ve Seven Fields kadar çevikti. Sonunda diğer ikisi tamamen batırmışlardı. Saldırıları yok hükmündeydi.

“Paniklemeyin! Konsantre olun!” Ye Xiu etrafına baktı. Tamamen umutsuz olan Immersed Jade’in yanı sıra Drifting Water ve diğer ikisinin hala yükselme ihtimali vardı.

“İyi değil!” Immersed Jade’in elleri mahvolmuştu. Saldırıları havaya savruluyordu.

“Immersed Jade kendi hızında oyna. Sadece yeteneklerin bekleme süresi bittiğinde kullan, bu yeterli.” Immersed Jade yeterince iyi değildi.Ayrıca Suikastçi sınıfı seçmişti, daha hızlı kullanılması gereken bir sınıftı.Yavaş Suikastçiler PK’nın en sevilenleriydi. Glory’de bu meşhur cümle el hızı tamamen trajik olan Suikastçiler için kullanılırdı. PK atarken kolayca saçmalayabilirlerdi.

Immersed Jade böylesine bir trajedi içerisindeydi. Ye Xiu hemen ondan vazgeçti.

Kalan yedi oyuncu Ye Xiu’yu aşırı derecede memnun ediyordu. Drifting Water’in hızı da onları yakalamışken diğer ikisi başlangıçtaki kadar berbat değillerdi. Birkaç hata yapmalarına rağmen Ye Xiu hala onları kurtarabilirdi. Onlar sadece el hızlarını %20 arttırmışlarının yanında Ye Xiu el hızını %200 civarı patlatmıştı. Eğer Chen Guo Ye Xiu’nun arkasında olsaydı kesinlikle o üç kelimesini yutardı, ‘engelli seviyesi eller’.

“Hızlı! Hızlı! Hızlı!” Seven Fields sürekli bu kelimeyi okurken bağırdı. El hızını arttırırken bağırması diğerlerini motive ediyordu. Diğer yandan bu sırada artışı son derece azdı bu yüzden herkes bilinçsizce hızlarını korudu. Sadece Ye Xiu bu küçük şansı belirledi. Fakat bu gerçekten beklenmedik bir sürpriz oldu ve sonuçtan daha da emin olmuştu.

“Neredeyse Kırmızı Kan!!!” Seven Fields aniden bağırdı.


[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-66] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-68/”]