Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 7

[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-6/”] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-8/”]

Gece Yarısı Hayaleti Kedisi


Glory’nin bünyesindeki sözlü iletişim sistemi aşırı gerçekçiydi. Sistem ses yayılım algoritmasına sahipti, mesafe doğrudan ses şiddetinin ne kadar yüksek veya düşük kaldığını etkiliyordu. Oyunun arka plan sesi yoktu. Yalnızca çimlerin arasından esen rüzgar ve benzeri ses efektleri duyulabilirdi. Kulaklık takıldığında, Glory’nin bir parçası haline geldiği hissine kapılmamak elde değildi.

Ye Xiu sesin sahibinin Sleeping Moon olduğunu tahmin etmişti. Gizli boss Gece Yarısı Hayaleti Kedisi daha şimdiden bulunmuştu. Ye Xiu, sohbet ekranına ”Ha, ha, ha” yazdı ve Sleeping Moon’un sesini tekrar duydu: ”Konuş, neden yazıyorsun ki?”

“Yanımda uyuyan birileri var, o yüzden uygunsuz olur” dedi Ye Xiu yazdıktan sonra cebinden bir sigara çıkardı. Dudaklarının arasında eğri bir şekilde tuttu ve yaktı.

“Oh.” Sleeping Moon , durumu anlayıp hak verdiğini belirtti : “Peki, diğerleri?”

Diğer üçü bir şeyler söylediğinde Sleeping Moon hayal kırıklığına uğramıştı: “Ah, hiç tatlı bir kız yokmuş!”

Kahkahalar eşliğinde takım yola çıktı.

Yeşil Orman, yeni başlayanların oyuna alışması için yapılmış düşük seviyeli bir zindandı. Ne kadar zor olabilirdi ki? Üstelik Sleeping Moon’da çaylak sayılmazdı. Tüm bu seyahati yönetti ve yaratıkları rahatça öldürüyordu, kendinden emindi. Ye Xiu iki kez iyileştirme yeteneğini kullandığında Sleeping Moon, onu partinin rahibi olarak atadı. Aslında bunun gibi düşük seviyedeki zindanlarda rahibe ve taktiğe gerek bile yoktu ama Sleeping Moon buna alışmıştı ve onun için bir rutin haline gelmişti. Canavarlardan gelen hasarı yüklenen MT kendisi olmuştu, diğer 3 oyuncu ise hemen arkasından saldırılarını sürdürüyordu. Lord Grim ise en arkada onlara iyileştirme gibi yetenekleri ile destek çıkıyordu.

Öldürme ve bağırışmalar beş kişilik bu parti arasında hızla duyulmaya başladı. Ye Xiu’nun mükemmel mekanikleri, ister istemez parti liderinin onu övgü yağmuruna tutmasına sebep oldu. Ye Xiu afallamıştı. En son ne zaman başka oyuncularla birlikte bir zindana girmişti? Bu tarz bir his hissetmeyeli ne kadar olmuştu?

Canavarların cansız bedenlerinin bir bir düştüğünü gördükçe, Ye Xiu uzaklara daldı. Yeşil Orman’daki macerlarını hatırlamaya başlamıştı, bunlar 10 yıl öncesinin güzel günleriydi.

O zamanlar Glory’i yakın bir dostuyla beraber oynuyordu. O anıları asla unutamazdı. ”Harika gözlemler, konuşmalar ve planlar yapardın fakat sonunda tek bir beklenmedik kaza ile, umutların ve hayallarinle, tamamlanmamış Bin İmkanın Şemsiyesi’ni bana bırakarak kayboldun.”
“Glory de yeteneklisin. Gerçekten yeteneklisin…” parmakları klavyenin üzerinde nazikçe geziniyordu. Bir titreme ile Lord Grim, iyileştirme büyüsünü Sleeping Moon’un üzerinde kullanmıştı. Bunun üzerine, bu övgü dolu sözleri söylerken Ye Xiu’nun aklı başka bir yerdeydi.

“Evet, işte Gece Yarısı Hayaleti Kedisi geliyor.” Sleping Moon bir yaratığı keserken Ye Xiu geçmişe olan yolculuğundan hatırı olan şu üç kelimeyi hatırladı: GECE, KEDİ, HEYULA… Gizli Bossun görünmesi için herhangi bir bölümü bitirmek gerekmiyordu. Tamamen rastgele olarak bir bölümde belirebilirdi, bu sefer burada belirmişti.

“Gece Yarısı Hayaleti Kedisi’nin saldırısının sizi lanetleme ihtimali var. Fakat lanetli olmak korkulacak bir şey değildir. Ancak bu hayvan hızlıdır, bu yüzden öfkesini üzerime almam biraz zaman alabilir. Ben öfkesini alınca herkes bana destek olmaya başlasın, paniklemeyin ve birlikte kalın. ” Sleeping Moon taktiğini planlamıştı.

Herkes başını salladı ama Ye Xiu bir şey söylemedi. Parti liderinin söylediklerinde yanlış bir şey yoktu.

“Sistem henüz bir duyuru olmadı. Yoldaşlar, onuncu sunucuda gizli bir BOSS’u öldüren ilk kişi olabiliriz! ” Sleeping Moon’un heyecan dolu bu sözleri partideki herkesin moralini yükseltmişti.

”İLERİ! ” Sleeping Moon’un bu direktifi ile beşli harekete etti. Siyah bulutlar güneşi kapatmış, Yeşil Ormana kasvetli bir hava yüklemişti. Herkesin adımları ormanda net bir şekilde duyuluyordu. Kimse bir şey söylemedi herkes pür dikkat etrafını takip ediyordu.

“Fallen Sun. Gökyüzüne bakmana gerek yok. Gizli Boss gökyüzünden düşmeyecek.” Sleeping Moon aniden söyledi. Glory birincil şahıs bakış açısına sahipti. Ekran temel olarak gerçek bir insanın perspektifini gösteriyordu. Bu yüzden gökyüzüne bakmak için kafanızı kaldırmak gerekiyordu. Sleeping Moon, partidekilerin sürekli başlarını yukarıya kaldırdığını görmeye devam etmesi bu sözleri sarf etmesine sebep olmuştu.

“Ha ha ha.” Herkes güldü. Ye Xiu aniden ormandan gelen hızlı bir hışırtı sesi duydu. Bu bir ayak sesi değildi daha çok bir vücut ve yapraklar arasındaki sürtme sesinden kaynaklanıyordu.

“Burada” dedi Ye Xiu yazarak anlatmanın yavaş olabileceğini gördü ve hemen belirsizce bağırdı. Dudakları hala sigarasını tutuyordu. Bu arada parmakları hafifçe iki kez klavyedeki tuşlara dokundu, göz açıp kapayıncaya kadar Lord Grim geriye doğru atladı ve döndü. Gece Yarısı Hayaleti Kedisi’nin yerini tam olarak saptayabilmişti.

Herkes Lord Grim’in hareketlerini gördü. Partideki herkes, Lord Grim’in bu kritik anda onları uyaran yoldaş olduğunu biliyordu.

”Herkes geri çekilsin. ” diye bağırdı Sleeping Moon, herkes geri çekilirken yerinde bir tek o duruyordu. Boosun ilk saldırısını almayı hedefliyordu.

Geri kalan üç kişi Lord Grim’in yanında durduktan sonra Sleeping Moon ile aralarındaki mesafeyi korudu. Herkes nefeslerini tuttu ve çok dikkatliydi ancak Gece Yarısı Hayaleti Kedisi’nin hareketleri sebebiyle çıkan hışırtı sesleri kesilmişti.

“Ne…!? ” parti üyelerinden Fallen Sun, siyah bir kedi gölgesini kükreme ile duyduğunda sadece bu tepkiyi verebildi. İlk saldırı planlandığı üzere Sleeping Moon’a yapılmıştı.

“Güzel zamanlama!” Sleeping Moon hiçbir korku emaresi olmadan kılıcını savuruyordu. Gece Yarısı Hayalet Kedisi küçük bir bedene sahipti ve çok hızlı hareket edebiliyordu. Bu tarz yaratıklar oyuncunun dakikliğini sınıyordu. Ye Xiu, partisindeki elemanların tecrübelerini ve yetenekli olup olmadıklarını çok öncesinden anlamıştı. Sleeping Moon’un bossun öfkesini tamamen üzerine alması biraz daha sürecek gibiydi. Şifa yeteneğini şu aşamada kullanırsa bossun öfkesini kendisine çekebileceğinden şüphe duyuyordu. Gerçi bu, onun için sorun olmazdı. Hatta Ye Xiu bu bossu kendi başına bile rahatlıkla kesebilirdi.

Sleeping Moon’un yeteneğini kullanarak ileri atıldı. Onun kılıç zamanlaması oldukça keskindi ve Gece Yarısı Hayaleti Kedisi’nin havadaki saldırısını blokladığı gibi kediye de bir kesik atmayı başarabilmişti. Dahası kedinin pençesinden de sıyrılmak için seri bir şekilde Yuvarlanma yeteneğini kullanmıştı, bu sayede Lord Grim’in onun için hazırda beklettiği Şifa yeteneğini kullanmasına da gerek kalmamıştı.

Gece Yarısı Hayalet Kedisi, saldırısında başarısız olsa da çok çabuk tepki gösterdi. Büyük bir çeviklikle vücudunu döndürdü ve pençelemek için tekrar bir hamlede bulundu. Sleeping Moon bu saldırıyı kılıcıyla durdurabilmişti. “Dong…” Kılıç ve pençe çarpıştı. Sleeping Moon yarım adım geriledi ve beklemeden kılıcını ikinci bir saldırı için kaldırdı.

”Çok Güzel!” Ye Xiu yardım edemese de onu övdü. Sleeping Moon, Kılıç Üstadı sınıfına ait olan Blok yeteneğini mükemmel bir zamanlama ile kullanmıştı. Karşı saldırısının zamanlamasının da önceki hareketlerinden altta kalır yanı yoktu. Yetenekli biri olsa da Ye Xiu bu kadarını beklemiyordu. Onu değerlendirirken yanılmış mıydı yoksa? Sleeping Moon’un yeteneği beklentisinin çok üstündeydi!

Sleeping Moon, kediyi yere devirdi ve toprağı yaran bir hızla saldırmak için atıldı. Ardından kılıcından gelen koyu mor bir ışıkla hedefini kesti. Bu kombinasyon herkesin yüksek sesle tezahürat yapmasına neden oldu. Sleepin Moon, bossun kendine gelmesi için zaman tanımadı ve iki kez daha hızlı bir kesiş yaptı. Ve takımına seslendi: “Kesin şunu”

Üç takım üyeside çoktan bu emri hazır bir şekilde bekliyordu. Direk silahlarına davrandılar ve bildikleri tüm yetenek kombinasyonlarını bossun üstüne yağdırdılar. Sleeping Moon’un artık sağa sola kaçmasına gerek yoktu, diğer parti üyelerine doğru geri çekildi. Lord Grim’in iyileştirme yeteneğine güvenerek sabit bir pozisyondan bossa saldırmaya devam etti.

Durum iyi gibiydi. Gece Yarısı Hayalet Kedisi gelen her saldırı dalgası ile çığlık atmayı sürdürdü. Herkes son derece mutluydu. Bu üç yeni oyuncu Sleeping Moon’un daha önce yapmış olduğu açıklamalardan ötürü gizli BOSS’un değerini anlamıştı. Herkes bu yaratıktan ne düşeceğini merak ediyordu. Fakat Ye Xiu farklıydı.

“Kızgın Kan. İyileştirmeye devam et.” Gece Yarısı Hayalet Kedisi’nin canı hızla %10’un altına düşmüştü. Oyuncular bu durumu kızgın kan diye nitelendiriyordu. Pek çok boss Kızgın Kan modundayken normalden farklı hareket ve saldırı biçimlerine sahip oluyordu. Yeşil Orman sadece çaylak oyuncular için bir zindan olduğundan burdaki bossların böyle bir durumu yoktu. Fakat Gece Yarısı Hayalet Kedisi, diğerlerinden farklıydı. Zaten sıradan bosslardan bir farkı olmasaydı gizli Boss olmazdı.
Fakat Gece Yarısı Hayalet Kedisi’nin dönüşümü, yüksek seviyeli diğer bosslara nispeten basitti. Vahşileşerek saldırı hızı ve hasarını arttırdı. Ve sağlık yenilemesi de bu süreçte ciddi bir şekilde arttı.

Ye Xiu, Sleeping Moon’un bir kaç saldırıdan kaçınabilirse bossu öldürmesinin zor olmayacağını düşünüyordu. Başta bu adamın bu Gece Yarısı Hayaleti Kedisi ile kafa kafaya mücadele edeceği aklının ucundan dahi geçmiyordu. Ancak karşı saldırıları biraz tedbirli ve seyrek olmaya başlamıştı.

“Manan mı kalmadı?” Ye Xiu’nun yazısı partinin sohbet panelini sallamıştı. Mana’nın bitmesi aslında sorun değildi. Sleeping Moon’un tutumunun değişmesinin farklı bir sebebi vardı ve bu sebebi anladığında diğer parti üyelerini uyarmak üzereyken Sleeping Moon’un sesini duydu: ” Ha siktir! Off Tank !!!! ”


[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-6/”] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-8/”]