Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 71

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-70] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-72/”]

Silahlar ve Yetenekler


Ye Xiu ekipman düzenleyicinin materyal kütüphanesine baktı. İçerisinde yeni toplanmış birkaç nadir materyal bulunuyordu.Onları henüz kullanamamıştı. Ye Xiu materyal kütüphanesini kapattı ve Bin İmkanın Şemsiyesindeki değişiklikleri kabul etti. Değişim barı tamamlandığında düzenleyiciden çıktı.

Oyuna döndüğünde Bin İmkanın Şemsiyesini açtı. Şemsiyedeki değişimler görülüyordu. Bin İmkanın Şemsiyesinin orijinal formu hala seviye 5 idi. Fakat değişimden sonra Bin İmkanın Şemsiyesinin Kılıç biçimi ve Silah biçimi Seviye 15 e yükselmişti. Ağırlık ve saldırı hızı değişmemişti.Fakat fiziksel saldırı ve Büyü Saldırısı Seviye 15 Mızrak formundan çok farklıydı.

Bin İmkanın Şemsiyesi (Kılıç Formu), Fiziksel Saldırı:240; Büyü Saldırısı:265

Bin İmkanın Şemsiyesi (Silah Formu), Fiziksel Saldırı:238; Büyü Saldırısı:210.

Mızrak,Kılıç,Silah bu üç farklı sınıf silahlar doğal olarak niteliklerinde farklılık gösteriyordu. Aynı sınıf olsa bile silah yine de farklı niteliklere vurgu yapacaktı.

Örneğin Kılıç sınıfları içerisinde Büyük kılıçlar en fazla Fiziksel Saldırıya sahiplerdi ancak genellikle Saldırı hızı 1 olan en yavaş silahlardı;Kısa kılıçlar en yüksek Büyü Saldırısına sahiplerdi ve genellikle Saldırı hızı 5 idi; Işık kılıçları en yüksek saldırı hızlarına sahiplerdi, genellikle 9 saldırı hızları oluyordu. Diğer iki tür ise Geniş kılıç ve Tachi idi.Geniş kılıçların yüksek fiziksel saldırısı vardı,Büyük kılıçlar kadar yüksek değildi, fakat saldırı hızları 3 idi, biraz olsun daha hızlılardı.Tachilerin yüksek büyü saldırıları Kısa kılıç kadar yüksek değildi fakat 7 saldırı hızları vardı,biraz daha hızlıydı.Bu yolla Kılıçustası Sınıfları silahları farklı alışkanlıklarına ve gerekliliklerine göre seçmek zorunda kalıyordu. Örneğin Efsunbıçaklar ve Hayaletbıçakların ikisi de ana olarak Büyü Saldırısına dayanıyordu, bu yüzden çok nadir silah olarak Büyük kılıç seçerlerdi.Vahşavlar ve Kılıç Üstadları ana olarak Fiziksel saldırıya dayanıyordu bu yüzden Kısa Kılıç hiçbir özel etkiye sahip değilse o halde onu kullanmakla ilgilenmiyorlardı.

//Tachi: uzunlukları fark eden katana.

Işık kılıçları özel varlıklardı. Sadece Kılıç Üstadları bu silahı kullanabilirdi. Oyun kılıç sınırlarını takip eden ve ışık çabukluğundaki Işık kılıçlarını yakalayabilecek olanların sadece Kılıç Üstadları olduğunu açıklıyordu. Çünkü onların saldırı hızları yüksekti, Işık kılıçlarının nitelikleri Tachi’ler ile benzerdi fakat Fiziksel ve Büyü Saldırıları biraz daha azdı.

Bu sırada Bin İmkanın Şemsiyesinin nitelikleri Tachi’ninkilerle benzerdi, fakat saldırı hızı kısa kılıç ile aynı olan 5 idi. Aynı seviyedeki Tachilerin nitelikleriyle karşılaştırıldığında derecesine göre azalıyordu.Fakat Bin İmkanın Şemsiyesi Mızrak Fromuna bakıldığında 290 Fiziksel Saldırıyla Büyücü sınıfı silahlar arasındaki en yüksek Fiziksel Saldırısı olan Mızraktı.Bu Kılıç sınıfı silahlardan olan Büyük kılıçlara eşitti. Mızrak ve Büyük kılıç orijinalde aynı 1 saldırı hızına sahiplerdi, fakat şuan saldırı hızı 5 idi. Bin İmkanın Şemsiyesi Mızrak Formu kesinlikle aynı seviyedeki mızraklardan çok yukarıdaydı.

Ye Xiu her formu tekrardan inceledi.Düzenleyicinin formlarını değiştirdiğini keşfettiğinde Lord Grim’in yetenek listesini açtı.

Seviye 20de yetenek puanları bir kez sıfırlanıyordu. Lord Grim özelleştirilmemiş bir karakter olmasına rağmen ayrıca aynı faydadan yararlanabiliyordu. Diğer yandan Seviye 50de diğer sınıflar Sınıf Uyanışı sırasında diğer bir yetenek puanı sıfırlaması alıyordu.Özelleştirilmemiş karakterler almıyordu.Sonuç olarak şu andan başlayarak yetenek puanları çok ihtiyatlı kullanılmalıydı. Fakat Ye Xiu’nun on yıllık Glory tecrübesiyle ve ders kitabı olarak çağırılan biri olmasıyla Ye Xiu tüm yeteneklere zaten aşinaydı. Şu an sadece Lord Grim’in yetenek eşleşmesi planını doğrulamak zorundaydı.

Özelleştirilmemiş oyuncularla ilgili olarak öğrenebilecekleri tüm yetenekler zaten önlerinde oluyordu. Glory’de altı basit sınıf bulunuyordu, her sınıf dört özelleştirilmemiş sınıfla birlikte toplamda 24 sınıf oluyordu. Ortalamada her sınıf Seviye 20 altında 5 ya da daha fazla yeteneğe sahip oluyordu, toplamda 120 yetenek.Bunlar özelleştirilmemiş bir karakterin öğrenebileceği yeteneklerin sayısıydı. Öğrenilebilecek devasa miktarda yetenek vardı fakat hepsi düşük seviyeli yetenekler olduğundan heybetleri doğal olarak orta yüksek seviyeli yeteneklerle karşılaştırılamazdı.

Ve 120 düşük seviyeli yetenek arasında yine de ihtiyatla seçmek zorundaydı, çünkü yetenek puanları aslında sınırlıydı.

Düşük seviye yetenekler fazla yetenek puanı gerektirmiyor olsa da hepsi 30’un altında puanlar düşük seviye yeteneklerde doğal bir sıkıntıya yol açıyordu, eğer hepsini eşleştirmek istiyorduysa o vakit iyice planlaması gerekiyordu. Eğer yapmazsa maksimum puan olan 5000 puanı bile olsa tüm 120 yeteneği tamamlaması mümkün değildi.Ye Xiu şu anda final planını henüz doğrulamamıştı. Fakat öncelikle öğrenmesi zorunlu olan yetenekleri öğrenmekle ilgileniyordu. Seviye atladığında zaman sürecinde gerçek mücadele şeylerini test etmek için hazırlanabilirdi.

Yetenek listesini bir şey kaçırmış olması ihtimaline karşı bir kez daha kontrol etti. Aniden Ye Xiu bir çay kokusu aldı ve boş boş baktı. Başını kaldırdı ve baktı. Bu Tang Rou’ydu , elinde bir çay fincanı tutarak resepsiyon masasının önünde duruyordu.

Ye Xiu’nun bir saniyeliğine dikkati dağılmıştı.Onunkisi uzun zaman önceden tüm gececilerin saplı alışkanlığıydı.Geçmişte Su Mucheng gece kaldığında her zaman ona yeşil çay getirirdi. Bu kız tüm gececilerin yeşil çay içmesi gerektiğinde ısrar ediyordu.

Ve bugün….

Bugün o Tang Rou’nun çay fincanından bir yudum aldığını görmüştü.

Ye Xiu terlemeye başladı. Açıkça biraz nostaljik hissediyordu. Tang Rou’nun ona çay getiren Su Mucheng olduğunu bile düşünmüştü.

“Ne yapıyorsun?” Tang Rou sordu.

“Yeteneklere bakıyorum.” dedi Ye Xiu.

“Oh, ben de yetenek öğrenebilirim.” dedi Tang Rou.

“Gökyüzü Vuruşu ve Ejderha Dişi?”

“Doğru.”

“İkisi de çok kullanışlı yetenekler.Diğer yandan yetenekleri seviyelendirmek alışkanlıklarına dayanır. Birincisi bu iki yeteneğe aşina ol!” dedi Ye Xiu.

“Tamam.” Tang Rou çay fincanını alarak ayrıldı. Çayın kokusu havada durdu ve Ye Xiu’nun dikkatini dağıtmaya devam etti. Sessizce bir sigara yaktıktan sonra yetenekleriyle ilgilenmeye devam etti.

Bu sırada Blue River arkadaş listesine baktı ve online olan Lord Grim’e tıkladı. Kalbinde eşi görülmemiş bir karmaşıklık hissediyordu.

Kanlı Silahşor savaşı gerçekten fazla umulmadıktı.

Blue River’in Lord Grim’e daveti birlikte daha fazla vakit geçirebildikleri anlamına geliyordu ve bir arkadaşlık kurabiliyorlardı. Lord Grim’in ona saygı göstereceğini ve yardım edeceğini bile ummuyordu.Boss çalmak lonca ölçeğinde bir aktiviteydi. Bir adam ne kadar güç farkı oluşturabilirdi ki?

Sonunda Lord Grim’in performansı şu anki herkesi şok etmişti. Hiç tanımadığı birkaç oyuncuya liderlik etmişti ve Kanlı Silahşor’ü öldürmüşlerdi. Üç Büyük Loncayı ağız göz dayaklamıştı.Hatta Herb Garden’in lonca lideri Plantago Seed mücadele sahasında ölmüştü.

Blue River diğer iki lonca liderlerinin Lord Grim hakkında ne hissettiğini bilmiyordu.Her durumda, onu bu kişiye daha fazla hayran bırakmıştı. Çoktan bu kişinin yeteneğinin ondan yukarıda olduğunun farkına varmıştı. En azından bu durumda Blue River kesinlikle Kanlı Silahşörü uzaklaştıracak yeteneğe sahip değildi, Lord Grim gibi bile olsaydı ve Üç Büyük Loncanın arasındaki fikir ayrılıklarını kullansa bile…Özellikle Ölümsüz Lejyona karşı savaştıklarında onun grubu neredeyse Kanlı Silahşörü öldürmüştü. Bu denli bir hasar çıkışı onların loncasının seçkin grubundan bile daha yüksekti. Her bir yüzdesi Lord Grim’in liderliği sayesindeydi.

Fakat hayranlık üstüne hayranlık… Gerçekte Blue River kalbinin içlerinde o kadar da iyi hissetmiyordu.

Kayıpların acısını fazla çekmiyordu fakat çok fazla onur kaybetmişti.

Bu oyuncuyu oyuna getirenin o olduğu bilinmeliydi. Bu oyuncu sonunda onun beyhude bir efor sarf etmiş gibi hissetmesine sebep olmuştu. Blue River Lord Grim’in ona yüz vermesinin yerinde olmadığını hissetti.

Blue River Lord Grim ile uygun bir biçimde konuşmaya karar vermişti. Lord Grim’in sohbet penceresini açtı ve bir mesaj gönderdi: “Kardeş, bugün yaptığın şey çok hoş değildi, dimi?”


[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-70] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-72/”]