Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 73

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-72] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-74/”]

Kum Taşı


Doğrusunu söylemek gerekirse, Üç Büyük Lonca’nın verdiği tepki Ye Xiu’yu şaşırtmıştı.

Görkemli ve olgun göründükleri için, Büyük Lonca olarak yüce bir şekilde anılmayı hak ediyorlardı.Tyrannical Ambition olabilecek en hızlı şekilde reaksiyon göstermişti.

Endless Night ona mesaj gönderdiğinde Kanlı Silahşor olayı üzerinden fazla zaman geçmemişti.

Olay hakkında hiçbir şey söylemeden, onu direkt Goblin Tüccar’ı öldürmeye davet etmişti.

Ödeme işi kolaydı, ama en önemli kısmı; Tyrannical Ambition’ın Goblin Tüccarı’nın ilk öldürmesini alacağının garantisini verebilmekti.

Ye Xiu itiraz etmemişti. Ayrıca Goblin Tüccar’dan gereken malzemeleri de almıştı.Aslında malzemeleri marketten almayı düşünüyordu ama şimdi önüne bir fırsat çıkıvermişti. Bu fırsatın kaçmasına müsaade etmeyecekti. Bin İmkanın Şemsiyesi’nin yükseltilmesi gerçekten çok fazla türde malzeme gerekiyordu. Seviye 21’e ulaşmasına rağmen henüz Bin İmkanın Şemsiyesi’nin bütün formlarını Seviye 15’e yükseltememişti. Neyse ki bu gümüş bir silahtı yoksa çoktan oyunda bir etkisi kalmamış olurdu.

Blue Brook Loncası biraz yavaşlarken, Tyrannical Ambition hızlıca tepki vermişti.

Blue River’ın sözlerinden Ye Xiu olayın karmaşıklığını görebiliyordu.Ye Xiu onu tamamen anlamıştı.Ne yazık ki şu anki kafa karışıklığından dolayı Blue River büyük bir fırsatı kaybetmişti.

Ye Xiu, Herb Garden’dan hiç mesaj almamıştı. Herb Garden oyuncuları onunla hiç bire bir iletişim kurmamıştı.

Boss rastgele zamanlarda doğuyordu. Yani Goblin Tüccar’ı öldürme işinin ne zaman yapılacağını söyleyemiyordu. Diğer yandan tüm bu yıllardan sonra herkes onunla nasıl başa çıkacağını biliyordu.Herhangi bir durumda ilk olarak ne yapmaları gerekiyorsa onu yaparlardı. Vahşi Boss’u bulduktan sonra öylece üstüne gidebilirlerdi.

Saat 12’ye geldiğinde herkes, hala zindan için grup kuruyordu.Ye Xiu, Seven Field’dan Buz Ormanın’a gidip gitmeyeceğini soran bir mesaj aldı.

Uzman kardeş onları taşıyan Kanlı Silahşor’ü öldürmek için yeni oyuncuları aktif bir şekilde çağırmıştı.Uzman kardeşle daha fazla yakınlaştıklarını hissettiler. Saat 12 olduğunda tekrar zindan girişlerinin geldiğini gördüklerinde hemen onunla iletişime geçtiler..

‘’Biri lazım mı?’’ diye sordu Ye Xiu

‘’Evet bir kişi eksiğiz.’’ dedi Seven Fields.

‘’Tamam o zaman hemen geliyorum.’’ dedi Ye Xiu. Zindan her gün yapılması gereken bir görevdi. Zindan görevleri para ve tecrübe için ana gelir kaynaklarıydı.Seven Fields’ın davetini almasa bile, Ye Xiu rastgele başka bir gruba katılabilirdi.En azından bu birkaç kardeşle gereksinimlerine göre bir önceliği vardı. Tüm bunları elde etmek kolay değildi.

Lord Grim Buz Orman’a hareket ettikten sonra,Ye Xiu beklenmedik bir şekilde ezik, kavgacı Steamed Bun Invasion’ı gördü.

‘’Bu neden sen olmak zorundasın?’’ Ye Xiu şaşırmıştı. Herkes bir yana, Ye Xiu Sleeping Moon’un bir kez daha orada olmadığını gördü.Bu küçük adam hala ondan nefret mi ediyordu?Ye Xiu emin değildi. Sleeping Moon henüz onu arkadaş olarak eklememişti.

“Benim,benim bu büyük kardoları bir şeyler öğrenmek için takip ediyorum.’’ Kavgacı Steamed Bun Invasion çok motive olmuştu.

Ye Xiu bu adamın çaylak olduğunu bilmesine rağmen, el hızı epeyce çevikti.

‘’Sleeping Moon bütün gün oynadı, bu yüzden şuan çevrim dışı. Immersed Jade de bütün gece oyunda kalamadı.” Seven Fields açıkladı.

“Ah,bunu yarın da yapamam.” Sunset Clouds pişmanlıkla söyledi.

“Ya sen uzman kardeş?”Seven Field Ye Xiu’nun çalışma ve dinlenme saatini yakalama fırsatını bulmuştu.Bu üç gün içerisinde uzman kardeşin bütün gece oynadığını görebiliyordu.

‘’Bütün gece oynayacağım.’’ dedi ve güldü Ye Xiu.

Bir grup kurdular ve beşi zindana girdiler. Steamed Bun bir çaylak olmasına rağmen beşinin içerisinde en yüksek olan Seviye 23 idi. Herkes konuştu ve bunun hakkında sorular sordu. Sonrasında bu elemanın fazla çılgınca oynadığını öğrendiler.Sunucu açıldığında dinlenmeden 24 saat oynamıştı. İkinci gün umursamaz bir şekilde biraz uyuyarak sonrasında oynamaya devam etmişti.Başlangıçtan şimdiye 48 saat geçmişti.6 saat yemeğe ve uykuya harcamış yani 42 saat oyunda kalmıştı. Bu Büyük Loncaların rotasyonuyla boy ölçüşebilirdi.

Herkes iç geçirerek canavarları öldürmeye başladı. Önceden olduğu gibi Ye Xiu onlara liderlik etti ve her şey kusursuzca ilerledi.

“Kum Taşı’ndan sonra hemen hücum etmemek en iyisidir. Bunlar sadece canavarlar bu yüzden böylesi daha iyi olacak. Fakat PK olsaydı görüşlerini kaybettiklerinden , tecrübeli oyuncular kesinlikle yatay kesişler ya da önlerine benzer saldırılar yapacaklardır.” Ye Xiu Steamed Bun İnvasion’u eğitmek için zaman bulmuştu.

“O halde ne yapmalıyım?” Steamed Bun Invasion fikrini sordu.

“Sersem,saldırmak için etrafından arkasına dolaş. Hiçbir şekilde göremeyeceklerdir.” Seven Fields ve diğerleri de bir eğitmen gibi konuşuyordu.

“Etrafından gidip arkasından saldırmak da bir yöntem.” Ye Xiu direkt olarak Seven Fields ve diğerlerinin öğretisini reddetmemişti.” Diğer yandan bu yöntem zaman alır, Körleştirmenin değerli bir saniyesini harcar. Aslında en iyi yöntem Kum Taşı’nı yol açıcı olarak kullanmamak. En iyisi mücadelenin ortasında kullanmak. Göğüs göğüse çarpışırken Kum Taş’ını savunmasını kırmak için kullanmak en iyisi. Aynı anda Körleştirmeyi kaçırmama ihtimalini de garantiye almış olursun, yine diğer seçeneklerin mevcut olur.”

“Yani diyorsun ki en iyi yol tüm umutlarını Körleştirmeye bağlamamak olur?” dedi Steamed Bun Invasion.

“Doğru, Kum Taşı’nın Körleştirmesini etkinleştirerek, sonrasında saldırmak modası geçmiş bir yöntem.Bunun yanında yeni oyuncuların hiçbiri bunu artık kullanmıyor. Ayrıca yeni oyuncuların hiçbiri bu tuzağa düşmüyor.” dedi Ye Xiu.

“O halde sinsi bir saldırıyla açarsan? Ve sonra Kum Taşı’nı kullanırsan?” Steamed Bun Invasion sordu.

“Bunu….yapabilirsin….” Ye Xiu cevapladıktan sonra terlemeye başladı.Zaman geçtikçe yeni stratejiler gerçekten eskilerinin yerini almaya başlamıştı. Bu günlerde bir çaylağın taktiği bile böylesine adiceydi.

“Ancak ben de umutlarımı tamamen Körleştirmeye bağlayarak bir saldırı yapamam!” Steamed Bun Invasion ana noktayı özetlemişti.

“Evet.” dedi Ye Xiu.

“Şimdi anladım.” Steamed Bun Invasion bunu öğrendiğini hissederek çok memnun oldu. Bundan sonra canavarlarda alıştırma yapmaya başladı. Saldırılarını test ederken Kum Taşı’nı kullanmak için bir fırsat kolluyordu. Aptal NPC canavarlar Körleştirme yönteminden kaçınmak için başlarını oyuncular gibi diğer yönlere çevirmiyordu. Steamed Bun Invasion Kum Taş’ını oldukça güzel kullandı.

“Uzman kardeş, ne zaman bizi Goblin Tüccar’a götüreceksin?” Seven Fields ve diğerleri sordu. Bu elemanlar ayrıca çok aç gözlülerdi.

“Ah,bu… Çoktan Tyrannical Ambition’a yardım etmeyi kabul ettim!” dedi Ye Xiu.

“Tyrannical Ambition mu?” Seven Fields ve diğerleri kasvetli bir havaya büründüler, “Onlara mı katılacaksın?”

“Hayır?”

“O zaman?”

“Sadece onlara Goblin Tüccar’ı öldürmeleri için yardım edicem.” dedi Ye Xiu.

“Kiralandın?” Seven Fields ve diğerleri sordu. Onlar da bu terime aşinalardı.Zindan yapan gruplar sık sık oyuncuları kiralardı. Bu mevzu en çok orta ya da küçük loncalarda görülürdü.Bunun nedeni orta ve küçük loncalarının gücünün yeterli olmamasıydı,bu yüzden bazı zindanların altından kalkamıyordu. Niteliklerini yükseltmek adına ekipman elde edebilmek için bazı zamanlar uzmanları onlara yardım etmeleri için kiralıyorlardı.

Fakat kiralama hiçbir zaman Üç Büyük Loncada görülmemişti. Nasıl olurdu da Üç Büyük Lonca uzmana sahip olmazdı?Ne tür bir zindanı temizleyemezlerdi ki? Ya da hangi Boss’u yenemezlerdi? Onlar oyunun zirve takım gücüydü. Eğer bunu yapamazlarsa , o zaman dışarıdan kiralanmış hiç kimsenin onlara bir yardımı dokunmazdı.

Fakat şimdi uzman kardeş gerçekten de bu Üç Büyük Lonca tarafından kiralanmıştı. Bu kendini köle olarak satmak değildi. Bu bir ünlünün kendileriyle bir tur atmasını istiyorlarmış gibi hissettiriyordu; o bir yıldızdı ve sahnede yer alması için bir ücreti vardı.

Seven Fields ve diğerleri hayranlıkla birlikte kıskanıyorlardı. Başlangıçtan beri düşünceleri uzman kardeşi Full Moon Loncasına çekmeyi denemekti, onlar gerçekten utanmazlardı. Üç Büyük Lonca bile sahnede olması için bedel ödüyordu. Onların Full Moon Loncası ise Cennet Alanda ellinci sıradaydı, uzman kardeşe lonca lideri pozisyonunu vermenin bile bir etkisi olmazdı!

Onlar konuşurlarken bir mesaj parladı. Ye Xiu onu açtı. Bu Endless Night idi: “Goblin Tüccar göründü!!!”

“Zindanın ortasındayım!!” Ye Xiu pişman oldu.

“Aynen. Herkes zindanda. Dışarı çıktığımızda bağlantı kuralım!” dedi Endless Night.


[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-72] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-74/”]