Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 74

Çevirmen: madShy, Editör: dunklesplatz, Ekip: EpikNovel

[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-73] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-75/”]

Bilgiyi Kavramak


Saat 12- Seviye 20 ve üstü tüm oyuncular değildi ancak çoğu zindanları temizliyorlardı. Sunucunun üçüncü günüydü. Herkes akıllarındaki çılgın eğitim durumunu devam ettiriyordu. Seviye 20 altındaki oyuncular ise henüz acemi köyünden ayrılmamışlardı, Buz Ormanı onlardan tamamen bağımsızdı.

Goblin Tüccar keşfedildiğinde onu ilk kimin bulduğunu ya da kaç oyuncunun fark ettiğini kimse bilmiyordu.Kısacası şuan Tyrannical Ambition bilgiyi almış ve hemen lonca üyelerini ayıktırmıştı. Zindanda olmayanlar telaşla harekete geçmişti. Zindanda olanlar ise yaptıkları işi hızlandırmışlardı. Doğal olarak Ye Xiu da bilgilendirilmişti.

“Goblin Tüccar doğdu. Hadi hızlanalım. Çabucak oraya gitmem gerekiyor.” Ye Xiu gruba liderlik ederek hızını arttırdı.

Seven Fields ve diğerleri kıskançtı fakat vakit kaybetmediler. Ye Xiu’nun güçlü liderliğiyle hızlıca ilerleler ve Buz Ormanı 28 dakikada bitirip attılar.Zindandan ayrıldıktan sonra Ye Xiu Endless Night ile bağlantı kurdu.Onlar da henüz zindandan çıkmışlardı. Bu sırada Goblin Tüccara doğru ilerliyorlardı. Konumunu sorduktan sonra Lord Grim gidebildiği kadar hızlı bir şekilde oraya aceleyle gitti. Seven Fields ve diğerleri heyecan verici savaşı izlemek istediklerinde Ye Xiu onları engellemedi.

Zindan Buz Ormanı ağaçlık sağasının yanında idi. Zindan dışındaki çok önemli olmayan alanlar seviye atlama alanlarıydı.Yol boyunca Ye Xiu Lord Grim ile aynı yöne koşan birkaç kişi daha görmüştü. Yine de Buz Ormanı Mezarlık gibi değildi, çünkü bu yer daha kalabalıktı. Vahşi Bosslar için Üç Büyük Lonca burada bulunan tek lonca değildi. Epeyce lonca aktif bir şekilde bu etkinliğe katılıyordu. Dahası buradaki fırsatları tepmeye gerek yoktu. Ne de olsa Üç Büyük Lonca sürekli olarak birbirlerini geriye çekiyorlardı. Ye Xiu bu durumdan avantaj sağlayan tek taraf değildi.

“Seni görüyorum.” Koşarken aniden bir mesaj aldı. Ye Xiu baktı ve Endless Night’ı gördü. Sağa sola baktı ve yeterince emin olduktan sonra bu elemanı bulmuştu.

Endless Night bir davet gönderdi. Lord Grim zindandan çıktıktan sonra çoktan Seven Fields’in grubundan ayrılmıştı. Ye Xiu daveti kabul ederek gruba katıldı. Açık bir şekilde bu Tyrannical Ambition’un ana grubuydu. Grup liderleri lonca lideri olan Cold Night idi.

“Hoşgeldin, Lord Grim.” Endless Night grup kanalından yazdı ve el çırpan bir emoji gönderdi.

Altındaki oyuncu dizisi de onu kopyalayarak el çırptı. Ye Xiu tereddüt etmedi ve çin selamı sıkılı yumruk emojisi göndererek saygısını belirtti.

// Beyler burada çinlilerin selamı olan emojiyi yapıyor. Googledan bakabilir merak eden arkadaşlar.İfade edecek bir kelime bulamadım.

İki taraf bağlandı ve sesli iletişime geçtiler.

“Çok fazla kişi var!” dedi Ye Xiu.

“Evet. Bu sefer burada olanlar sadece Üç Büyük Lonca değil. Aksiyona katılmak için gelen bir sürü oyuncu bulunuyor.”

“Herb Garden ve Blue Brook Loncası bir yana güçlü kabul edilebilecek diğer loncalar hangileri?” Ye Xiu sordu.

“Excellent Dynasty, Samsara, Misty Castle, Void Walk, Blossom Valley, Howling Heights, 301……”

“Tamam tamam tamam….” Ye Xiu Endless Night’ın çenesi bir kere açılınca susmadığını fark etmişti.

“Sadece Goblin Tüccarı öldürmek için burada fazlasıyla yıkıcı kuvvet bulunuyor.”dedi Endless Night.

“Böylesine karmaşık bir durumda Lord Grim en önemli noktanın ne olduğunu düşünüyor acaba?” lonca lideri Cold Night sordu.

“Agro.” Ye Xiu taşı gediğine oturttu, “Hangi taraf Goblin’in agrosunu kontrol ederse girişimde bulunabilecek.”

“Fakat biliyor olmalısın ki kim Goblin’in agrosunu çekerse ayrıca diğer oyuncuların da agrolarını çekecektir.” dedi Cold Night.

“Bu yüzden agroyu çeken kişi yalnızca bir kişi olamaz.” dedi Ye Xiu.

“Yalnızca bir kişi olamaz mı?”

“Aynen öyle, tamamen hasar odaklı bir grup oluşturun.Hasar çıkışı tamamen Boss’u dizginleyebiliyor olmak zorunda ve nerede ne zaman olursa olsun bir kişi komutu duyduğunda hemen agroyu almak zorunda!” dedi Ye Xiu.

“Şu tam hasar gruplarını tam olarak ne kadar seviyorsun acaba?” Endless Night alay etti.

“Çok fazla oyuncu ölmeyecek mi?” diyerek devam etti Cold Night.

“Eğer ormanlık alanı tamamen kullanırsanız o zaman o kadar çok ölüm olmayabilir.” dedi Ye Xiu.

“Bunu tam olarak nasıl yapmamız gerekiyor?” Cold Night sordu.

“Bana hasar çıkışı için Mor silahları olan beş tane Seviye 20 verin. Sorun değil?” dedi Ye Xiu.

“Sorun değil. Gruptaki herkesin Mor silahı var.” dedi Cold Night.

“Benim Turuncu silahım var.” Endless Night gösterdi.

“Şifacı,kendine gel.” dedi Ye Xiu.

“İstediğin sınıflar hangileri?” diye sordu Cold Night.

“Tüm uzun menzilliler en iyisi olacaktır.” dedi Ye Xiu.

“Adamları çağıracağım….” dedi Cold Night, onun grubunda beş tane uzun menzilli sınıf bulunmuyordu.

“Yakında burada olacaklar.” Cold Night bilgilendirdi.

“Silah bilgileri.”

“Biraz bekle.” Cold Night onların silah bilgilerini toplamak için gitti.Sonrasında onları teker teker gönderdi.Nişancılar tamamen uzun menzilli sınıflardı. Bunun yanında Büyücüler ve Efsunbıçaklar da belirli bir miktarda uzun menzil gücüne sahiplerdi. Cold Night’ın topladığı beş oyuncunun üçü Nişancıydı: bir Keskinişangör , bir Roketatarcı ve bir Alevustas.Diğer ikisi Elementalist ve Efsunbıçaktı. Hepsinin silahları Mordu ve sınıf yetkinliği bulunuyordu. Onlara şöyle bir baktıktan sonra Ye Xiu sordu: “Yetenek seviyeleri?”

// Keskinişangör:keskin nişancı Alevustas: alev ustası Roketatarcı: roket atıcı, iki kelimelik çirkin tamlamaların yerine yeni terimsel kelimeler üretecem arkadaşlar. O şekilde ifade etmesi zor oluyor.

Cold Night tekrar oraya koşarak sordu. Bir süre sonra beş kişinin yetenek seçimleri ve seviyeleri önünde toplanmıştı.

“Hala bir soru…..”

“Kardeş, lütfen her şeyi bana bir seferde söyle. Lütfen!!!!” Cold Night’ın yanaklarından yaşlar boşaldı. O bir lonca lideriydi. Sekreter gibi ileri geri gitmek de nesiydi!

“Esasında ben bu beş kişinin hasar çıkartma yeteneklerini anlamak istiyorum.” dedi Ye Xiu.

“Eğer daha önceden söyleseydin o zaman bu oyuncuların profillerini görmen yeterli olmaz mıydı?” Cold Night zırladı.

“Hasar çıkartma kabiliyetleri hasar sayılarıyla aynı değil. Hangi özel etkiye sahip silahları var? Ekipmanların ek yetenekleri var mı? Yetenekleri ne kadar hasara sahip? Oyuncu profillerinde bunlar mevcut mu?” dedi Ye Xiu.

“Kardeş,ben hatalıydım….” Cold Night’ın yanaklarından yaşlar boşaldı ve tekrar sormaya gitti.

Ekipmanları anladıktan sonra Ye Xiu konuştu: “Tamam, bunları yeterince anladım. Hala oyuncu profilinde görebileceğim her hangi bir şey var mı?”

“Gerek yok,değil mi?” Cold Night teorik bir soru mu yoksa cevaplaması gereken bir soru mu olduğundan emin değildi bu yüzden seçeneği olmadığından cevaplamıştı.

“Siz beş oyuncu çabuk olun ve pozisyon alın!” dedi Ye Xiu.

“Bu gruba hasar için liderlik ediyorsun. Peki ya biz?” Cold Night sordu.

“Bizim grup agro çekmek için. Siz çocuklar hasar vereceksiniz….” dedi Ye Xiu.

Cold Night bir kez daha zırzaklandı. Bir çaylak gibi görünüyordu! Ne yapmalıydı, ne yapmalıydı ha?

“Bakın, bu Goblin Tüccar!!” Ye Xiu uzun bir yoldan bilgiyi aldı. Önündeki herkes konumlarına ulaşana kadar hiç durmadı. Baktıklarında gürültü ve heyecanla dolu bir sahneye tanık oldular. Oyuncular her yerdeydi, Goblin Tüccarı ele geçirmek için bağırıyorlardı.

Şu Goblin Tüccar da tepeden tırnağa yeşi tenliydi, fakat görünüşü zindanlardaki Goblinler kadar kalpazan görünmüyordu. Çok basit ve güvenilir görünüyordu.Arkasında iri bir heybe taşıyordu ve dinç bir şekilde ormanda koşturuyordu. Zaman zaman heybesinden bir şey denk getirip onu etrafa fırlatıyordu.

Havai Fişek, El bombası, Molofot, Tuğla, Şarap Şişesi……

Her şey mümkündü. Hatta eski kız arkadaşınızı bile çıkartıp fırlatabilirdi!

İlk oyuncuların Goblin Tüccarı keşfetmelerinden bu yana fazla vakit geçmemişti. En azından hala etrafını sarmamışlardı. Goblin Tüccar kimsenin anlamadığı kelimelerle mırıldanarak etraftaki gruplara liderlik ediyordu.

Bir Molotof attıktan sonra sahne ateşten bir denize dönüştü. Goblin Tüccar seri ve hızlı bir şekilde ağaç kütüğünün üzerine atladı.

Bir kılıç ışığı parladı ve karanlık orman boyunca çizildi. Kılıcın rüzgarı yere serilmiş kuru yaprakları tek bir çizgi halinde havalandırıyordu. Goblin havada keskinlikle doğranarak yere düştü.

Kılıçüstad Yeteneği: Kılıç Çekişi.

Ağaçların arkasından bir oyuncu geldi: Blue River.


[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-73] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-75/”]