Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 89

Çevirmen: I Eat Novels Ekip: EpikNovel

[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-88″] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-90/”]

Ev Avantajı


Herkesin tezahüratları arasında maç resmi olarak başladı.

Profesyonel sahnede ezici zafer son derece nadirdi. Tecrübeli bir kıdemliyle ve çaylak arasındaki böylesine komik güç farkını göstermek imkansızdı. Birkaç güçlü, dominant oyuncu ve göksel düzeydeki karakterleri sıradan pro oyunculara ve karakterlerine belli miktarda baskı oluşturabilirdi. Fakat Su Mucheng ve Dancing Rain’i bu seviyede değildi.

Diğer yandan kıyaslandığında Gao Jie ve Stellar Sword’u biraz aşağı kalıyordu. Fakat böylesine bir güç farkı kağıt üzerinde hesaplama yapıldığında kimin kazanıp kaybedeceğini belirlemek için yeterli değildi. Sahne performansları artabilir veya kağıt üzerindeki güç baremlerini sarsabilirdi.

Her şey söylenip tamam olduğunda en sonunda bu oyuncu bazlı bir rekabetti. Göksel düzeyde karakterlerin gücünden yararlanabilecek bir oyuncuya da gerek vardı. Bir oyuncunun ne kadar acımasız olduğu fark etmezdi, her zaman bir oyuncunun ezildiği ve kaybettiği zamanlar olurdu. Dahası şu anda yükselen yıldızlar dönemiydi. Eşsiz unvanı zaten uzun zaman önce mühürlenmişti.

“Güzel Su, şimdi başlıyorum!” bir mesaj Stellar Swordun yanındaki sohbet penceresinden maç sahnesine zıpladı.

Bu doğruydu, Glory’de yarışmacılar iletişim için seslerini kullanamadıklarından yazılı mesaj gönderebiliyorlardı. Oyun sahasında sadece bu tek halka açık kanal bulunuyordu. Buraya gönderilen mesajlar engellenmiyor ve doğrudan herkesin görmesi için yayınlanıyordu.

Doğrusu bazı maçlarda, iki oyuncu arasındaki boş konuşmalar asıl savaştan çok daha fazla akılda kalıcı oluyordu. Profesyonel sahnede rakiplerinin sinirini bozmak için boş konuşan uzmanlar konusunda hiç sıkıntı çekilmiyordu. Mesaj gönderildikten sonra rakip kesinlikle görürdü. Engellemenin veya sohbet panosunu kapatmanın hiçbir yolu yoktu.

Tabii ki böyle bir yöntem kullanmak oyuncunun tercihine bağlıydı. Tüm geçen yıllarda farklı çeşitlerde birçok oyuncu ortaya çıkmıştı.

Ne zaman fırsatı olursa olsun konuşan oyuncular vardı.

Her hangi bir fırsatı sezerek usulca rakibine hakaret eden oyuncular vardı.

Başından sonuna hiçbir şey söylemeyen oyuncular vardı.

Rakibinin avradına hakaret ederek ekranı dolduran birkaç kirli oyuncu bile vardı…

Ve neticede bu tür kirli konuşmalar da engellenmiyordu. Ancak İttifak tarafından cezalandırılıyorlardı. Dahası bu kadar fazla insan izlediğinden kirli ve şiddetli kelimeler özellikle oyuncu imajına zarar veriyordu. Sonuç olarak bunların çoğu bir hata yaparak kazara bunları söylüyordu. Kirli konuşmada özelleşmiş kişiler uzun zamandır görülmemişti.

Gao Jie’nin açılışta dürtmek istediği nokta bir kız olduğundan dolayı onunla eğlenmekti. Mutlu İnternet Kafenin sayısız fanı bir anda öfkeden kudurarak ona gürledi. Ancak Su Mucheng sadece gülümseyen bir surat atarak söyledi, “Tamam!”

Gao Jia açılıştan başka sözlü saldırı yapmadı. Bu yüzden hemen kılıcını alarak saldırmaya başladı. Stellar Sword bir Kılıç Ustasıydı. Su Mucheng Roket Atar idi. Biri uzun menzilli sınıfken diğeri yakın dövüşçü sınıfa aitti. Gao Jie etraftaki rüzgarlı haritaya aşina oluşuyla bedenini saklayarak hareket etti ve sessizce Dancing Rain’e yaklaştı.

Neden Gao Jie haritaya aşinaydı? Bunun nedeni sıradan sezonda, Glory Ligi rövanş sistemini benimseyerek, ev sahibi ve konuk oyunlarına ayrılıyordu. Ev sahibinin en büyük avantajı haritayı seçme ayrıcalığına sahip olmaktı.

Glory sayısız savaş haritasına sahipti ve her sene yenisi ekleniyordu. Hangi haritanın kullanılacağını bilmek doğal olarak oyuncuların öncesinde araştırma ve alıştırma yapması anlamına geliyordu. Konukken de aynı haritada oynayabilirlerdi fakat belli ki ev sahibi oldukları zamanki gibi alıştırmaya odaklanmazlardı. Ev sahibi ve konuk takımın aynı harita için hazırlanmış olması kesinlikle mümkündü. Fakat böyle bir durum henüz yaşanmamıştı. Ve Glory’deki haritaların sayısı arttıkça bunun olma ihtimali de azalıyordu.

Eğer karşılarındaki takımın evinde seçtiği haritanın aynısını seçerlerse, o zaman bu onların kendi hataları olurdu ve diğerlerini suçlayamazlardı.

Şu anki maçta kullanılan harita karla kaplı bir şehirdi. Stellar Sword’un karakteri ‘Beyaz Işık Kılıcı’kasten beyaz ışık yansıtıyordu. Bu haritayı kullanmasının amacı çok belliydi.

Bu sırada Stellar Sword Dancing Rain’e yaklaşmak için uzun bir rota çiziyordu. Şuan yayın Stellar Sword’un birinci kişi bakış kamerasını kullanarak herkesin şu anki durumları tecrübe etmesini sağlıyordu. Sonrasında tüm haritanın kuş bakışı görüntüsüne geçtiler. Bu görüntüden Dancing Rain’in aptalca asıl yerinde hareket etmeden durmadığını ve etrafta dönüp dolaştığını görebiliyorlardı.

Bakış açısı hızlıca Dancing Rain’e geçti.

Maç birçok farklı bakış açısından yayınlandı. Sadece oyuncuların birinci kişi görüşüne sahip değillerdi. Şu anda üçüncü kişi kamerasına geçerek Dancing Rain’in etrafta küçük bir bölgeyi keşfederken daire çizişini herkesin görmesini sağlamışlardı.

Buradan maç heyecanlı olup olmayacağına iki oyuncunun performansının karar vereceği görülebiliyordu. Diğer yandan bu yayın ayrıca herkese bunun için olağanüstü bir kameramana ihtiyaç olduğunu gösteriyordu. Eğer kamera açısı başlangıçtan bitişe kadar kuş bakışı kalırsa o halde maç ne kadar heyecanlı olursa olsun yayın çöpe dönerdi.

Bu sefer kameraman net şekilde epey iyiydi. Kamera açıları arasında geçişe yorumcu ve ziyaretçinin dökümleri eklendiğinde iki oyuncunun niyeti de netleşiyordu.

Gao Jie Stellar Sword’u yaklaşmak için dolambaçlı bir yoldan götürürken Dancing Rain’i gardı düşük yakalamaya hazırlanıyordu.

Fakat tecrübeli Su Mucheng açıkça bunu tahmin etmişti. Etrafındaki alanı inceledikten sonra Dancing Rain’i kontrol ederek güzel bir nişancı konumuna zıplatmıştı. Bu konum yerden yüksekteydi. Stellar Sword yanına gelmek isterse kendini Dancing Rain’in ağır ateşine açık etmek zorundaydı.

Mutlu İnternet Kafe bir anda yuhalayarak gülmeye başladı. Gülüşleri doğal olarak Gao Jie’yi hedefliyordu. O aslında gizli bir saldırı yapmak istiyordu fakat şu an bunun yerine Dancing Rain’in ellerine düşmüştü.

Fakat Ye Xiu bunun bu kadar basit olmadığının farkındaydı. Eğer Gao Jie gerçekten bu pusuya düşerse o zaman ev sahibi avantajını harcamış olurdu.

Tıpkı beklendiği gibi Ye Xiu doğru tahmin etmişti. Gao Jie’nin Stellar Swordu içeri yaklaştığında aceleci davranarak ileri atılmadı. Bunun yerine diğer bir yöne saparak etrafa bakmak için başını küçük bir geçitten çıkarttı.

“Bu elemanın etrafta sinsice gezmesi fazla iğrenç. Sadece çabuk ol ve geber.” Chen Guo sabırsız şekilde söyledi.

Ye Xiu başını salladı: “Şu anki pozisyonu kör bir nokta. Su Mucheng’in hareketleri hesaplamaları dahilinde.”

“Gao Jie’nin şu anki pozisyonu kör bir nokta! Su Mucheng’in hangi nişan noktasını seçtiği fark etmeksizin hiçbiri bu pozisyonu göremeyecek. Görünen o ki Su Mucheng’in tüm hareketleri hesaplamaları dahilinde!” Yayında Li Yibo’nun sesi de aynı anda bunu söylemişti. Ye Xiu’nun söylediğiyle birebir aynıydı.

“Görünüyor ki 301’in bu haritadaki araştırması çok kusursuz.” yorumcu güldü.

“Doğal olarak.” Li Yibo söyledi.

“Gao Jie nasıl Su Mucheng’in gizlendiği nişancı noktasını biliyor?” Chen Guo bunu söylerken yorumcu da aynı soruyu sorduğu için şaşırdı.

“Ayak izleri.” Ye Xiu ve Li Yibo cevapladı. Cevapları aynıydı.


[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-88″] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-90/”]