Quan Zhi Gao Shou Novel Bölüm 91

Çevirmen: I Eat Novels Ekip: EpikNovel

[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-90″] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-92/”]

Excellent Era’nın Koz Kartı


“Gerçekten?” Chen Guo aval aval söyledi ve bir deyiş düşündü: uzman özü yakalar, amatör yüzeyi sıvazlar.

Her zaman onun gibi Glory oyuncularının özü yakaladığını düşünürdü fakat bugün Ye Xiu’nun sözlerini duyduğunda, Chen Guo bir anda hangi yeteneklerin kullanıldığını bilenlerin sadece amatör olduğunu hissetmesine neden olmuştu.

Chen Guo izlemeye devam etti ve bir şekilde şaşırıp kalmıştı. Zaten konsantre olmakta sıkıntı çekiyordu.

Kesinlikle, gelişimin izlediği yol Ye Xiu’nun tahminleri doğrultusundaydı. Gao Jie’nin Stellar Sword’u tamamen dezavantajlı durumdaydı. Su Mucheng’in Dancing Rain’inin uzun menzilli atışlarının baskısı altındayken tüm yapabileceği, hiçbir karşılık vermeden yenilmekti.

Dancing Rain’e atıldığı bazı vakitler olmasına rağmen, Su Mucheng her seferinde hızlıca geri çekilmesini bilmişti. Kendisi ile Stellar Sword arasındaki mesafeyi korurken sürekli amansızca saldırıyordu.

Sahnede sürekli olarak kamera açıları değişerek herkesin bir pro oyuncunun yeteneklerini ve kontrollerini görmesi sağlanıyordu.

Yorumcu ve onur konuğu birbirleriyle ahenk içinde devam etti. Zaman zaman Gao Jie’nin içeri yaklaşma girişimlerine sadece üzülebiliyorlardı. Diğer yandan Su Mucheng’in her güzel saldırısında alkışlayarak onu övüyorlardı. Onlar için tamamen tarafsız kalmak mecburi bir tutumdu. Akıllarında bir tarafı belki daha yakın hissediyorlardı ancak yorumlarken nadiren bunu açık ediyorlardı.

Beyaz karla kaplanmış şehir çoktan ikisi arasındaki yoğun savaşla yok edilmişti. Ağır top mermisinin kalın sisi rüzgarla dalga dalga yayılıyorken, sayısız kılıç vuruşundan zemin boyunca kılıç yaraları uzanıp gidiyordu.

Sonunda Glord kelimesi şiddetle ekrana zıpladı. Yayın hızlıca Stellar Sword üzerine yakınlaştı. Sahne ayrıca Stellar Sword’un Anti Tank Füzesine ölüşünün yavaş çekimini de gösteriyordu. Yavaş çekimden aslında üç füzenin düz bir hat doğrultusunda Su Mucheng tarafından üçgen biçiminde içeri çekildiği net şekilde görülüyordu.

“Haha, bu Üç-Atış!” Chen Guo Topçu sınıfına aşinaydı, bu hareketi biliyordu. Oyuncu sürekli ön görüş alanına silahlarını hareket ettirerek üç ardışık füzeyi bir açıyla göndererek Anti Tank Füzesinin patlama çapını genişletiyordu.

“Evet, bunu yapabilir misin?” Ye Xiu sordu.

“Yapamam. Onlardan sadece ikisini yapabilirim.” Chen Guo pişmanlıkla söyledi. Biraz tereddüt ettikten sonra, söyledi: “Bu zor değil mi? Küçük Tang da yapamaz.”

“Onun el hızı sıkıntı değil, fakat üç ardışık Anti Tank Füzesi arasındaki zamanlamayı kavraması gerek. Eğer yeterince tecrüben yoksa kesinlikle bunu yapamazsın.” dedi Ye Xiu.

“Hmm, öyle yani.” Chen Guo başıyla onayladı.

Yayın çoktan zaferin sahibi Dancing Rain’e yakınlaşmıştı. Sonrasında yorumcu ve onur konuğu birkaç akılda kalan sahne yayınlanırken bunların üzerine konuştu. Takım Excellent Era birinci turu kazanarak bir puan elde etmişti.

Glory Ligi’nin karşılaşma aşamasında üç kısım bulunuyordu.

Birinci kısım bireysel karşılaşma aşamasıydı. Her takım 3 oyuncusunu 1v1 maçlara gönderiyordu. Her zafer 1 puandı.

İkinci kısım grup karşılaşma aşamasıydı. Her takım 3 kişilik gruplar oluşturuyor ve Dövüşçülerin Kralı formatında dövüşüyordu. Her takım karşılaşma için bir oyuncuyu gönderiyordu. Kaybeden sahadan ayrılıyor ve diğer takım üyesiyle değişiyordu. Bir takımda oyuncu kalmadığında diğer takım zaferi elde ederek 2 puan kazanıyordu.

Üçüncü kısım takım karşılaşma aşamasıydı. Her takımda toplamda 6 oyuncu karşılaşmate yer alıyordu, fakat her savaş 5v5 takım savaşı oluyordu. Altıncı oyuncu yedek oyuncu olarak yer alıyordu. Bir takımdaki tüm oyuncular yenildiğinde diğer takım zafer elde ederek 5 puan kazanıyordu.

Bu formatta birinci kısımdaki oyuncular ikinci kısımda oynaması için seçilemiyordu. Örneğin, Gao Jie ve Su Mucheng zaten birinci turda 1v1 oynadıkları için ikinci kısımda yer alamıyorlardı. Ancak üçüncü kısıma katılmalarına izin vardı.

Bu maçta toplamda 10 puan kazanılabiliyordu. Glor Ligi takımları toplam sahip oldukları puanlara göre sıralanırdı. Bu 301 vs Excellent Era maçında Su Mucheng birinci turu kazanmış ve takımına 1 puan kazandırmıştı. Mutlu İnternet Kafe neşelenmişti ve her biri son derece heyecanlıydı.

Gürültünün arasında birinci turun akılda kalan sahneleri bitti ve ikinci turdaki bireysel karşılaşma başladı.

Bu turda 301 ev sahibi avantajını harcamadı. Haritaya aşinalıklarını kullanarak Takım 301 ikinci turu kazandı.

Tabii ki bu sefer İnternet Kafedeki kimse gülümsemiyordu. Aynı şekilde akılda kalan sahneler döndü fakat İnternet Kafe tamamen cansızdı.

Üçüncü tur bireysel karşılaşma aşamasında Takım Excellent Era tekrar kaybetti. İnternet Kafedeki izleyiciler pis pis bakmaya başladı. Herkes kalbinde son derece korkunç hissediyordu. Bazıları 301’e söverken bazıları memnuniyetsiz şekilde Takım Excellent Era’ya iç geçirdi.

Chen Guo da iyi hissetmiyordu. Ne zaman bilmiyordu ancak yanına baktığında Ye Xiu’nun çoktan yanından ayrılarak kapıda sigara içtiğini görmüştü. Sigaranın izmariti esmer gecenin ortasında parlıyordu fakat sigaranın arkasındaki yüzün ifadesi hayal meyal görülebiliyordu.

Akılda kalan anlardan ve yorumlardan sonra ikinci kısım grup karşılaşma aşaması başladı.

İki taraf da grup ayarlamalarını belirtti. Mutlu İnternet Kafede’ki tüm izleyicilerin ruhları alevlenmişti.

Excellent Era’nın koz kartı sonunda sahne ışıkları altında adımını attı. Savaş Tanrısı One Autumn Leaf grupta birinci pozisyondaydı.

Ve rakibi de 301’in en iyi oyuncusuydu, takım kaptanı Yang Cong’un Suikastçı: Scene Killer’ı.

One Autumng Leaf şu birkaç gün içinde güncel tartışma konusuydu. Bu sırada da onun hakkında konuşmaktan kaçması zordu. Ye Qiu’nun ismine de doğal olarak başından maç başlayana kadar dil değmişti. Pan Lin ve Li Yibo konuşmayı istedikleri gibi henüz bitirememişti. Yapılacak bir şey yoktu. Ye Qiu ve One Autumn Leaf hakkında çok çok uzun hikayeler vardı.

“Tamam, karşılaşma başladı. Maça dönelim. Bu Sun Xiang’ın One Autumn Leaf’ı Excellent Era temsilcisi olarak ilk kullanışı. Koç Li, ne düşünüyorsunuz?” Pan Lin maharetle önceki konuyu keserek karşılaşma üzerine konuşamaya başladı.

“Eğer bireysel yetenek seviyelerini kıyaslarsak, Sun Xiang Yang Cong’un yukarısında. Karakterlerinden bahsetmeye gerek bile yok. 301’in karakter güçlerinin hepsi aynı düzeylerde. Yang Cong’un Scene Killer’ı ve Gao Jie’nin Stellar Sword’u neredeyse eşit düzeyde ve Savaş Tanrısı One Autumn Leaf ile kıyaslanamaz.” Li Yibo söyledi.

“Evet, sadece değere bakılırsa bu doğru.Diğer yandan hepimizin bildiği gibi Gümüş ekipmanların nitelikleri nadiren halka açıldığından, niteliklerini bilmiyoruz, bu yüzden Gmüş ekipman değeri doğru bir gösterge değil.” Li Yibo söyledi.

“Haklısın. Sonuçta bazı zamanlar Gümüş ekipmanlar, Turuncu ekipmanla veya hatta Mor ekipman, Mavi ekipman ile aynı seviyede olabiliyor, bunların hepsi mümkün değil mi?” Pan Lin söyledi.

“Doğru. Sezonun ilk yarısındaki incelemelerimden Troubling Rain, Desert Dust, Peaceful Hermit v.b gibi ‘Tanrı’ seviyesindeki karakterlerin çoğunun One Autumn Leaf gibi Gümüş ekipmana sahip olmadığını hissediyorum, bunun yanı sıra hiçbirisinin One Autumn Leaf’tan zayıf kalır yanları yok.” Li Yibo söyledi.

“Bir diğer soru işareti de yetenek puanları.” Pan Lin söyledi.

“Tanrı seviye karakterler olarak, nasıl yetenek puanlarında kaybedebilirler?” Li Yibo güldü.

“Bu doğru. Fakat ne söylersen söyle, Scene Killer bir seviye aşağı olmalı değil mi?” Pan Lin söyledi.

“Tabii ki.” Li Yibo söyledi, “Diğer yandan bu Yang Cong’un kesinlikle kaybettiği anlamına gelmez. Sonuçta, Glory’de sadece kağıt üzerindekilere bakarak asla kimin kazanıp kaybedeceğini söyleyemezsin.”

“O halde Yang Cong’un sahip olduğu avantajlar neler?” Pan Lin söyledi.

“Hepsinden önemlisi ev sahibi avantajına sahip. Bunun hakkında konuşmaya gerek olmadığını düşünüyorum. İkincisi, Sun Xiang henüz yeni Excellent Era’ya transfer oldu. Hala One Autumn Leaf’ı kullanmak konusunda bazı sıkıntılar çekiyor olmalı. Ayrıca önceden oynadığı karakterin Savaş Büyücüsü olmadığını da biliyoruz. Bu çok büyük bir engel. Bunlar Sun Xiang’ın dezavantajları. Bunları çevirebilirse hepsi Yang Cong’un avantajları olur.” Li Yibo söyledi.

“Fakat Sun Xiang’ın Savaş Büyücüleri hakkında epey araştırma yaptığını duydum.” Pan Lin söyledi.

“Kesinlikle öyle. Excellent Era’nın Ye Qiu’nun yerini Sun Xiang ile değiştirmesiyle bu kesinlikle göz önünde bulundurdukları bir durum. Eğer Savaş Büyücüleri hakkında hiçbir şey bilmeyen birini getirselerdi, bu aynı futbolda olduğu gibi işlerdi. Bir forveti savunma oyuncusu olarak oynatırsanız bu eğlenceli olurdu. Ne dersek diyelim Ye Qiu’ya farklı ekipmanlar ve yeteneklerle bir Savaş Büyücüsü verirsek o da alışmak için biraz zamana ihtiyaç duyardı değil mi?” dedi Li Yibo.

“Ye Qiu’nun tecrübesiyle, belki ihtiyacı olmazdı!” Pan Lin güldü.

“Doğru, tecrübeden bahsedersek, Sun Xiang Profesyonel İttifakta sadece bir buçuk senedir oynuyor. Yeni bir oyuncu sayılabilir. O ve Yang Cong arasında dikkate değer bir fark bulunuyor….”

“İyi! Herkes baksın, Yang Cong doğrudan saldırmaya karar verdi. Şu anda, Scene Killer çoktan One Autumn Leaf’ın görüşünde belirdi!!” Öncesinde iki rakip yerlerinde duruyordu, bu yüzden Pan Lin ve Li Yibo analiz yaparak maç hakkında birkaç tahminde bulundular. Fakat şimdi, iki taraf bir anda karşılaşmıştı. Bir dövüş her an patlak verebilirdi, bu yüzden Pan Lin hemen boş konuşmalarını keserek şu anki durum hakkında yorum yapmaya başlamıştı.

“Yang Cong biraz fazla sabırsız değil miydi?” Li Yibo sorguladı.

“Scene Killer ileri fırladı! One Autumn Leaf’ın sağ tarafına doğru hareket ediyor!” Pan Lin tutkuyla bağırdı.

“Ah?….. Doğrudan ona doğru gitmiyor….” Scene Killer ileri fırladı fakat tam One Autumn Leaf’a yaklaşmak üzereyken bir anda durarak etrafında daire çizmeye başlayarak sabırla bir fırsat bekliyordu.

“Ha ha, öyle düşünmüştüm. Yang Cong gibi bu kadar tecrübeli birisi böylesine sabırsız davranmazdı. Yavaşça rakibini diz çöktürecek yeterli sabrı var. Sun Xiang bununla nasıl baş edecek bakalım.” Li Yibo güldü.

“Sun Xiang harekete geçti!!!! One Autumn Leaf Scene Killer ile yüzleşmek için ileri atıldı.” Pan Lin bağırdı.

“Hıh hıh, gençler, gençler…” Li Yibo üzüntüyle iç geçirdi.

“Gök Vuruşuyla açılışı yaptı! Scene Killer kaçınmak için geri atladı ve Parlayan Kesim ile karşılık verdi!!!”

“Bu sefer…..”

“Ne!!! Yarıda kesti!!! Sun Xiang Ejder Dişini kullanarak Parlayan Kesimi yarıda kesti!! Bu fazla akıl almaz. İzleyen herkes Parlayan Kesimin hızını biliyor olmalı. Sun Xiang’ın bunu yarıda kesmek için gerçekten Ejder Dişini kullanması fazla korkutucu. Koç Li, ne düşünüyorsunuz?” Pan Lin artık yorum yapmıyor, bağırıyordu.

“Ah! O…. gerçekten….genç biri….bu….” Li Yibo beklenmedik şekilde söyleyecek bir şey bulamadı. Ejder Dişi ile Parlayan Kesim yeteneğini yarıda kesmek mi? O bile bunun ne kadar çılgınca bir yetenek olduğunu bilmiyordu.

Çevirmen Notu: Yorumcu ve onur konuğumuz hata verdi. Yeni veledimiz Sun Xiang güzel başladı gibi ancak One Autumn Leaf her yiğidin harcı değil. Bakalım 5 v 5 maçta neler olacak. Tecrübeli 301 kaptanı Yang Cong bu yeni yetmeye güzel bir ders verebilecek mi? Yoksa Sun Xiang ellerini Glory Liginin tepsine bindirip One Autumn Leaf’ın şanına yaraşır olduğunu kanıtlayabilecek mi? Sonraki bölümlerde hep birlikte göreceğiz…


[maxbutton id=”4″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-90″] [maxbutton id=”2″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel/”] [maxbutton id=”3″ url=”http://homelessfansub.com/quan-zhi-gao-shou-novel-bolum-92/”]