Quan Zhi Gao Shou 2. Sezon!???!?

Merhabalar, uzun bir sürenin ardından Quan Zhi’nin animesi hakkında konu açmak istedim. Zaten dediğim gibi elime bilgi geçtiği zaman sizlere bildireceğim demiştim. Quan Zhi’nin Donghua’sının(Çin Animesinin) 1. sezonu gayet iyiydi fakat kafalarda soru işareti bıraka bıraka sezon bitti. Savaşların çoğu neden oldu ne amaçla oldu romanını okumayan herkes için bir soru işaretiydi. Seriyi detaylı olarak anlatma sırasına sokarsak Noveli>Manhuası>Donghuası oluyor.

Peki neden 1. sezonu uzatmadan atlaya atlaya çektiler. 1’incisi animeyi yapmaya yaklaşık 1 yıl öncesinde başlamışlardı. En azından resmi olarak duyurulması öyleydi. 1 yıl içerisinde yaparlar mıydı? Yaparlardı. En detayına kadar inerlerdi fakat 12 bölüme sıkıştırmaları imkansızdı. Peki ya 12 bölüme sıkıştıramıyorlarsa ne yapacaklardı. İzlerlere savaş sahnelerini gösterip seriyi sevdirmeye çalıştılar ve başardılar da. Peki ya atlamadan geçselerdi ne olurdu derseniz; seride ‘slice-of-life’ dediğimiz hayattan kesitler kategorisi de var. Bu da seriyi biraz duraksatıyor. Karakterin hayatını anlatsalardı anime yaklaşık izlediğimiz 1. sezonun %30’unda bitecekti. Yani eğer uzatsalardı 12 bölüme %30’unu sıkıştırabileceklerdi. Böyle yapmaları da bir nevi güzel oldu gibi.

Bir kez seriyi tam manasıyla -oyunun detaylarından tutun karakterin hayatına- anlamak için novelini okumak şart. “Novel de okunur mu be” derseniz de Manhuası var onu okursanız en azından kafanızdaki soru işaretleri azalır.

Peki ben bunları neden anlattım. 2. sezona gireceğiz ama kafamızda soru işaretleri kalacak. “Bu karakter kimdi ya?” dememek için veya “Bunlar n’apıyor la burada” dememek için novel okumak şart. Okumasanız da çok şey kaybeder miyim derseniz de en fazla soru işaretleri kalır. Onları da umursamazsanız zaten sıkıntı olmaz.

Şimdi gelelim 2. sezona. “O kadar yazdın daShTRiCk, 2. sezon ne zaman! Sadede gel sadede” Hemen geleyim sadede. İlk başta şunu belirteyim 1. sezonda gördüğümüz G.CMAY Stüdyosu 2. sezonda olmayacak :/ Elden bir şey gelmez. Başarılı bir anime çıkartmışlardı fakat 2. sezonda G.CMAY malesef devam etmeyecek. 2. sezonun ne zaman çıkacağı resmi olarak belli değil. Peki ya ben neden bu yazıyı yazdım? Doğruyu söylemek gerekirse 2. sezonu 2018’de bekliyorsanız biraz yaş gibi. Bunların hepsi benim tahminim umarım bizi şaşırtırlar fakat 2018’de geleceğini sanmıyorum. 1. sezonun 12. bölümünde 2. sezon gelecek diye duyuru gelmişti. Zaten ben anime başlamadan taaa 6 ay öncesinden demiştim sezon sezon ayılırlar diye öyle de oldu.

2018’de olmayacak dememin sebebi daha hangi stüdyo animeyi yapacak duyurulmadı. Yani ortada hiçbir şey yok sadece OVA haberi elimizde. OVA ise 2018 yılında Mayıs ayında gösterime girecek. OVA All-Star Turnuvası Arc’ı adında geçecek. Bu da Novelde 300’den sonrasına denk geliyor. Aşağıda Resmi olarak duyurulmuş 1 tanıtım videosu ve bir fanın çekmiş olduğu bir savaş sahnesinin videosu var.

OVA’yı Colored-Pencil Animation Design(Bir Çin Stüdyo) Stüdyosu yapacak umarım güzel bir iş çıkartırlar. Çünkü OVA sadece savaş sahneleri içerip o “Tanrılar”ın dövüşlerini izleyeceğiz. EEE bakalım hangi “Tanrı” üstün çıkacak. Hep beraber merakla beklemekteyiz 🙂

Son olarak dediğim gibi 2. sezonun ne zaman çıkacağına dair resmi bir açıklama yok. Bizim tahminimiz 2019 Kış sezonunda çıkacağı yönünde. Umarım bizi bekletmezler ve hemen izleme şansımız olur.

OVA Resmi Tanıtım Videosu #1:

Fan Çekimi Video:

Bu yazılık bu kadardı diğer yazılarda görüşmek üzere, hoşça kalın.

Yeni çıkan yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.