Yepyeni bir seri daha, hem de dövüşlü!

Merhabalar efendim, ben daShTRiCK. Öncelikle bayramınız mübarek olsun ^^ Sosyal medya hesaplarımızdan ve Discord sunucumuzdan daha önce yeni bir seri daha alacağımızı söylemiştik. O seriyi tanıtma zamanı geldi.

Serinin adı Kengan Asura(Kengan Ashura). Seri 2012’den beri yayımlanmakta, biliyorsunuz ki Marchen‘i yazarın hastalığından dolayı sonlandırma kararı almıştık. Eksik kalan dövüş sanatları kontenjanımıza bir seri arıyorduk, araştırmalar sonucu bu seriyi bulduk. Seride zengin insanlar tarafından satın alınan gladyatörlerin dövüşü var. Baş karakterimiz Tokita Ouma ilk başlarda anon(bilinmeyen) olarak geliyor. Ve bir adamla dövüşüyorlar, sonrası ise “spoiler”a giriyor maalesef gerisini size bırakıyorum. Dövüş tarzı manga seviyorsanız rahatlıkla okuyabilirsiniz.

Seride nadiren de olsa cinsel ögeler bulunmakta, lütfen 16 yaşının altındaysanız seriyi okumayın.

Serinin açıklaması aşağıda yazmakta.

 

Serinin adı: Kengan Asura
Türü: Aksiyon, Dövüş Sanatları, Shounen
Yazarı: Sandrovich Yabako
Sanatçısı: Daromeon
Çevirmeni/Düzenleyicisi: Akems/Hideaki
Dizgicisi/Baloncusu: Hideaki/Hideaki
Kontrol: daShTRiCk
Açıklaması: Japonya’nın Edo dönemlerinden beri bazı bölgelerde gladyatör arenaları vardır. Bu arenalarda, zengin iş sahipleri ve tüccarlar silahsız,kazananın her şeyi alacağı, dövüş için gladyatörleri kiralarlar. Toki Taouma,”Asura” lakaplı kişi, arenalara katılır ve rakiplerini mahveder. Onun düşmanlarını ezen bu muhteşem yeteneği büyük işletme sahiplerinin dikkatini çeker, buna Nohi Grup’u başkanı Nogi Hideki de dahildir.

 

 

 

Birinci bölüme buradan ulaşabilirsiniz.

 

Bu arada serinin 2019’da animesi yayımlanacak. Onun da ilk tanıtım videosunu atıp kaçayım, iyi seyirler.